Свържи се с нас

Новини

Васил Гърбов извоюва вицешампионска титла по бокс

Published

on

снимка: Личен архив

Състезателят на габровския Боксов клуб „Чардафон“ Васил Гърбов извоюва вицешампионска титла на България.

Престижният боксов форум за младежи до 18-годишна възраст „Купа България“ се проведе от 25 до 28 октомври в Пловдив.

Възпитаникът на треньора Драгомир Тотев направи дебют в категория до 60 килограма и се представи по великолепен начин на ринга в Града под тепетата.

Единствено спорно съдийско решение в негов ущърб, във финалната среща, го лиши от възможността да триумфира със златото от надпреварата.

Преди финала габровският боксьор бе безапелационен по пътя си до последния двубой на състезанието, побеждавайки категорично своите противници, с по 3:0 съдийски гласа.

На 1/4 финала Васил победи Иван Тодоров от БК „Червен бряг“, а на полуфинала буквално прегази Панчо Георгиев от БК „Юнайтед“ (Пловдив), когото за негово нещастие прати още в първия рунд в нокдаун.

След като съдиите му отброиха до 8, пловдивският състезател успя да събере сили и да се изправи на крака, продължавайки срещата двубоя, но превъзходството на Васил между въжетата до края на мача бе осезаемо и той записа нов успех в своята сметка.

В битката за златния медал и първото място на „Купа България“ състезателят на БК „Чардафон“ беше ощетен. Въпреки атакуващия бокс, който Васил демонстрира, впечатленията на публика и треньорски състав на другите отбори, че именно той е спечелил финала, съдиите вдигнаха ръката на представителя на БК „Победа“ (Бургас).

„Доволен съм от цялостното представяне на нашия боксьор на състезанието. Изпълни всички указания и заръки, които му давах преди и по време на срещите. Показа качества, спортен дух, мъжество и търсеше успеха във всеки двубой. Не мога обаче да не скрия огорчението и разочарованието си от съдийските решения, в ущърб на Васил във финала. Очевидно съдиите „подпират“ по-големите клубове, за сметка на по-малките.

Състезанието в Пловдив обаче вече отмина. Радвам се все пак на успеха и признанието на нашия състезател. Сега сме още по-мотивирани и ще работим здраво на тренировките, за да се подготвим и покажем на какво сме способни на следващото състезание, което е за мъже и ще се проведе в Плевен от 7 до 11 ноември“, заяви пред „Габрово Нюз“ старши – треньорът на БК „Чардафон“ Драгомир Тотев.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица