Свържи се с нас

Новини

Повече работни места в Габрово – приоритет на Кирил Добрев

„БСП ще работи за и със хората! Ще подкрепя всичко българско и родно!“ *Парламентарни избори 2017*

Published

on

снимка: Пресцентър „БСП за България“

“За следващия мандат имам един основен приоритет, защото знам, че БСП ще управлява. Ще управлява със и и за хората. И той е: Всичко българско и родно да бъде подкрепено – българската икономика, българското производство, българското земеделие. Ще направя всичко възможно в Габрово да има повече работни места, повече инвестиции и конкуренция, защото безработицата е ниска, но и заплатите са ниски.“

снимка: Пресцентър „БСП за България“

Това заяви водачът на листата от коалиция „БСП за България“ Кирил Добрев по време на представянето на листата с кандидати за народни представители пред габровската общественост.

снимка: Пресцентър „БСП за България“

Кирил Добрев коментира пред препълнената зала в художествена галерия „Христо Цокев“ работата си заедно с екипа в Габрово през последните 2 години като народен представител.

„Успяхме да постигнем много неща. Повярвахте ни, че ние от БСП, заедно с недоволните от управлението на ГЕРБ, можем да спечелим президентските избори. Защото генерал Румен Радев го издигнахме първи тук, в Габрово. След нас тръгна цяла България и днес имаме друг, различен президент. Тогава, на първия тур на изборите, малко не ни стигна, за да кажем, че Габрово е червено. Знам, ще ще го направим на 26 март“, завърши словото си сред бурни аплодисменти водачът на листата на коалиция „БСП за България“ Кирил Добрев.

снимка: Пресцентър „БСП за България“

„Време е за решителни крачки“, заяви от своя страна втората в листата с кандидати за народни представители Кристина Сидорова. Нейната лична кауза са младите хора и тяхното бъдеще. Тя ще работи за такава България, в която те да предпочетат да останат.

снимка: Пресцентър „БСП за България“

„Ние заедно тук и сега поставяме началото на промяната. Тръгваме смело напред. Има много работа и съм убедена, че ще я свършим както трябва.“ С тези думи се впусна в предизборната надпревара общинския съветник два мандата и втора в листата с кандидати за народни представители Кристина Сидорова. В своята работа, тя ще следва три основни принципа – справедливост, свобода и солидарност.

Коалиция „БСП за България“  е с номер 10 в интегралната бюлетина.
„Поискай промяната“

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на Коалиция „БСП за България“. Купуването и продаването на гласове е престъпление*

Крими

Условна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“

Published

on

Двамата мъже, участвали в масово сбиване, което стана на Гергьовден 6 май тази година, на ул.“Митко Палаузов“ в Габрово бяха признати за виновни и осъдени.  

По обвинение на Районната прокуратура 37-годишният К.М. бе признат за виновен за това, че на 6 май, около 23.25 часа, причинил по хулигански подбуди средни телесни повреди на две лица – средна телесна повреда на С.Г. изразяваща се в мозъчно сътресение със загуба на съзнание, довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота, и лека телесна повреда на Х.С., която бе с порезна рана на петия пръст на дясната ръка, довела до разстройство на здравето, неопасно за живота.

За извършеното престъпление 37-годишният бе осъден с наложено наказание 1 година и 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение бб отложено за срок от 4 години и 6 месеца.

Съучастникът му, с инициали А.Н. на 19 години, пък бе признат за виновен за това, че причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на В.А. – разкъсно-контузни рани в теменно-тилната област и в областта на носа, и охлузни рани, довели до разстройство на здравето, неопасно за живота. Престъплението бе класифицирано по чл.131 ал.1 т.12 пр.1, вр. чл.130 ал.1 от НК, като А.Н. е освободен от наказателна отговорност и му е наложено административно наказание по реда на чл.78а ал.1 от НК – глоба в размер на 306,77 евро.

С постановление на Районна прокуратура-Габрово В.А. е бил задържан за срок до 72 часа, а с определение на Районен съд-Габрово спрямо него е взета мярка за неотклонение „домашен арест“.

Съдебният акт е окончателен.

Зареди още

Любопитно

Група Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“

Published

on

За втора поредна година в Дряново ще се състои фестивалът „Тук и сега“ – едно събития, измислено и организирано от младите хора в града. Планирани са музикален концерт, размяна на книги, куиз вечер, прожекция на филм, групова тренировка и др.

Всички събития ще се проведат в парк „Максим Райкович“, срещу часовниковата кула, с вход свободен. Програмата ще започне на 12 август с концерт на група Молец и талантливите млади изпълнители GoGo, Toria, ZoV & Vakavliev.

На 13 август организаторите са предвидили занимания и за здрав дух, и за здраво тяло. Инструкторката по пилатес и йога Йоанна Петрова от FitLab ще се погрижи за добрия тонус с групова тренировка от 19.00 ч., а след това ще има мозъчна атака с куиз вечер за обща култура. Вечерта ще приключи с прожекция на новия български комедиен филм „Брънч за начинаещи“ – в парка, под звездното дряновско небе.

И двете вечери ще продължи инициативата „Книга за книга“ – всеки може да донесе книга от личната си библиотека и да вземе друга. Целта е обмен на заглавия, впечатления и приятен разговор за литература.

12 АВГУСТ (сряда)
19:00ч. „Книга за книга“ – донеси книга, вземи си друга, обсъди заглавия и автори с други читатели
20:00ч. Концерт на група МОЛЕЦ, GoGo, Zov&Vakavliev, Toria
21:30ч. Коктейли и музика

13 АВГУСТ (четвъртък)
19:00ч Групова тренировка с Йоанна Петрова от FitLab
20:00ч. Куиз вечер за обща култура
21:30ч. Прожекция на филма “Брънч за начинаещи” Ще бъде хубаво – не някога и някъде, а тук и сега!

Фестивалът се организира по случай Международния ден на младежта, който се отбеляава редовно в Дряново от дълги години.

Зареди още

Любопитно

„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година

Published

on

За трета поредна година Младежки център – Габрово организира инициативата „Персеиди и китари“, която ще се проведе на 12 август от 20.00 ч. в местността Градище. Събитието се организира от Младежки център – Габрово и целта му е да отбележи Международния ден на младежта с преживяване, посветено на природата, музиката и летните нощи, а също така и да напомни колко са важни младежките дейности и политики на местно, национално, европейско и международно ниво – за развитието на младите хора и техните умения.

Вечерта е в пика на метеорния поток „Персеиди“ – едно от най-красивите и очаквани астрономически явления през годината. В продължение на няколко дни Земята преминава през шлейф от частици, оставени от  кометата 109P/Swift-Tuttle.

Тези частици изгарят в атмосферата над нас и ние ги виждаме като ярки падащи звезди. На тъмно и високо място могат да бъдат забелязани около 100 падащи звезди на час. На Градище, заради близостта на града, броят им е значително по-малък, но все пак много по- голям, отколкото в обикновена лятна вечер.

Младежкият център кани и всички млади хора, които свират на китара, да се включат – независимо от професионалното им ниво. Събитието е различно – то не е концерт, а споделено преживяване, в което всеки участва по свой начин. Няма сцена или официална програма, няма предварително обявени изпълнители и разделение между публика и артисти. Всеки е добре дошъл да пее, свири или просто да преживее звездопад, изпълнен с музика, падащи звезди и желания.

За да улесни всички желаещи да се включат, Младежки център – Габрово осигурява безплатен транспорт до местността Градище. Електрическият автобус ще тръгне в 19:30 ч. от пл. „Възраждане“, а обратно към града в 00:00 ч. – от паркинга до поляната. Вземете със себе си връхна дреха и одеяло или шалте! За повече информация тел. 0887907075.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица