Свържи се с нас

Новини

Мотополигон „Горна Росица“ приема Европейския шампионат по мотокрос

Published

on

снимка: Община Севлиево, Архив

Над 110 пилоти от 12 държави ще карат на Европейския шампионат по мотокрос в Севлиево този уикенд. След кратко затишие на мотокрос сцената в България през последния месец, май, стартира с най-голямото състезание за мотокросистите, на което ще бъдем домакини този сезон в страната.

В събота, програмата на мотополигон „Горна Росица” предвижда тренировки и 4 състезателни манша, а в неделния ден след официалното откриване, което е 10:00 часа, ни очакват още седем старта, които ще определят победителите в Grand Prix Bulgaria.

Входът за зрители е свободен!

снимка: Община Севлиево

Мотополигон „Горна Росица”, МСК Севлиево и Община Севлиево ще бъдат домакин на втория кръг от Европейския шампионат ЕМХ65, ЕМХ85 и ЕМХ OPEN. Успоредно с него в Севлиево ще видим и стартовете за Републиканския шампионат по мотокрос за клас МХ.

По 22-ма състезатели са подали заявка за участие в малките класове ЕМХ65 и ЕМХ85, 33 са пилотите в клас ЕМХ OPEN, над 45 са участниците в категорията МХ, като това прави близо 110 мотокросисти от 12 нации (България, Румъния, Чехия, Словения, Сърбия, Македония, Молдова Гърция, Украйна, Турция, Украйна и Хърватия).

Клас ЕМХ65.
В средата на месец март в Гърция се проведе първия кръг на Европейския шампионат за класовете ЕМХ65 и ЕМХ85. При 65 кубиковите машини, конкуренцията в класа на най-малките – ЕМХ65 се оказва изключително силна през сезон 2017, като в южната ни съседка най-добре представилия се български пилот бе Виктор Бориславов (КТМ), който отбеляза 2 четвърти места и само 4 точки не му достигнаха да се качи на подиума. Пистата в Севлиево обаче е почти „домашна писта” за младия габровец и той има най-сериозни шансове за призово класиране в неделните стартове.

Сериозни заявки за оспорвана битка са дали още няколко български състезатели като Християн Георгиев (КТМ), Мирослав Димитров (КТМ) и Енис Байрамов, но всички те ще трябва да се справят с лидера в класирането Мариус Поповичи (Румъния, КТМ) и сънародника му Золтан Ордог (Хускварна), както и Матия Стерпин (КТМ, Хърватско). Цялата тази битка засега, според прогнозите за времето, може би ще се разиграе на детското трасе на мотополигон „Горна Росица”, защото една стара поговорка гласи, че: „Проливния дъжд не е приятел на клас 65сс”.

Клас ЕМХ85.
След Гърция, лидер в класирането на клас ЕМХ85 е унгарецът Адам Ковач (Ямаха), който най-вероятно ще пропусне стартовете в Севлиево поради контузия. Това обаче не е проблем за Николай Малинов (КТМ) който след две втори места в Гърция и редица стартове в Германия, Белгия и Холандия е в топ форма и готов за победа в Севлиево. След него в класирането до момента е гръцкия пилот Антонис Сагмалис (КТМ). На „родното” трасе ще видим и още няколко български звезди в кубатурата 85сс които са с реални шансове за успех. Това са Кристиян Иванов (КТМ), Димитър Грозданов (КТМ) и Виктор Нейчев, но в тяхната група с хърватина Патрик Учич (КТМ) и Доминик Пискор (КХ) които в Гърция показаха добро темпо и издръжливост.

Клас OPEN.
Първият кръг на Европейския шампионат в клас EMX OPEN се проведе преди две седмици в Дания, където многократния шампион Петр Бартош от Чехия спечели и двата манша. Бартош оглавява групата на най-бързите чешки пилоти от клас OPEN в Севлиево, но традиционната битка Чехия – Украйна (Тарасов, Морозов, Асманов), този път ще бъде изключително „подправена” със балканска щипка конкуренция в лицето на Матей Ярош и Матия Келава от Хърватско, Адриан Радуца – Румъния и сериозната група български пилоти които определено ще объркат сметките на „титулярите”. По регламент, в клас OPEN участват мотоциклети от категориите МХ2 и МХ1 и състезатели с навършени 16 години, и това дава шанс на не-малко български пилоти да вземат участие на мотополигон „Горна Росица” : Хакан Халми (МХ2, КТМ), Тини Цветков (МХ1, Ямаха), Кристиян Кръстев (МХ1)Любомир Васев (МХ2, Ямаха), Харли Горов (МХ1, Ямаха), Момчил Иванов (МХ2, КТМ), Станислав Цеклеов (МХ2, КТМ), Симон Венев (МХ1, Кавазаки) и други, са част от българската конкуренция която ще посрещне гостите в клас OPEN тази седмица.

Клас МХ.
Сериозна конкуренция ни очаква и в клас МХ, който ще бъде валиден кръг от Републиканския шампионат за сезон 2017. След Поморие, Владимир Попов (НСА Моторспорт, Кавазаки) е начело на класирането с актив от 50 точки, следван от Мартин Тодоров (ЕърМакс Рейсинг, КТМ) с 42, а трети е Юлиян Райчев (Панчо Рейсинг Тийм, Кавазаки) с 37т. В специфичните условия които ни очакват в Севлиево и прогнозния дъжд, калната битка в клас МХ, както обикновено е непредвидима и изпълнена с много адреналин.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Георги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев старши комисар Георги Георгиев е временно преназначен на длъжността директор на Областна дирекция на МВР – Габрово.

Днес, 27 февруари, новият ръководител на областната дирекция бе представен пред състава от заместник-министъра на вътрешните работи Калоян Милтенов, информираха от пресцентъра на дирекцията.

Старши комисар Георги Георгиев е роден през 1980 г. в гр. София. Завършил е висше образование в Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“.

В системата на МВР постъпва през 2001 г., като през годините заема различни ръководни и експертни длъжности в структурите на министерството.

Професионалният му опит е свързан с работа в Столичната дирекция на вътрешните работи и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“. До настоящото си назначение изпълнява длъжността началник сектор в 04 Районно управление при СДВР.

Досегашният директор старши комисар Пламен Иванов се връща на длъжността началник на Районно управление – Трявна.

Зареди още

Новини

Съветниците одобриха субсидията за „Янтра“

Published

on

Общински съвет – Габрово одобри субсидията за ОФК „Янтра“ Габрово и гласува средствата за спортните клубове в общината, информираха от местната общинска администрация.

Наред с подкрепата за спорта, местният парламент прие финансиране за редица социални разходи. Сред тях са: подпомагане на настанени в Регионалния хоспис граждани от Община Габрово; подкрепа за семейства с репродуктивни проблеми; финансова помощ за лица със здравословни затруднения; съдействие за инициативи на местни клубове и организации; еднократна помощ за новородени и осиновени деца; поемане на разходите за погребение на самотни хора без близки и роднини, както и средства за изплащане на стипендии на студенти и медицински специалисти.

Общинските съветници определиха разчетите за отделни бюджетни разходи до приемането на бюджета на Община Габрово за 2026 г. Мярката се налага поради очакванията държавният бюджет да бъде приет едва към средата на годината, което би могло да доведе до забавяне на плащания към определени категории лица и групи за период над шест месеца.

Зареди още

Крими

10 години затвор за габровец, продал на полицаи под прикритие над 16 кила марихуана

Published

on

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 24 февруари 2026 г., състав на Окръжения съд осъди мъж от Габрово на лишаване от свобода и глоба, за престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества.

Съдът призна подсъдимия габровец, с инициали Й.Й. за виновен в това, че от неустановена дата в началото на месец август 2024 г. до 15 август 2024 г. се сговорил с друго лице да върши на територията на област Габрово престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества, за които е предвидено наказание лишаване от свобода повече от три години и чрез които се цели да се набави имотна облага.

Й.Й. бе признат за виновен в това, че в периода от 12 до 15 август 2024 г., при условията на продължавано престъпление, в съучастие като съизвършител с друго лице, разпространил, продавайки на служители под прикритие, и държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества в особено големи размери – общо 16 106,58 грама марихуана, на стойност 322 131,60 лева.

За всяко от горепосочените престъпления на Й.Й. бе наложено съответно наказание, като на основание чл. 23, ал. 1 от НК съдът определи на подсъдимия общо наказание в размер на 10 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим.

Към посоченото наказание лишаване от свобода бе присъединено и наказание глоба в размер на 50 000 лева (равностойни на 25 564,60 евро). С оглед доказателствата по делото Й.Й. бе оправдан по обвинението за държане с цел разпространение на още 2 841,26 грама коноп марихуана.

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Апелативен съд – В. Търново в 15-дневен срок.

По отношение на другото лице, участвало в престъпния сговор, е одобрено споразумение в отделно съдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица