Свържи се с нас

Новини

Започна преасфалтирането на Баев мост в Габрово

Published

on

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Започна преасфалтирането на част от ул.“Априловска“ в центъра на Габрово и по-конкретно – в района на Баев мост.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Днес, 8 май, най-горният пласт от старата амортизирана асфалтова настилка на мостовото съоръжение бе фрезована и премахната в цялостната ширина на платно за движение с помощта на техника, видя репортер на „Габрово Нюз“.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Ремонтираният участък бе временно затворен за автомобили, докато траеха подготвителните дейности по отсечката, на която вероятно още утре ще бъде положен пресен асфалт. В късния следобед трафикът по Баев мост бе отново възстановен.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

От ремонтните дейности на пътното платно по всичко личи, че тротоарът също ще бъде обект на възстановяване, тъй като на места е насипан с чакъл и подготвен за асфалтиране.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Компрометираната пътна настилка по ул. „Райчо Каролев“, в участъка от кръстовището с бул.“Априлов“ и ул.“Юрий Венелин“, също бе обект на ремонтни дейности през днешния ден, установи още екип на медията.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

За съжаление обаче в този случай се касае за частично изкърпване на отсечката, тъй като бе осеяна с дупки, а не за цялостно полагане на нова асфалтово настилка. На място имаше работници, които извършваха подготвителните дейности по кърпежите.

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Култура

Наши формации представиха България и Европа на фестивал на остров Бали

Published

on

Buleleng International Rhythm Festival 2026, Бали. Азия събра най-добрите си — Филипини, Южна Корея, Тайланд, Индонезия, Тайван, Индия.

Европа изпрати само един отговор. „Дряновска магия“. „Хопни ми, тропни ми“. Трио „Звън“.

Три формации от Дряново и Севлиево се качиха на сцената не само като посланици на България, а като единственото европейско присъствие на фестивала.

Донесоха нестинарство, хоро и шевици. Взеха със себе си овации и публика, която затанцува.

Зареди още

Любопитно

Общината в Габрово въвежда тестово AI-асистент

Published

on

Община Габрово въведе в тестов режим AI чат бот, интегриран в официалния си уебсайт.

Инструментът е предназначен да помага на гражданите с информация за административни услуги, процедури и актуални теми като метеорологична и пътна обстановка.

Решението е разработено по програмата Test-Before-Invest на Европейския цифров иновационен хъб AI-EDIH и използва последно поколение голям езиков модел на Google — Gemini 3.0.

Това позволява разговор на естествен език и по-точно разбиране на запитванията.

Системата е в начална версия — предстоят допълнително обучение, разширяване на информационната база и подобряване на алгоритмите въз основа на обратна връзка от потребителите.

Общината представя проекта като стъпка към модернизиране на комуникацията с гражданите и прилагане на иновативни подходи в публичното обслужване.

Зареди още

Новини

ГЕРБ – Габрово регистрира листата си за народни представители

Published

on

Областният координатор на ГЕРБ-Габрово Цветомир Михов и общинският ръководител Добромир Проданов регистрираха пълна листа с кандидати за народни представители от ГЕРБ-СДС. Неин водач е Томислав Дончев, с опит като вицепремиер, евродепутат, министър, народен представител, кмет на Габрово.

„В листата залагаме на съчетание между опита и експертността в политиката и инициативността на младите, което е успешна формула за всяко едно управление”, коментира областният координатор на ГЕРБ Цветомир Михов.

Той беше категоричен, че ГЕРБ е единствената партия, доказала през годините, че може да гарантира стабилност на страната в кризи и трудни времена.

Второто място в листата заема доскорошният народен представител Михаил Митов, един от най-младите в 51-то Народно събрание. В това си качество работи активно за развитието на спортната инфраструктура в габровска област. Само в рамките на една година Габрово се нарежда на челните места по привлечени и инвестирани средства в спортна инфраструктура. Митов е спортен мениджър по образование, което завършва в Англия, с опит и в сферата на младежките дейности.

Трети в листата е общинският съветник Атанас Атанасов от Севлиево, икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания, реализира спортни успехи в областта на бадминтона.

Четвърто място в листата заема архитект Константин Брънеков от Трявна, общински съветник, управлява собствена фирма за проектиране и дизайн на сгради и съоръжения, която реализира проекти в много населени места на територията на страната.

Пети е общинският ръководител на ГЕРБ-Дряново и общински съветник Иван Марев, магистър фармацевт с дългогодишен опит в управлението на аптеки, който се завърна в родния си град и разкри аптека за нуждите на съгражданите си.

Шести в листата е най-младият общинският съветник Максим Садинов, финансист по образование с опит в международна финансова компания, реализира се в областта на иновациите и проектите.

Седма позиция заема Християна Кръстева-Петкова, която е млад специалист в сферата на специалната педагогика. Работи като логопед. В листата тя е от квотата на СДС, председател на младежката структура в Габрово.

Осми е десният политик, също от квотата на СДС, Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица