Свържи се с нас

Новини

Корупцията изяжда пенсиите, доходите, парите за здраве и образование

Published

on

снимка: БСП – Габрово

„Корупцията изяжда пенсиите, доходите, парите за здравеопазване и образование”, коментира народният представител от БСП Кристина Сидорова по отношение на предстоящия вот на недоверие към кабинета “Борисов 3”.

Според габровския депутат най-актуалната тема – вотът на недоверие е механизъм за посочване грешките на управляващите.

“Ние сме алтернатива, защото това е партията, която има реални предложения и политики към днешна дата. Всеки един момент е подходящ за вот на недоверие и страхът на премиера да не се изложим пред чужденците не е състоятелен”, смята Сидорова.

Вотът на недоверие към управляващото мнозинство добива още по-важен смисъл и при наличието на вече предложени алтернативни политики и бюджет на БСП, категоричен е народният представител от левицата.

В алтернативния бюджет на БСП се предвиждат редица мерки като – нaмaлявaнe нa дaнъкa въpхy дoхoдитe нa 2 850 000 paбoтeщи бългapcки гpaждaни, въвeждaнe нeoблaгaeм минимyм в paзмep нa минимaлнaтa paбoтнa зaплaтa, бeз дa се пpoмeня cтaвкaтa нa кopпopaтивния дaнък, пpeмaхвaнe cтaтyтa нa дъpжaвнитe и oбщинcкитe лeчeбни зaвeдeния кaтo тъpгoвcки дpyжecтвa, кaктo и oткaз oт пpинципa „Пapитe cлeдвaт yчeникa“.

БСП отделя и повече средства за регионите. Шанс да се даде живот на малките населени места е широколентният интернет, който към момента се използва в големите градове, предлагат от опозицията.

Депутатът от Габрово счита, че предложеният в бюджета на левицата фонд “Индустрия” ще допринесе за икономиката и производството у нас. Според Сидорова проблемът в производителността на труда не е толкова в работниците, а в старите машини на много места.

“За да имаме добра икономика, ние трябва да имаме производство, което да е високотехнологично.”, допълва тя.

Относно другата актуална политическа тема – давността на приватизационни сделки, Сидорова е на мнение, че ръководството на БСП в сегашния си вид показа, че когато някой има вина, той трябва да я понесе.

“Заявката, която даде БСП на Конгреса е , че ние искаме цялостна промяна на политическия модел в България и тя минава през понасяне на наказание на всички тези, които през годините на Прехода съсипаха българската икономика“, обобщава народният представител.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар

Published

on

От днес, 20 юли, Габрово има ново място за вкусна храна на жар. „Скарата“ отвори врати на ул. „Ванче Михайлов“ 25, в двора на бившия завод Карталов, и заявява своя специалитет – разкраченото пиле, изпечено бавно на жар до онази златиста коричка, която кара човек да предвкусва хапката отдалеч.

Месото е мариновано предварително в специална марината, в която отлежава, за да поеме напълно аромата, а след приготвянето се поднася със специален сос, който довършва вкуса.

Освен емблематичното разкрачено пиле, менюто предлага свински и пилешки пържоли, свински и пилешки шишчета, сочни свински ребра и четири вида риба на жар – всички приготвени по същия принцип на предварително маринованите и отлежали продукти. Компания им правят пресни печени и пържени картофи.

„Скарата“ предлага достатъчно паркоместа в двора на бившия завод Карталов, за да могат клиентите спокойно да оставят автомобилите си, независимо дали ще похапнат на място, на някоя от обособените маси, или ще вземат поръчката за вкъщи.

На разположение са и напитки.

Работното време е от понеделник до петък – от 11.30 до 20.30 ч., събота от 11.30 до 16.30 ч.

За предварителни заявки: +359 877 609 200.

Зареди още

Крими

Пияна жена с голям джип помете морал и промили посред бял ден

Published

on

Изминалият уикенд в област Габрово не мина спокойно откъм пътни инциденти и криминални деяния. Това става известно от полицейската сводка за днешния 20 юли, оповестена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В събота, 18 юли, около 15.40 часа, на улица „Иванка Горова“ автопатрулен екип на тревненската полиция спрял за проверка криволичещ автомобил „Форд F150“, управляван от 40-годишна местна жителка.

„Ароматът“ и външният ѝ вид насочили веднага полицаите, че преди дамата да се метне зад волана е имало употреба. Тестът с техническо средство отчел изумителните 2,44 промила алкохол в количеството издишан въздух, които изобщо не ѝ попречили да седне да кара по улиците на града.

На нарушителката бил издаден талон за медицинско изследване, а в указания срок тя се явила, за да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

По-малко от два часа по-късно, около 17.20 часа, отново в РУ-Трявна постъпил сигнал за пътнотранспортно произшествие на улица „Ангел Кънчев“. На място се установило, че катастрофата е станала между лек автомобил „Фолксваген Поло“, управляван от 24-годишна жена от село Айдемир, и мотопед, управляван от 57-годишен тревненец.

При инцидента водачът на мотопеда получил счупване на фаланга. Пробите за алкохол на участниците са отрицателни, а произшествието е обслужено по административен ред.

Ден по-рано, в петък, 17 юли, около 08.30 часа, в районното управление в Трявна бил получен сигнал за случай на вандализъм, който бил моментално разкрит. Касаело се за 40-годишен мъж, който унищожавал цветни насаждения, около 100 на брой, в парка пред ЖП-гарата, собственост на Община Трявна.

Пристигналият полицейски екип веднага заловил извършителя на деянието. По случая е заведена преписка по член 216 от Наказателния кодекс, който третира унищожаването или повреждането на чуждо имущество.

В Севлиево пък в петъчни следобед, 17 юли, около 14.00 часа, екип на полицията спрял за проверка мотопед „Ямаха“, управляван от 31-годишен местен жител. При справката в информационните масиви на МВР се оказало, че превозното средство не било регистрирано по надлежния ред.

При проверката в мотопеда била открита и иззета суха зелена листна маса, реагирала положително при извършения полеви наркотест за марихуана. По случая също е образувано бързо производство.

Зареди още

Новини

С купа и медали се завърнаха шахматистите на ШК „Орловец 1997“

Published

on

Купа, два златни и един бронзов медал спечелиха шахматистите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово Йоан Велчев, Кристиян Василев и Стефан Тотев в шахматния турнир „Купа Световен ден на шаха“, който се проведе в Казанлък.

14-годишният Йоан Велчев, който постигна 6,5 точки от 7 възможни се нареди първи в целия турнир и заслужено грабна купата и златния медал.

12-годишният Кристиян Василев, който постигна 4,5 точки, се нареди първи във възрастовата група на 13-годишните и пети в генералното класиране и спечели златен медал.

13-годишният Стефан Тотев също постигна 4,5 точки, което го нареди трети във възрастовата му група и шести в генералното класиране и му отреди бронзов медал.

Достойно се представи и 7-годишният Стелян Пелеев от ШК „Орловец 1997“, който участва в Б турнира за деца до 9 години.

С 3 точки Стелян се нареди пети във възрастовата група „Детска градина“ с равен брой точки с третия и получи предметна награда, каквато организаторите бяха осигурили, освен за призьорите, и за всички деца от най-малката възрастова група.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица