Свържи се с нас

Новини

Промени в движението заради тържествата на 3 март на Шипка

Промяна в организацията на движение и мерки за сигурност и безопасност по време на тържествата по случай Националния празник на България – 3 март

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Областната дирекция на МВР – Габрово съобщава, че във връзка с провеждането на тържествата по случай Националния празник на България – 3 март, ще бъде наложена временна промяна в организацията на движение на МПС.

Пътят Габрово – Шипка ще бъде затворен за движение на моторни превозни средства от 20.00 ч. на 2 март до 18.00 ч. на 3 март 2018 г.

На 3 март автомобилите ще се движат еднопосочно от Габрово за връх Шипка от 06.00 ч. до 14.00 ч., като ще бъдат допускани само автомобили, превозващи участници и гости, както и организиран междуградски превоз. Транзитният поток ще бъде пренасочен през прохода на Републиката /Хаинбоаз/.

В началото на прохода – в района на кантон „Любово”, полицейски служители ще предоставят на всеки водач на МПС информация относно създадената организация на движение. Водачите трябва да знаят, че пътното движение в посока Габрово и Казанлък ще бъде възстановено не по-рано от 14.00 ч. на 3 март.

В прохода, служители на пътна полиция ще указва точното паркомясто за всеки автомобил. След паркиране, гостите на тържествата е необходимо да вземат личните си вещи и да не оставят в автомобила ценни предмети, документи и пари.

Превозните средства трябва да бъдат заключени. Придвижването към върха се осъществява плътно вдясно по пътното платно, като пешеходците са длъжни да се съобразяват с преминаващите автобуси от организирания транспорт и автомобилите на официалните гости на тържествата.

Недопустимо е, след като на водача е посочено конкретно паркомясто, той да продължи движението си към върха, тъй като ще бъде върнат обратно от следващия полицейски пост, като по този начин ще се затрудни придвижването на останалите гости.

Във връзка с промяната на мястото на тържественото честване на Националния празник на Република България, ще има ограничения в движението на гражданите в района на Паметника на Свободата на връх Шипка, за което ще е необходимо да се спазват разпорежданията на органите на реда.

На тържествата няма да бъдат допускани лица, носещи огнестрелно оръжие, лица в нетрезво състояние или употребили наркотици, както и такива без документи за самоличност.

В Габрово, при необходимост, ще бъде спряно движението от 07.00 ч. до 10.00 ч. по ул. Скобелевска, пл. Възраждане и бул. Априлов до пресечката с ул. Райчо Каролев.

ОДМВР-Габрово апелира за стриктно спазване на посочените изисквания и на даваните от органите на реда допълнителни указания.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Published

on

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.

По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.

Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.

54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.

*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.

При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

Зареди още

Новини

Габрово с ново решение за поливане на градските зелени площи

Published

on

Габрово започва реализацията на пилотно водно решение за събиране и използване на дъждовна вода за напояване на градските зелени площи. Проектът е насочен към два от все по-актуалните проблеми на градовете – интензивните валежи и продължителните сухи периоди.

Вместо дъждовната вода да бъде отвеждана, тя ще се задържа, съхранява и използва при необходимост. Преди избора на решение са проучени девет варианта. Избран е комбиниран подход с два локални източника – дъждовна вода и повърхностни води от р. Синкевица при пълноводие.

Дъждовната вода ще се събира от покрива на Драматичния театър „Рачо Стоянов“ – сградата на НЧ „Априлов-Палаузов-1861“. След филтриране тя ще се отвежда към съоръжения за съхранение. Допълнителен ресурс ще осигурява дренажно водовземане от р. Синкевица.

Специално съоръжение до реката ще събира инфилтрирана в речното дъно вода при високи води.

Системата ще обслужва градинката срещу бившия Дом на книгата и зелената зона при кръстовището на улиците „Чардафон“ и „Баждар“. Напояването ще бъде автоматизирано.

Ще се следят количеството използвана вода и влажността на почвата, за да се ограничи ненужният разход на ресурс. Предвидена е и фотоволтаична система, която ще осигурява възобновяема енергия за съоръженията и напояването.

Целта е въглеродният отпечатък на системата да бъде сведен почти до нула. Пилотният проект е практическа стъпка към адаптацията на Габрово към климатичните промени.

Градът ще тества модел, при който водата от интензивните валежи се превръща в ресурс за зелената инфраструктура, а използването на питейна вода за поливане се ограничава.

Зареди още

Новини

Борбата с боровата процесионка продължава

Published

on

Община Габрово извърши подмяна на феромоновите уловки, поставени на засегнатото дърво от вид бор в зелената площ, разположена между ул. „Капитан Дядо Никола“ и ул. „Йосиф Соколски“.

Действието е част от планираните мерки за наблюдение и контрол на разпространението на боровата процесионка и се реализира със съдействието на екипа на ОП „Озеленяване“ и “Отрови“ ЕООД.

През май т.г., след проверка във всички паркове в града, беше установено наличие на един пашкул в короната на дърво в зоната между ул. „Капитан Дядо Никола“ и ул. „Йосиф Соколски“.

През юни беше поставен капан, което сега показва реално резултат, тъй като в него се събират мъжки пеперуди, което е индикатор за успешно привличане и ограничаване на популацията.

Сега феромонът е подменен, за да се осигури непрекъснат мониторинг и ефективност на уловката. Дейностите се изпълняват по указания на експертите от Лесозащитна станция – София, с които Община Габрово работи по темата.

Мерките са превантивни и ще продължават, а капаните ще се увеличават, за да се гарантира спокойствието на гражданите. Целта е ранно установяване и ограничаване на разпространението на процесионката в градската среда.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица