Новини
Загуба за лидера в класирането на Неделната по футбол

снимка: АНЛ – Габрово
На 18 март под непрестанен дъжд се изиграха мачовете от 17-я кръг на Английската неделна лига по футбол на Габрово. Въпреки студеното време, емоции и интересни моменти не липсваха, а мачовете бяха равностойни и интересни.
„ФК Стеф – Фреш“ победи лидера в класирането „Pasta Gabrovo“, с 5:2 в дербито на кръга. Теодор Пенчев направи прекрасно завръщане в състава на шампионите, отбелязвайки два гола, а по един добавиха Михаил Михайлов, Детелин Станчев и дебютиралият Георги Дянков.
Преследвачите от „Копакабана“ стартираха пролетният дял с победа. След като почиваха миналата седмица, сега те победиха „New Boys“ с 4:1. Усилията на отбора бяха материализирани от Веселин Панчев и Петко Моровяков, които отбелязаха по два гола за успеха.
„ФК Старо Село 777“ също продължава да преследва челото, след като се наложи над „ФК Шумата“, със 7:3. Хеттрик вкара Цветан Енчев, а два гола за победата добави Божидар Ненов.
„ФК Ястребите“ също записа втора победа през пролетта. В този кръг потърпевш се оказа тимът на „Рио“, преодолян в интересен мач, с 6:4. Над всички бе Деян Коев, отличил се с хеттрик за своите.
„Идеал Стандарт Видима“ се върна на победния път, след като надигра „Street football“, с 6:1. Шестима различни играчи се разписаха за победата, показвайки отборния дух и колектива в севлиевския тим. Точни бяха Галин Илиев, Кристиян Братованов, Симеон Иванов, Тихомир Мангелов и Христо Чанков. Никифор Велков пък бе точен и в двете врати, първо в собствената, а в последната минута на мача и в съперниковата.
В последната среща, неявилият се в първия пролетен кръг тим на „Приятели“ победи „Вихър Яворец“ с 4:1. Два гола за успеха отбеляза Константин Димитров.
През тази седмица предстоят нови срещи от програмата на АНЛ – Габрово. В Събота от 18.00 ч. е преиграването между „Приятели“ и „New Boys“, а в неделя са срещите от 18 кръг.
Четири габровски отбора ще изиграят и мачовете си от републиканските турнири на БАМФ. В събота, „ФК Палаузово“ излиза в Русе срещу „МФК Макао“ (Варна), в Плевен „ФК Старо Село 777“ играе срещу „Спортинг“ (Троян), а в Ботевград „Pasta Gabrovo“ ще спори с „Фантастико“ (Враца). Тези срещи са 1/16 финали в турнира Лига България.
В неделя, в Пловдив „ФК Стеф – Фреш“ излиза в първи мач от 1/8 финалите на Шампионска лига срещу един от най – добрите отбори по минифутбол в България „VIP DENT“.
В събота, Габрово ще е домакин и на един от 1/16 финалите в Лига Българив. На наш терен се срещат „Камите“ (Сливен) и „Червена чета Радецки“ от Козлодуй. Победителят от тази среща ще се изправи на 1/8 финал срещу победителя от „Фантастико“ (Враца) или „Pasta Gabrovo“.
Очаква ни интересна седмица с хубав минифутбол.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Прерязаха лентата на обновената сграда на пожарната в Габрово

С тържествена церемония днес, 18 декември, беше открита обновената сграда на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово.

На събитието присъстваха директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Александър Джартов, съветникът на министъра на вътрешните работи Николай Николов, кметът на община Габрово Таня Христова, областният управител Мария Башева – Венкова, директорът на Областната дирекция на МВР Пламен Иванов, както и настоящи и бивши служители на пожарната служба в града.

В приветствието си областният управител Мария Башева подчерта значението на модернизацията: „Обновяването на тази сграда е инвестиция не само в инфраструктура, но също и в спокойствието и сигурността на хората от региона“, заяви тя.
Като символ на закрила и надежда Башева подари икона на Света Богородица на ръководството на дирекцията. „В навечерието на Коледа да си пожелаем здраве и мир. Нека огънят бъде символ само на топлина в домовете и в сърцата, а не на бедствие и заплаха“, добави още областният управител.

Култура
Над 70 габровски деца ще участват в Рождественския концерт

В навечерието на най-светлите дни в годината, Ротари клуб Габрово кани жителите и гостите на града на Рождественски концерт, който ще се състои на 22 декември от 18.00 часа в храм „Свети Онуфрий, Дамаскин и всех мучеников Габровских“.
В празничната вечер ще участват повече от 70 габровски деца. Те ще пеят, ще рецитират и ще споделят радостта си така, както само децата умеят – чисто, искрено и от сърце. На сцената ще излязат децата от Детския камерен хор към Ротари клуб Габрово, Вокална група „Приятели с музиката“ по програма „Силен старт“ на МОН в ДГ „Перуника“, с ръководител Даниела Христова, както и възпитаници на детските градини „Радост“ и „Явор“.

Коледното настроение ще бъде допълнено от изпълненията на деца от музикална школа „Wail Sound“, с ръководител Зора Колева, както и от обичаните „Габровски гласчета“ към читалище „Габрово 2002“, с ръководител Стефка Стоева, след които ще се включи и вече не съвсем малката Гала Савчева.
Деца от неделното училище с ръководител Габриела Данаилова ще ни напомнят със слово за смисъла на празника чрез библейски стихове, подбрани с внимание и любов.
Финалът ще принадлежи на църковния хор към храм „Успение Богородично“ с диригент Алексей Шепелев, който ще обедини гласове и сърца в духа на Рождество.
„Ние от Ротари клуб Габрово вярваме, че именно такива моменти оставят най-дълбоката следа у децата. Чрез музиката, светлината на храма и споделеното преживяване те се учат на смирение, уважение и грижа един към друг – тихи уроци, които не се пишат в учебници, но остават за цял живот.

Когато говорим на децата за доброта, благодарност и любов, ние всъщност лекуваме и себе си. Вярвам, че така – с малки стъпки и чисти детски гласове – можем да направим света около нас по-спокоен, по-топъл и по-човечен.
Празничната вечер ще бъде съпроводена и от изложба с детски рисунки, създадени в рамките на конкурс на тема „Коледа през детските очи“ – още едно доказателство, че детското въображение носи светлина. Нека в тези светли дни отворим сърцата си, да забавим крачка и да си припомним кое е истински важно.

Пожелавам на всички здраве, мир и топлина в домовете, а Коледа да ни направи малко по-добри – към децата и към самите нас. Светли празници!“, споделя Пламен Иларионов, член на Ротари клуб Габрово.


Крими
Тъмни облаци надвиснаха над друсания и без книжка, катастрофирал при гонка с полицията

По искане на Районната прокуратура в Габрово 20-годишен мъж бе задържан за шофиране след употреба на амфетамин и метамфетамин, без свидетелство за управление на МПС и за държане на наркотични вещества.
Младежът, с инициали В.Р., е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 5 декември, в севлиевското село Горна Росица, около 02.00 часа, без надлежно разрешително по ЗКНВП, държал у себе си високорисково наркотично вещество канабис. Той е обвинен и за това, че на същата дата управлявал автомобил без съответно свидетелство за управление и в едногодишен срок от наказването му по административен ред за същото деяния, като наказателно постановление е било влязло в сила на 04.10.2025 г.
Освен това В.Р. е управлявал автомобила след употреба на наркотични вещества – амфетамин и метамфетамин, установено по надлежния ред с техническо средство. Обвиняемият управлявал лек автомобил, въпреки че не е правоспособен водач на МПС.
Автопатрулен полицейски екип се е опитал да го спре за проверка, подавайки му светлинен и звуков сигнал, но В.Р. не се подчинил и продължил движението си с автомобила, което наложило да бъде преследван от полицейските служители.
Докато шофирал в района на с. Горна Росица, обвиняемият се блъснал в парапета на моста над р. Росица. При извършената на място проверка от последвалите го полицейски служители В.Р. бил тестван с техническо средство, което отчело употреба на наркотични вещества амфетамин и метамфетамин.
Установено било и че същият не е правоспособен водач на МПС и е бил наказан по административен ред за управление на МПС без съответно свидетелство за управление. При извършения оглед на местопроизшествие в автомобила било намерено и наркотично вещество канабис.
С постановление на Районна прокуратура-Габрово от 15.12.2025 г. обвиняемият В.Р. е задържан за срок до 72 часа. Той е осъждан за извършено престъпление против собствеността и спрямо него РП-Габрово е внесла в съда още два обвинителни акта за кражби.
Поради това прокуратурата е внесла искане в Районен съд-Севлиево, което е уважено и спрямо лицето е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“. Действията по разследването продължават.

-
Любопитнопреди 7 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди 4 дни34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Кримипреди 3 дниДрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията
-
Кримипреди 2 дниОткриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец
-
Културапреди 7 дниКоледни и новогодишни картички в Държавен архив – Габрово
-
Новинипреди 4 дниТаня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО
-
Любопитнопреди 4 дниПТГ „Д-р Никола Василиади“ отбелязва 130 години с тържествен концерт
-
Любопитнопреди 4 дниДетското коледно градче на Габрово отваря тази вечер








