Новини
Благотворителен базар за Мариянна

Благотворителен базар за Мариянна Цакова от Габрово, бореща се с коварната болест рак на черния дроб, набира от днес средства за лечението й. Млада жена e майка на 3 прекрасни деца и днес е изправена пред тежка битка със заболяването.
Лекарите в България са безсилни, затова има нужда от спешно лечение в чужбина, но трябва да се действа бързо, защото то трябва да започне до 2 седмици. Обявената първоначална сума е 30 000 евро, сума непосилна за семейството, но не и за нас – хората с големи сърца, които не веднъж сме доказавали на какво сме способни, когато се обединим.
Повече информация за състоянието на Мариянна и прогреса на кампанията може да намерите на страницата „Да помогнем на Мариянна“. В тази група се провежда благотворителният базар, в нейна подкрепа.
Всеки от участниците може да предложи нещо свое на търг и на фиксирана цена. След като спечелилият преведе парите по дарителската сметка (може да бъде направено в офис на Еконт) и публикува платежно, продавачът и купувачът могат да преминат към уточняване на доставката.
Условие за провеждане на търг:
Обявява се начало и край на търга, както и начална цена. Обикновено 24 часа е добра времева рамка.
Как да заплатим?
Купувачът превежда съответната сума по дарителската сметка:
ДАРИТЕЛСКА СМЕТКА:
УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
BIC UNCRBGSF
IBAN BG05UNCR70001522967589
ТИТУЛЯР: МАРИЯННА СТЕФЧОВА ЦАКОВА

Това може да бъде направено както чрез банков превод, така и чрез превод по сметка в Еконт, като в Еконт таксите са по-ниски.
Публикуването на платежно е задължително, за да се избегнат злоупотреби.
„Добавяйте ваши приятели и познати, които смятате, че биха искали да се включат.“
Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 18 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 7 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 7 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 7 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба





