Свържи се с нас

Новини

Обирането на боклука: Началото!

Published

on

снимка: Община Габрово

На 18 април официално стартира кампанията „Пролетно почистване 2017: Обери боклука“. Инициативата, традиционно организирана от Община Габрово, ще продължи до 23 април. До момента са събрани над 20 тона строителни отпадъци и 220 кг дребен битов отпадък.

Акцентът на кампанията ще бъде на 22 април – Световния ден на Земята, когато общинската администрация ще се насочи към почистване на нерегламентирани сметища в крайградските зони.

Само ден преди това, на 21 април, от 11.00 до 18.00 часа габровци ще могат да заменят ненужния биоотпадък срещу компост. Това ще се случи в централната пешеходна зона на ул. „Радеца“ – достатъчно е да донесете поне 1 кг. органичен отпадък (обелки от плодове и зеленчуци, черупки, костилки, трева, листа), за да получите пакет качествен почвен подобрител – компост.

Проблемът с отпадъците, изхвърлени съвсем неправомерно край домовете ни, в градинките, на улицата, край пътя или до любимата ни пейка в парка, можем да решим заедно в седмицата на Пролетното почистване – от 18 до 23 април 2017г.

Може да се включите в кампанията като заявите участие на тел.: 066 818 437 или на e-mail: v.ivanov@gabrovo.bg като посочите район на почистване, числеността на вашия екип и телефон за контакт.

Регистрация в кампанията може да направите и на 21 април на информационната шатра, разположена в централната пешеходна зона на ул. „Радецка“ от 11.00 до 18.00 часа.

Община Габрово осигурява чували и ръкавици за всички регистрирани участници.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица