Свържи се с нас

Новини

Ясна е призовата тройка в Неделната лига по футбол на Габрово

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

С лошо време и хубав футбол ще се запомни предпоследната неделя, от сезон 2016/2017, на Английската неделна лига по футбол на Габрово. В нея вече стана ясно и крайното подреждане на първите три тима в класирането.

Станалият предсрочно шампион „ФК Стеф“ загуби от „Laziale“ под силен дъжд, с 5:6. Хеттрик на Иван Лесев даде предимство на шампионите от 4:1 на полувремето, но отпускане и елементарно допуснати голове след почивката доведоха до загубата в мача. За победителите четири гола вкара Павел Велчев, а два добави и Бисер Стефанов.

Втори в крайното класиране и на теория ще бъде „ФК Трепни“. В мач, с много нерви и три червени картона, сребърните медалисти победиха „FC Fresh“ със 7:5. Два гола за победителите вкара Георги Колев, а за загубилите на два пъти точен бе Деян Пенев.

Бронза в лигата спечели миналогодишният шампион „Копакабана“, надигравайки „ФК Старо Село“, с 8:1. Два гола, пред погледа на премръзналата си любима, отбеляза Петко Моровяков, а с хеттрик се отличи Ивайло Христов.

На четвърто място в АНЛ – Габрово ще завърши „ВАС Етъра“, печелейки само точка срещу „New Boys“, завършвайки 2:2. За дебютантите точен бе Марти Милев, автогол си отбеляза и ветерана Илиян Иванов, но Петър Костадинов с два гола възстанови равенството.

Още едно равенство, 2:2, се получи между „Боди Груп Експрес“ и „ФК Гипсострой 08“. Янко Сергеев и Златко Янков даваха аванс на символичните домакини, но Виктор Рачев, с два гола изкова равенството.

„Палаузово“/Интерпауър/ извоюва убедителна победа срещу „Приятели“ с 10:2. Пет гола вкара Маргарит Георгиев, а по два за победата добавиха Пенко Стефанов и Иво Георгиев.

Един от малкото останали съдии от областта в професионалния футбол Никифор Велков поведе „Идеал Стандарт Видима“ към победа с 3:1 над Магазинът „Катрин“. Макар и играейки като защитник той отбеляза два гола за победата на своите.

„Eagles“ също стигнаха до победата в този кръг, надделявайки над „Лестър Сити“ със 7:1. С пет гола, над всички бе Андреян Христов за своите.

През седмицата се изиграха и два отложени двубоя. „Идеал Стандарт Видима“ победи „Лестър Сити“ с 4:1, след два гола на Тихомир Мангелов, а „ФК Старо Село 777“ надделя над „ФК Гипсострой 08“ с 9:3. По два гола отбелязаха Божидар Василев и Кирил Йорданов, а с четири над всички бе Цветан Енчев. За победените хеттрик наниза Галин Илиев.

Тази неделя, 25 юни, в 11.00 ч. стартира последният 30 кръг на АНЛ Габрово, сезон 2016/2017. След последния мач, ще се изиграе кратък демонстративен двубой между шампиона „ФК Стеф“ и сборен отбор на Лигата. След него ще се проведе награждаване на призьорите и медалистите, с което сезонът официално ще бъде закрит.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Култура

Валя Балканска ще открие Славейковите празници

Published

on

Една от най-обичаните и талантливи народни певици, жената с космически глас – Валя Балканска ще открие тазгодишните Национални Славейкови празници, които се провеждат под патронажа на президента на Република България и с финансовата подкрепа и съдействие на Министерство на културата.

Под съпровода на каба гайди, нейният глас ще огласи площада пред НЧ „Пенчо Славейков 1871“ в Трявна днес, 19 юни, от 18.30 ч. Половин час по-рано своето тържествено слово ще произнесе кметът на Трявна Денчо Минев, предшестван с отслужването на водосвет за здраве от местните духовни лица към Тревненска духовна околия.

Неразривна част от официалното откриване ще бъдат талантливите дами от Камерен хор „Еуфоника“, които също ще вземат участие в Славейковите празници, както и местните танцьори от Ансамбъл „Трявна“ и самодейни колективи при НЧ „Пенчо Славейков 1871“.

Тържествената програма ще продължи в 19.30 ч. с поетичния спектакъл „Нощ на поезията“ по стихове на Славейкови в салона на читалището. Жители и гости на града ще могат да видят творчеството на ученици от 119 СУ „Академик Михаил Арнаудов“ – гр. София и местни възпитаници от Славейковото училище, които ще представят пред публика специално разработен спектакъл за Националните Славейкови празници.

Зареди още

Новини

Мотополигон „Горна Росица“ отново ще домакинства еврошампионат

Published

on

След близо 8-годишно прекъсване мотополигон „Горна Росица“ край Севлиево отново ще приеме европейския елит, но този път за полуфинала на Европейския шампионат по мотокрос в детско юношеските класове ЕМХ65 и ЕМХ85.

През последните години пистата ежегодно бе домакин на квалификационни кръгове на шампионата, но през 2025-та година управата на FIM Europe (Европейския мотоциклетен съюз) гласува огромно доверие на България и тази седмица 122 състезатели от 17 страни ще премерят сили на емблематичния мотополигон край Севлиево.

Състезанието е комбинирано и с Международна Купа в Клас OPEN. Мотополигон „Горна Росица“ бе значително реновиран през изминалите няколко месеца с подкрепата на Община Севлиево и Министерство на младежта и спорта.

Според някои специалисти, инспектирали мотополигона, спортното съоръжение и прилежащата му инфраструктура, са готови отново да посрещнат състезания от световен ранг, като организаторите се надяват почитателите на мотокроса отново да имат възможност в най-скоро бъдеще това да стане реалност.

България тази седмица ще бъде представена в Европейския шампионат от 9 състезатели в класовете ЕМХ65 и ЕМХ85, като най-бързите български пилоти ще имат възможност на собствен „терен“ да се преборят за класиране на финала на шампионата който предстои в края на юли в Локет, Чехия. Конкуренцията е от най-високо ниво и включва най-добрите джуниър състезатели от Испания, Франция, Италия, Австрия, Словения и др.

В клас ЕМХ65, заявените участници са 42, като българските асове, преодолели квалификационните кръгове са Николай Павлов, Иван Тунтев, Радостин Присадов, Виктор Иванов, Георги Илиев и Никола Андреев.

При пилотите от клас ЕМХ85, ситуацията както винаги е по-сложна и там заявките са точно 50, България ще бъде представена от Симеон Шаварски, Кристиян Андреев и Велислав Ковачев. В клас OPEN сред 30-те заявки виждаме имената на най-бързите български пилоти в класовете 125, МХ2 и МХ1, като бариерата ще се запълни с много носители на шампионски титли и силни имена на мотокроса от България и региона.

В съботния ден на мотополигон „Горна Росица“ предстоят редица тренировки и квалификационни маншове, а в неделния ден, след официалното откриване което е в 09.30, предстои да видим кои ще бъдат и пилотите, които ще се отправят към Чехия.

Зареди още

Крими

Младши съдия Илиева вече е доктор по право

Published

on

Младши съдия Габриела Илиева от състава на Окръжен съд – Габрово вече е доктор по право. На 12 юни 2026 г., пред петчленно научно жури, съставено от хабилитирани преподаватели от ВТУ “Св. Св. Кирил и Методий”, СУ „Св. Климент Охридски“, УНСС и от ПУ „Паисий Хилендарски“, тя защити успешно дисертационния си труд на тема „Отговорност на съпрузите за задълженията към кредиторите“.

При публичната защита на разработката присъстваха съдии от Окръжен съд – Габрово, преподаватели от ВТУ и студенти. Научен ръководител на г-жа Илиева по време на няколкогодишното й обучение в докторската програма към катедра “Частноправни науки“ на Великотърновския университет и при подготовката на дисертацията е доц. д-р Венцислав Л. Петров.

Разработката на младши съдия Илиева е първото монографично изследване на правния режим на отговорността на съпрузите. Според оценките на научното жури трудът обогатява не само доктрината, но може да бъде полезен и за практикуващи юристи.

Очаква се дисертацията да бъде публично достъпна след публикуването й в Регистъра на академичния състав и защитените дисертационни трудове към Националния център за информация и документация, както и издаването ѝ в книжен формат.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица