Новини
Областният управител подписа Споразумение за сътрудничество между Габрово и Сисак, Хърватия
Областният управител Мариян Костадинов подписа Споразумение за сътрудничество между регионите Габрово и Сисак-Мославина по време на официалното си посещение в Хърватия. До подписване на споразумение се стигна след като бяха проведени приятелски консултации за обмен и сътрудничество в търговско-икономическите и културно-образователните и други области.
По време на официалната церемония Костадинов подчерта,че са необходими действия, които да издигнат на ново качествено равнище регионалните отношения. „За нас е много важно тези отношения, които ще имат своя европейски облик, да рефлектират преди всичко върху развитието на икономическите и културните връзки. Вярвам, че и двете страни ще се постараем да дадем своя принос според възможностите си, ще стимулираме отношенията в икономическата сфера, в това число и с провеждането на различни бизнес форуми, туристически борси и културен обмен. Считам, че имаме добра основа, върху която да градим нашето партньорство, имам предвид, че диалогът в отношенията на нашите Правителства е особено активен през последните години и само преди месец беше подписана Програма за сътрудничество в областта на културата между двете ресорни ведомства за периода 2011-2013. А министрите ни на икономиката енергетиката и туризма обсъдиха възможностите за сътрудничество в областта на туризма за същия този период. В тази връзка следвайки линията начертана от Правителствата на двете страни мисля че едно от нашите усилия в частност трябва да се насочи именно към активизиране на туристическите връзки между двата региона, културно-историческото наследство,както и СПА туризмът са дадености, които имаме и трябва да насърчаваме.“- това заяви областният управител пред местните и регионални власти и представителите на медиите в Сисак-Мославина минути преди да положи подписа си под Споразумението.
Областният управител присъства и на тържествената сесия на празника на жупанията, на която беше и президентът на Република Хърватия Иво Йосипович.
Крими
Полицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба

Полицай Станимир Братов – командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ към сектор „Охранителна полиция“ при Районно управление – Габрово, навършва пределна възраст за работа в МВР и след 39 години безупречна служба се оттегля в заслужен отдих.

Професионалният му път в системата на МВР започва на 23 април 1987 година. Длъжността командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ изпълнява от 1 април 1999 година.

През годините многократно е награждаван за постигнати високи професионални резултати и за съществен принос при изпълнението на служебните си задължения. Със своята отговорност, професионализъм и всеотдайност към службата той се утвърди като пример за подражание и заслужи уважението на поколения служители в Районно управление-Габрово.

За своя дългогодишен принос и достойно изпълнение на професионалните задължени, със заповед на министъра на вътрешните работи е удостоен с отличие „Почетен знак на МВР“ – III степен.

Днес, 5 юни, Станимир Братов беше изпратен с признателност и уважение от своите колеги. Те му благодариха за годините отдаденост, за професионалната подкрепа и за примера, който оставя след себе си.

Ръководството и служителите на ОДМВР-Габрово му пожелават крепко здраве, спокойни и щастливи дни, удовлетворение от постигнатото и много лични поводи за радост. Нека новият етап от живота му бъде изпълнен с обичта на близките, заслужено спокойствие и сбъднати мечти.

Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

-
Кримипреди един денДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 7 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 7 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Културапреди 4 дниРекорден интерес към конкурса „Преминал майстор през земята“





