Свържи се с нас

Крими

Млад габровец гепи ключ на чужда кола и я намля

Published

on

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

21-годишен габровец взе резервния ключ на лек автомобил, без знанието на собственика, катастрофира в няколко паркирани коли, след което избяга от произшествието. Случката се разиграла малко след полунощ в неделя.

Тогава около 00.15 часа, в районното управление бил получен сигнал, че водач на „Ауди“, при движението си по ул. „Пенчо Постомпиров“ в Габрово се е блъснал в паркирани автомобили. Пристигналият на място полицейски екип намерил въпросния автомобил на същата улица, отключен и с деформации по предната част, но от водача нямало и следа.

При последвалите незабавни издирвателни мероприятия било установено, че 21–годишният мъж от Габрово, взел резервния ключ на автомобила, без знанието на собственика и отнел чуждото превозно средство, след което настъпили събитията.

По случая е образувано досъдебно производство по чл. 346, ал. 1 от НК.

Снимката е илюстративна

Разкрит е и извършителят на автокражбата, за която вчера ви информирахме. Това е 22-годишен мъж от севлиевското село Кръвеник, който вече е привлечен като обвиняем по досъдебното производство.

Ще припомним, че престъплението бе извършено през нощта на четвъртък срещу петък, когато неизвестен към онзи момент извършител бе задигнал „Пежо“ от ул. „Гочо Москов“ в Севлиево, след което го изостави.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Published

on

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.

Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.

Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.

В момента протичат процесуално следствени действия.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица