

Крими
„Тойота“ се наниза в бетонен стълб край Севлиево. Има пострадал
56 – годишна жена катастрофира на главния път София – Варна, в района на Севлиево, а при инцидента пострада внучката на шофьорката, возеща се автомобила. Произшествието е станало вчера, 14 август, около 10.50 часа, след крайпътното заведение „Старият дъб”.
Лек автомобил „Тойота“ със софийска регистрация, се е ударил в бетонен стълб. Зад волана на колата седяла 56 – годишната жена от София. При произшествието пострадала внучката на жената, която веднага след катастрофата била транспортирана и настанена в болница, за щастие без опасност за живота.
Причина за пътното произшествие е несъобразена скорост, информираха от полицията. Пробата за алкохол на водача е отрицателна.

снимка: Цветомира Иванова
В полицията е започнато и бързо полицейско производство за това, че 23 – годишен мъж от Габрово управлявал лек автомобил след употреба на канабис, информират още от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Проверката е извършена на 11 август, около 13.00 часа на ул. „Генерал Николов“ в Габрово.
По отношение на нарушенията, установени на пътя през последните дни, от информация на полицията става ясно, че бързо полицейско производство е образувано и срещу 30-годишен дряновец, хванат безобразно пиян зад вола. Катаджиите спрели „наквасения“ водач в село Скалско. Употребилият алкохол шофьор се отчел на „дрегера“ с кошмарните 2,36 промила.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Пиян водач блъсна и потроши велосипедист край Войново


44-годишен велосипедист бе приет в габровската болница, след като пиян водач го блъсна. Пътният инцидент е станал в събота сутринта.
Тогава, около 09.00 часа чрез спешния телефон 112 бил получен сигнал за пътнотранспортно произшествие между лек автомобил „Опел Омега“ и велосипедист.
Инцидентът настъпил на пътя между Габрово и Севлиево, в района на разклона за квартал Войново.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип установил, че 61-годишен водач, при престрояване в лентата в посока Севлиево, отнел предимство на 44-годишен велосипедист, правещ маневра в посока към кв. Войново, и го блъснал.
Пострадалият мъж бил откаран в болница с фрактура на дясната раменна става, без опасност за живота. Пробата за алкохол на водача на лекия автомобил се оказала положителна, като дрегерът отчел 1.1 промила.
Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея


21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.
Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.
Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.
63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.
Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица


Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.
Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Новинипреди 6 дни
Архивът отличи своите „Читател“, „Дарител“ и „Приятел“
-
Новинипреди 6 дни
Габровски студенти посетиха Техническия университет в Рига
-
Кримипреди 6 дни
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“
-
Културапреди 6 дни
„Алея на книгата“ идва в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
Изкуственият интелект в производството
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово дава глас на бъдещето: Устойчиви градове, енергийни общности, нова визия
-
Новинипреди 5 дни
След сигнал до „Габрово Нюз“: Окосиха тревата от детска площадка на бул.“Могильов“
-
Кримипреди 6 дни
Пожарната с апел: Спазвайте противопожарните правила!