

Новини
Посрещнахме Баба Марта със 17 градуса под нулата в Габрово
Температурата падна до 17 градуса под нулата тази сутрин в Габрово

снимка: Община Габрово
Температурата в Габрово тази сутрин падна до минус 17 градуса. Предвид изключително ниските температури, градските линии се движат със закъснения. Линиите към селата се изпълняват по график. От Общински пътнически транспорт уведомяват, че не се изпълняват линиите към Свищов и Варна.
От „Топлофикация“ – Габрово съобщава, че топлоподаването е нормално.
Във връзка с усложнената зимна обстановка, по решение на ръководството на училище „Райчо Каролев“ и днес учениците от училището, пътуващи от селата ще останат по домовете си.
ОП „Благоустрояване“ обработва градската пътна мрежа, фирма „Димас“ почиства и обработва пътните участъци към селата.
Проходът Шипка е проходим при зимни условия, пътното платно е почистени и обработено. Височината на снежната покривка е около 80 см, температурата – минус 17 градуса. Остава в сила забраната за движение на МПС с обща маса над 12 тона.
Пътищата за Севлиево, Трявна, Дряново са почистени и обработени, проходими при зимни условия.
Времето в курортен комплекс Узана ясно и слънчево Температурата е минус 15, снежната покривка е 80 см. Пътят е почистен, обработен, проходим е при зимни условия.
Жълт код за отрицателни температури е в сила за днес, 1 март, за област Габрово. Днес ще преобладава слънчево време. В следобедните часове от запад отново ще се заоблачи и привечер на места в западните райони ще превали сняг.
Вятърът ще отслабне , ще е слаб до умерен от запад-югозапад. Сутринта ще е студено, но през деня температурите ще се повишат, максималните ще са между минус 5° и 0°, в крайните югозападни райони до 3°.
Над планините ще преобладава слънчево време. След обяд ще се заоблачи над масивите в Западна България. Ще духа до умерен югозападен вятър, по най-високите върхове на Рила и Пирин – силен до бурен западен. Температурите ще се повишат и максималната на височина 1200 метра ще е около минус 2°, на 2000 метра – около минус 6°.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Новини
Социалистите се събират на Бузлуджа за традиционния събор

На 2 август (събота) ще се проведе традиционният национален събор на БСП на Историческата поляна под връх Бузлуджа. Събитието, което ежегодно събира хиляди симпатизанти и членове на партията, тази година ще отбележи 134-ата годишнина от началото на организираното социалистическо движение в България.
През 2025 г. няма да липсват емоции, музика и празнична атмосфера. За всички гости ще бъде организиран фермерски пазар с автентични български продукти – храни, вина и разнообразни кулинарни изкушения. Музикалната програма ще включва изпълнения на обичаната народна певица Мария Чакърдъкова, Етрополската духова музика, както и танцови състави от различни краища на страната.
Организаторите от Българската социалистическа партия са осигурили безплатен транспорт до върха и обратно. Автобусите ще тръгнат на 2 август в 08.00 часа от площад „Възраждане“ в Габрово.
Предварителното записване е силно препоръчително, за да се гарантира място за пътуване. За записвания желаещите могат да се свържат с БСП – Габрово на телефон: 0886 031 737.
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.