Новини
Курумбашев: Изказването на Вебер за позицията на ЕНП за българските превозвачи е абсолютна лъжа!

„Препоръчвам на председателя на Групата на ЕНП в Европейския парламент да се запознае с позицията на евродепутатите от собствената си парламентарна група по предложенията на Европейската комисия, касаещи българските превозвачи. В рамките на вчерашното обсъждане на законодателните предложения в Комисията по транспорт и туризъм в ЕП г-н Вим ван де Камп, член на Европейския парламент от Европейската народна партия и докладчик по въпросния регламент, нееднозначно подкрепи позицията на Франция и Германия“.

Това заяви Петър Курумбашев, член на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент, по повод изявлението на председателя на групата на ЕНП в ЕП Манфред Вебер, че със своите 219 депутати ЕНП ще подкрепи предложенията на ГЕРБ, както и че българските социалисти не могат в ЕП да се застъпват за по-високи социални стандарти, а в България да противодействат именно на това.
„Припомням, че през октомври инициирах обща позиция на всички български представители в Европейския парламент относно законодателния пакет за мобилност в ЕС, която бе единодушно приета“, допълни Петър Курумбашев.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Крими
Двама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха

Вчера, 3 юни, около 17.30 часа, при обход в района на бул. „Априлов“ служители на сектор „Пътна полиция“ забелязали две лица, придвижващи се с индивидуално електрическо превозно средство (ИЕПС).
Органите на реда подали сигнал за спиране, но вместо да преустанови движението водачът на тротинетката отклонил превозното средство вдясно, като при достигане на границата на платното за движение 15-годишният пътник паднал.
Водачът не изпълнил полицейските разпореждания, не спрял за проверка и продължил движението си в посока пл. „Капитан Дядо Никола“.
Пострадалото момче било прегледано от медицински екип и освободено с охлузване на подбедрицата. Впоследствие бил установен и водачът. Това бил друг 15-годишен младеж.
Пробите за употреба на алкохол и наркотични вещества са отрицателни. По случая е било взето административно отношение.

-
Новинипреди 7 дниВодата под контрол: РЗИ – Габрово следи качеството ѝ след наводненията!
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Кримипреди 7 дниЗадържаха рецидивист на място, намъкнал се в апартамент да краде
-
Новинипреди 6 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Кримипреди 2 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Културапреди 6 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 6 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 3 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново






