Свържи се с нас

Крими

Съдят нагъл съсед, източил дебитната карта на старица

Published

on

Снимката е илюстративна

Окръжна прокуратура – Габрово внесе в съда обвинителен акт срещу 36-годишен мъж, използвал дебитна карта на възрастна съседка без нейното съгласие.

Обвинението срещу Велизар Ц. е за това, че на 27 и 28.05.2016 г. в Габрово, при условията на продължаваното престъпление, използвал чужд платежен инструмент – дебитна карта, без съгласието на титуляря за осъществяване на две транзакции: на 27.05.2016 г. от банкомат на ул. „Хр. Смирненски“ изтеглил сумата 400 лева и на 28.05.2016 г. от банкомат на ул. „Брянска“ още 400 лева.

Обвиняемият живеел в апартамент в непосредствено съседство с пострадалата 94-годишна жена. Към 2011 г. здравословното състояние на възрастната жена се влошило и за нея започнала да се грижи дъщеря й.

Велизар Ц. бил в близки добросъседски отношения с двете жени – ходил им на гости и им помагал. На 24.05.2016 г. дъщерята, която имала разрешение от майка си и знаела ПИН-кода на дебитната й карта, опитала да изтегли пари от банкомат, но не успяла защото АТМ – устройството не работело.

В разговор с обвиняемия, тя споделила за проблема, като казала цифрите на кода за картата на майка си. На следващия ден дъщерята трябвало да замине за Пловдив и помолила обвиняемия да наглежда и да се грижи за майка и.

Това му дало възможност да посещава жилището на пострадалата безпрепятствено. На следващия ден докато бил при пострадалата, намерил дебитната карта и я взел. През следващите два дни обвиняемият използвал тази дебитна карта на два пъти, като изтеглил пари, без да има за това съгласието на титуляря.

Предстои насрочване на делото за разглеждане пред съда.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Published

on

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.

Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Зареди още

Крими

Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Published

on

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.

Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.

Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.

Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица