


снимка: Пресцентър „БСП за България“
„За бъдещото управление на страната БСП си поставя две големи каузи, по-големи от един мандат – 8 млн. българи и нито един под и на прага на бедността, и за първи път наш основен приоритет ще бъде развитието на българската икономика.“ Това заяви в Дряново водачът на листата на коалиция „БСП за България“, за която на 26 март ще се гласува с номер 10 в интегралната бюлетина Кирил Добрев.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Жителите на града се запознаха с приоритетите на всички кандидат депутати на социалистите, сред които техният съгражданин, юристът Трифон Панчев, понастоящем управител на фирма в областта на земеделието.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Той е и член на Съда на Европейската федерация по лека атлетика. Панчев се захваща с политика, тъй като по неговите думи от години живеем в безвремие и нищо не се променя въпреки щедрите предизборни обещания.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
„Как БСП и аз ще променим това? Много е просто – работа, работа, работа“, заяви пред пълната зала младият социалист. „Моята лична цел е нито един български гражданин да не живее на ръба на оцеляването“, обоснова участието си в изборите Трифон Панчев.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Жителите на Дряново се запознаха с приоритетите и на останалите кандидати от листата на „БСП за България“.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Втора, след водачът Кирил Добрев, е Кристина Сидорова, чиято кауза е младите хора и тяхното бъдеще. Каква България трябва да имаме, за да предпочетат да останат тук?

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Станимир Стойчев – подкрепа и развитие на селското стопанство, защита на дребния и среден земеделски производител. Повече българска продукция от родни суровини.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Весислава Александрова – Образование и изграждане авторитета на българския учител.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Първан Димитров – По-малко бюрокрация и трудности пред младия предприемач. Реална подкрепа от държавата.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Петинка Михайлова – Социална политика за активните хора. Истинска подкрепа на хората в неравностойно положение.

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Пенка Петрова – България на умните, трудолюбиви и можещи хора!

снимка: Пресцентър „БСП за България“
Днес, 28 февруари, в 18.00 ч. е срещата на кандидат депутатите с жителите на Севлиево в хотел „Севлиево плаза“.
В сряда – в Трявна, хотел „Трявна“, 17,30 ч.
В четвъртък, от 17.30ч. в габровската художествена галерия кандидатите за народни представители официално ще открият предизборната кампания за областта.
Коалиция „БСП за България“ е с номер 10 в интегралната бюлетина.
„Поискай промяната“
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на Коалиция „БСП за България“. Купуването и продаването на гласове е престъпление*
Новини
Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево


*Снимка: Gong.bg
Бившият голмайстор Валери Божинов започна нов етап от кариерата си, като пое ролята на спортен директор в новака във Втора лига – Севлиево.
Той ще работи рамо до рамо със своя втори баща Сашо Ангелов, който е старши треньор на тима, съобщава „Блиц“.
39-годишният Божинов нееднократно е подчертавал желанието си да остане във футбола след края на активната си кариера.
Той вече има опит като помощник-треньор в Септември (София) и Добруджа (Добрич), а сега ще има ключова роля в структурите на Севлиево. Цялата статия можете да прочетете оттук.


Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Култура
Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие


Музей „Етър“ проведе практически семинар, на тема: „Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие.

Опит и вдъхновение от Чешката република“ Лектор на семинара беше д-р Ева Куминкова, главен асистент в катедрата по Европейска Етнология в Масариковия университет в Бърно.

Чрез теоретична част, казуси и групови занимания музейните специалисти преразгледаха традиционната роля на музеите в документирането, опазването и представянето на живото наследство.

Обсъдиха идеята за музеите като културни посредници, свързващи различни публики в областта на културното наследство, и като социални пространства, отговарящи на потребностите на местните общности. Запознаха се с конкретни примери за това как живото наследство е интегрирано в дейността на музеите в Чешката република.

Освен екипа на музей „Етър“, в семинара взеха участие музейни специалисти от РИМ – Габрово, Музей „Дом на хумора и сатирата“, ИМ – Севлиево, ИМ – Дряново, Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, ИМ – „Искра“ – Казанлък.


-
Икономикапреди 4 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Икономикапреди 4 дни
Реч за състоянието на Съюза
-
Любопитнопреди 4 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour завладя Севлиево
-
Културапреди 4 дни
„Вечери на изпятата поезия“ в Габрово
-
Културапреди 3 дни
Излезе най-новото издание на Исторически музей – Дряново
-
Културапреди 4 дни
Унгарка спечели „Сребърна хлопка“ от Панаира на занаятите
-
Новинипреди 3 дни
Габрово събира експерти на дискусия за боровата процесионка
-
Кримипреди 3 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи