Свържи се с нас

Новини

„Америка за България“ дари 150 000 лв. на ОДФ – Габрово

Средствата ще бъдат използвани за иновативни проекти за каузата „Габрово-град на творчеството, младежта и туризма“

Published

on

Фондация „Америка за България“ спази обещанието си да подкрепи местната общност в усилията й да се обедини и да работи за това Габрово да стане привлекателен град за младите хора.

На 23 и 24 февруари 2018 над 100 габровци участваха в Конференция на бъдещето, на тема „Габрово-град на творчеството, младежта и туризма“, където заедно направиха визия за развитието на града през следващите пет години и определиха 8 приоритета, върху които да се фокусират: насърчаване на бизнеса и предприемачеството; развитие на културата; развитие на неформалното образование; масов спорт и свободно време; екология и зелено Габрово; развитие на туризма; брандиране и комуникационна стратегия на Габрово и обединяване на общността.

Една от непосредствените задачи пред местната общност е тя да набере минимум 30 000 лева, с които да допълни Обществения дарителски фонд за тази кауза.

Общественият дарителски фонд в Габрово беше избран да получи дарението без колебание – със своята 15-годишна история, безупречна репутация и активен кръг от съпричастни дарители той е естествения достоен партньор на Фондация „Америка за България“ в Габрово.

Президентът на Фондация „Америка за България“, госпожа Нанси Шилър, лично връчи чека на Изпълнителния директор на Обществения дарителски фонд – Габрово, господин Тихомир Галов.

„Надявам се, че вашият филантропски кръг ще припознае каузата на участниците в Конференция на бъдещето и ще я подпомогне. Участниците вложиха сърце и ентусиазъм в дискусията за перспективите пред този прекрасен град. Надявам се всички заедно – общината, гражданите, нестопанските организации, бизнеса, да работят заедно, за да може след пет години Габрово да е пълен с млади хора, да гъмжи от туристи и да е в центъра на иновациите и предприемачеството“, сподели госпожа Шилър.

Фондация „Америка за България“ е една от най-големите благотворителни организации в Централна и Източна Европа и е създадена през 2009 г.

Тя е пряк наследник на Американския инвестиционен фонд, чиято успешна дейност в продължение на повече от 20 години създава капитала, с който оперира Фондацията днес. Това позволява „Америка за България“ да бъде напълно независима и самостоятелна институция.

От създаването си до днес Фондацията е инвестирала над 200 млн. долара, за да подпомогне укрепването на динамичната пазарна икономика и институциите на демократичното общество в България чрез подкрепа на инициативи в шест области: „Образование“, „Гражданско общество и демократични институции“, „Развитие на частния сектор“, „Изкуство и култура“, „Културно наследство и туризъм“ и „Социална сфера“.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица