Новини
Приключи областният етап на „Аз и Детското полицейско управление“

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово, Архив
Приключи областният етап от националния конкурс за рисунка на тема „Аз и Детското полицейско управление“. Конкурсът се провежда в рамките на националната програма „Детско полицейско управление“.
През октомври 2016 г. в Габровска област отвориха врати четири детски полицейски управления към НУ „Васил Левски“-Габрово, СУ „Васил Левски“-Севлиево, СУ „Максим Райкович“-Дряново и СУ „П.Р.Славейков“-Трявна, в които членуват 111 доброволци-третокласници.
Проектът включва обучения за деца в няколко направления: запознаване с дейността на полицейските служби, оказване на първа долекарска помощ /при ухапвания, измръзване, фрактури, изгаряне/, детска полицейска лична защита, безопасност на движението, действия при извънредни кризисни ситуации, бедствия и пожари, а в модула „Здраве, етика и право“ са включени теми, свързани с християнските празници, с вредата от употребата на цигари, алкохол и наркотици, и др.
В програмата „Детско полицейско управление“ е заложено и провеждането на национален конкурс за детска рисунка. През февруари в определените за Габровска област училища бе проведен неговият общински етап. Съгласно изискванията за участие, децата имаха възможност с помощта на моливи, бои, пастели и др. художествени техники да представят наученото през първия срок.
Ръководствата на четирите детските полицейски управления отличиха по три творби, чрез които всяко детско управление да участва в областното ниво на конкурса. Жури, съставено от представители на ОДМВР-Габрово и Регионално управление на образованието, разгледа рисунките и определи трите най-добри, които ще представят Габровска област в националния етап на конкурса.

Марина Борисова Илиева от СУ „Максим Райкович“-Дряново
Първо място в областното ниво спечели Марина Борисова Илиева от СУ „Максим Райкович“-Дряново.

Емили Мария Николаева от НУ „Васил Левски“ – Габрово
На второ място бе класирана рисунката на Емили Мария Николаева от НУ „Васил Левски“-Габрово, а с трето място бе отличена творбата на Найлян Наимова Ахмедова от СУ „Максим Райкович“-Дряново.

Найлян Наимова Ахмедова от СУ „Максим Райкович“ – Дряново
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Владимир Ангелов застава начело на УС на ОФК „Янтра“

Габровският предприемач Владимир Ангелов застава начело на Управителния съвет на ОФК „Янтра“, информираха от футболния клуб.
Владимир Ангелов е на 36 години, възпитаник на Националната Априловска гимназия. Собственик и управител на фирма, която се занимава с професионално проектиране, изработка и монтаж на метални конструкции, халета и различни метални изделия. Той е член на Управителния съвет на клуба от края на 2024 година и е дългогодишен партньор, спонсор и съмишленик на каузата Янтра.
Благодарение на неговата подкрепа и контакти, част от треньорите на клуба преминаха обучение в Славия (Прага). Връзката му с футбола започва преди години, когато работи в академията на Нотингам Форест и трупа опит в детско-юношеския футбол. Това се превръща в негова лична страст и кауза, затова последователно се обучава в Бенфика и Алто академи (Виченца, Италия).
„Вярвам, че достигнахме най-успешния период на Янтра за последните 30 години — чрез екипна работа, отдаденост и постоянство. Убеден съм, че за да разгърне максималния си потенциал, Янтра има нужда от още повече хора, които да ни подкрепят и да се гордеят с това, което габровският спорт може. Пътят на развитие минава през превръщането на Янтра в обща кауза на всички габровци.
Фокусът към нашите деца ще бъде на първо място. Представителният отбор не може да функционира без детската академия, затова продължаваме работата от последните две години — прилагане на методика, подобряване на условията и повишаване качеството на тренировъчния процес, за да превърнем Янтра в един от водещите клубове в България. Надявам се привържениците на клуба да се увеличават и да подкрепят отбора, а ние обещаваме визия, последователност и прозрачност.“, бяха първите думи на новия председател на УС на клуба.
Той ще бъде официално представен по време на пресконференция, която ще се състои на 23 февруари.


Крими
Заловиха шофьор, каращ на „пиксели“ в Габрово

Двама мъже от Севлиево бяха задържани при специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата, разпространението и държането на наркотични вещества.
Единият от тях се оказа дрогиран зад волана, а при обиска му се оказа, че държи още на наркотика в себе си. Случката се разиграла на 20 февруари в Габрово.
Тогава автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка “Хонда Акорд“, управлявана от 36-годишен осъждан мъж. Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за пико.
Допълнително било открито, че мъжът придобил и държи в себе си още 2,2 грама метамфетамин.
По случая е образувано досъдебно производство.
В рамките на акцията за наркотици, при полицейска проверка бе закопчан и другият 34-годишен севлиевец, у когото бяха открити около 4,2 грама метамфетамин.
Лицето било задържано, като срещу него е образувано досъдебно производство.

Новини
Четири медала спечелиха състезателите на ШК „Орловец 1997“

С четири медала се завърнаха състезателите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово, които участваха в шахматния турнир Купа „Васил Левски“, който се провежда всяка година в Казанлък.
Във възрастовата група до 15 години габровските състезатели грабнаха два медала – сребърен за 13-годишния Стефан Тотев и бронзов за 13-годишния Ангел Марков. Състезателят на „Орловец 1997“ Кристиян Василев спечели бронзов медал във възрастовата група до 13-години.
Най-малкият участник от Габрово, 7-годишният Стелиян Пелеев, който за първи път участва в шахматна надпревара, успя да спечели бронзов медал във възрастовата група „Детска градина“.
Добре се представи и набиращият опит Габриел Петков, който остана на крачка от медалите в групата до 11 години. Росен Нанев стартира силно, но забуксува и този път не успя да влезе в призовата тройка в групата до 15 години. Освен медали, победителите получиха и награди от организаторите – Шахматен клуб „Казанлък 21“.


-
Любопитнопреди 6 дни„Беглика“ гостува в края на тази седмица в Габрово
-
Кримипреди 6 дниСпипаха още една фалшива шофьорска книжка в Габрово
-
Културапреди 6 дниСреща – разговор с Ивелина Радионова и представяне на творчеството ѝ
-
Любопитнопреди 6 дниМихаил Вешим отбеляза 80 г. „Стършел“ в Севлиево
-
Новинипреди 5 дниГаброво ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата
-
Новинипреди 5 дниНад 30 села и няколко габровски квартала са без ток заради снега
-
Новинипреди 4 дниГЕРБ-Габрово: Опозицията в Общински съвет-Габрово каза „Не” на габровския футбол
-
Кримипреди 5 дни„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля








