Новини
Ректорът откри академичната година пред полупразна зала

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Ректорът на Технически университет – Габрово проф. дтн инж. Райчо Иларионов откри новата академична година пред полупразна зала. Тържеството, провело се днес (18 септември) в зала „Възраждане“, за съжаление успя да събере обидно малко присъстващи. Нещо, което не беше характерно за годините назад, когато съоръжението се оказваше тясно да побере всички желаещи.
Като цяло събитието премина вяло, без много празнично настроение и без нови акценти в сценария на провеждането му. Тягостното настроение сякаш беше завладявало всички участници в програмата, които без много емоции отправиха своите послания и по-скоро „отбиваха номера“.
Все пак официалните лица, дошли да уважат откриването, бяха областният управител Невена Петкова и двамата й заместници – Росен Цветков и Мария Пенева, заместник – кметът на Габрово Нела Рачевиц и председателят на настоятелството на ТУ-Габрово инж. Николина Хинкова.
В своето слово ректорът на ТУ – Габрово акцентира върху значението на висшето учебно заведение, посочвайки примери за добре реализирани възпитаници на висшето училище.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Райчо Иларионов традиционно запозна присъстващите с историята на Университета и традициите. Той пожела на студентите да не забравят трите компонента на успеха – учение, труд и дисциплина, както и да използват времето пълноценно през годините си на обучение.
Своите поздравления към висшистите отправиха областният управител Невена Петкова и зам. кметът на Габрово Нела Рачевиц. Поздравление към първокурсниците отправи Камелия Михова, студентка от втори курс на габровското висше учебно заведение.
За разсейване на тягостната атмосфера се погрижиха струнно трио – Христофор Михайлов, Елена Вълкова и Ивелин Вълков, които представиха кратка музикална програма.
В края на откриването на новата академична година ректорът Райчо Иларионов прочете „клетва на първокурсника“, която новоприетите студенти повториха, а в заключение ректорът шеговито им пожела по-малко двойки.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.
С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на С.Г.
Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М. е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.
Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Новини
Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.
В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.
Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Новини
Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.
Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.
Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.
Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

-
Кримипреди 7 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Новинипреди 7 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Любопитнопреди 6 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Кримипреди 6 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Кримипреди 4 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?
-
Новинипреди 4 дниБаражът е близо: „Янтра“ приема опасния „Вихрен“
-
Новинипреди един денКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 3 дниМВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово





