Свържи се с нас

Новини

Започва записването за летните занимания за деца

Започва записването за летните занимания за деца от първи до четвърти клас

Published

on

снимка: Община Габрово

За поредна година Община Габрово и учебните заведения в града организират „Летни занимания“ за деца от първи до четвърти клас през месеците юни и юли.

Всяко дете ще бъде в група в училището, в което учи. За учениците ще се грижат учителите от съответното учебно заведение.

Заниманията ще се провеждат от 8.00 до 17.00 часа, като присъствието може да бъде за по-кратък период, определен от родителя.

Всички училища ще се включат в инициативата с различна ангажираност във времето. НУ „Васил Левски“ и ОУ „Цанко Дюстабанов“ няма да организират групи през месец юли, а ОУ „Ран Босилек“ и VІ ОУ „Иван Вазов“ все още не са решили каква ще е готовността им за летни занимания през юли.

Спортните клубове ще бъдат поканени да участват в заниманията като организират спортни и тренировъчни дейности за децата.

Това лято отново ще се проведат излети сред природата, посещения на музеи, библиотеката, спортни състезания и занимания по интереси (рисуване, подреждане на пъзели, работа с пластилин, глина и други).

Записването ще става в учебното заведение, където учи детето или в деловодството на Община Габрово. Необходимите документи може да изтеглите оттук или да ги вземете от училищата.

За повече информация може позвъните на Г. Умникова до 28 април 2017г.: тел. 066/818 319; 0878 682 479 или на място в Община Габрово, дирекция „Образование и социални дейности“, стая № 6.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Габрово грейва в коледна светлина тази вечер!

Published

on

Декември започва с блясък, музика и вдъхновение – още тази вечер, 1 декември, Габрово ще запали светлините на своята празнична елха и ще постави началото на вълшебната седмица, в която духът на Коледа ще обедини хората чрез изкуство, доброта и споделени емоции.

Община Габрово кани всички жители и гости на града да се потопят в празничната атмосфера, която ще изпълни улиците и залите през първите дни на месеца. Началото е в 17.30 ч. на площад „Възраждане“, където с участието на ДТ „Рачо Стоянов“ и Оркестър „Габрово“ ще бъде запалена Коледната елха – символ на надеждата и светлината, която ни събира в най-топлия сезон на годината.

Празничният вечерен тон продължава с откриването на Благотворителна коледна изложба на школата за приложни изкуства на Ива Пенчева – от 18.00 ч. в зала „Възраждане“.

Малко по-късно, в 19.00 ч., сцената на Дом на културата „Емануил Манолов“ ще оживее с фолклорен блясък по време на спектакъла „Съкровища“ – благотворителен концерт с участието на ДФА „Габровче“, НЧ „Априлов-Палаузов“, ФТА „Сивек“ и ДФФ „Габровски гласчета“.

Празничните събития продължават и през следващите дни:

1 декември

17:30 ч. – Запалване светлините на Коледната елха с участието на ДТ „Рачо Стоянов“ и Оркестър „Габрово“
Място: пл. Възраждане

18:00 ч. – Откриване на Благотворителна Коледна изложба на школа за приложни изкуства – Ива Пенчева
Място: зала „Възраждане“
19:00 ч. – СЪКРОВИЩА – Благотворителен фолклорен концерт спектакъл
Участват: ДФА „Габровче“, НЧ „Априлов-Палаузов“, ФТА „Сивек“, ДФФ „Габровски гласчета“
Място: ДК „Ем. Манолов“

4 декември
10:30 ч. – Откриване на изложба с коледни картички, изработени от Дневен център за пълнолетни лица с увреждания – Габрово
Място: Регионален исторически музей – Габрово

5 декември
19:00 ч. – Концерт на Смесен хор на Американски университет в България и Смесен хор „Априлов – Палаузов”
Място: зала „Възраждане“

7 декември
11:00 ч. – Зимни бъркотии
Място: Държавен куклен театър – Габрово
11:30 ч. – Струнен квартет ТОНЪ: Връзка в контраст (Глазунов и Шостакович)
Място: ДК „Емануил Манолов“, Зелена зала.

Зареди още

Новини

Джудистите ни със силно представяне на татамито сред 700 участници от 6 държави

Published

on

Въпреки намаления си състав, състезателите на Джудо клуб „Габрово“ записаха силно представяне на международния турнир „Божилова – бойни спортове“, който се проведе на 29 ноември в спортна зала „Строител“ в Пловдив. Състезанието събра над 700 деца от 46 клуба и 6 държави.

Под неотлъчното ръководство и подкрепа на треньора Георги Колев, трима млади таланти от Габрово защитиха честта на своя клуб и града. Във възрастовата група при родените 2017 – 2018 г., в категория до 30 кг, Илия Немигенчев спечели златния медал, демонстрирайки отлична техника и характер.

В същата възрастова група, в категория до 23 кг, след оспорван финал, Никола Петков завоюва второ място, а при момичетата Никол Якимова се нареди седма в категория до 24 кг.

Представянето на младите габровски джудисти бе особено впечатляващо, тъй като те се състезаваха срещу противници, които са с една година по-големи от тях.

Това прави успеха им още по-ценен и показва, че школата на Джудо клуб „Габрово“ продължава да изгражда талантливи и борбени спортисти.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица