Свържи се с нас

Крими

Върнаха на Прокуратурата дело за смърт на пътя, заради сгрешена дата

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

В разпоредително заседание, проведено вчера (28 февруари), състав на Окръжен съд – Габрово с председател съдия Костова, прекрати производството по наказателно дело от общ характер и върна делото на прокуратура за отстраняване на допуснато съществено отстранимо нарушение на процесуалните правила.

Делото е образувано по обвинителен акт на Габровска окръжна прокуратура против М.М. от Габрово, обвинен в причиняване на смъртта на жена от Габрово при пътнотранспортно произшествие.

Съдът счете, че при изготвяне на обвинителния акт е допуснато съществено нарушение на процесуалните правила, констатирано и от Апелативен съд – Велико Търново при проверка на постановен по-рано съдебен акт по случая.

Нарушението касае един от реквизитите на изпълнителното деяние, а именно – датата, на която е извършено престъплението.

В обстоятелствената част на обвинителния акт при описване на фактическата обстановка е посочена дата „28 юни 2016 г.“, а при обсъждане на деянието от правна страна – дата „28 март 2016 г.“.

Втората дата (различна от реалната) е посочена и в диспозитива на обвинението. Съдът счете, че тази неяснота засяга правото на подсъдимия да знае точно в какво го обвинява прокуратурата и да се защитава срещу конкретно обвинение.

Предвид изложеното и на основание чл.249 ал.4 т.1 пр.І във вр. с чл.248 ал.5 т.1 от НК съдът прекрати производството и върна делото на прокурора за отстраняване на горепосоченото съществено отстранимо нарушение на процесуалните правила.

Определението на съда подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 7-дневен срок.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица