Свържи се с нас

Крими

Нашмъркан с пико шофьор се помля в дърво и рани двама

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

18-годишен младеж от Севлиево, шофирал под въздействието на наркотици, предизвика сериозен пътен инцидент, при който освен себе си успя да рани и още двама души. Катастрофата станала в петък, около 16.30 часа, на ул. „Ловнидолско шосе“ в Севлиево, непосредствено след разклона за с. Ловнидол.

Пристигналият на място екип на „Пътна полиция” установил, че 18-годишният младеж, управлявайки „Ауди 80“ с несъобразена скорост, изгубил контрол над автомобила и се ударил в крайпътно дърво.

Водачът бил изпробван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел нулев резултат. Но при проверката с техническо средство DRAGER DRUG CHECK 3000 било установено, че младият севлиевец управлявал колата след употребата на метамфетамин.

В следствие на катастрофата пострадали водачът на автомобила, който е с диагноза контузия на гръдния кош и корема, и пътниците – на 17 и 18 години, също от Севлиево, които са с комоцио.

Пострадалите били приети за лечение в МБАЛ „д-р Стойчо Христов“ в Севлиево, без опасност за живота. На местопроизшествието е извършен оглед, а по случая в РУ Севлиево е образувано досъдебно производство по чл.343, ал.3, б. „а“, във връзка с чл.342, ал.1 от НК.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Още един севлиевец, шофирал под въздействието на наркотици, е бил хванат, съобщават още от полицията. Отново в петък, но около 20:45 часа, на ул. „Огоста“ в Севлиево, полицейски екип спира за проверка луксозен автомобил „Ауди-S8“, управляван от 25-годишен младеж.

При проверка с техническо средство DRAGER DRUG CHECK 3000 било установено, че лицето управлява автомобила след употреба на канабис. Издаден му е бил талон за медицинско изследване, но лицето не се явило в указания срок в ЦСМП Севлиево, за да даде кръвна проба. По случая в РУ Севлиево е образувано бързо производство по чл.343б ал.3 от НК.

Допълнително служителите на полицията установили, че автомобилът не бил регистриран по надлежния ред и водачът управлявал с временни регистрационни номера, валидни до месец септември 2016 г. Срещу лицето е образувано и досъдебно производство по чл. 345 ал.2 НК.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Ремонтът на сградата на полицейското управление в Дряново приключи

Published

on

Днес официално беше открита реновираната сграда на Районно управление – Дряново, обновена по проект за въвеждане на мерки за енергийна ефективност, реализиран с финансовата подкрепа на Механизма за възстановяване и устойчивост.

Лентата прерязаха Кристина Сидорова, областен управител на област Габрово, Ангел Ангелов, заместник-кмет на Дряново, старши комисар Илиян Иванов, директор на Областната дирекция на МВР – Габрово и Тони Тодоров, началник на РУ-Дряново. Сред официалните гости на церемонията бе и Пламен Генчев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“- Габрово.

За здраве и благополучие на служителите и посетителите водосвет отслужи отец Филип.

Реновацията на материалната база започна през ноември 2025 година и включваше цялостно изпълнение на мерки за енергийна ефективност, модернизация на сградния фонд и подобряване на работната среда.

В рамките на проекта бяха извършени строително-монтажни дейности, свързани с топлинно изолиране на сградата, подмяна на дограма, обновяване на отоплителната и електрическата инсталация, внедряване на енергоспестяващи решения и подобряване на достъпната среда.

Директорът на Областна дирекция на МВР-Габрово старши комисар Илиян Иванов подчерта, че реализирането на проекта е важна стъпка към създаването на по-модерна, енергийно ефективна и устойчива обществена инфраструктура.

Той отбеляза, че в резултат на изпълнените дейности е повишена енергийната ефективност на сградата от клас „С“ на клас „В“, значително се намаляват разходите за енергия и се осигуряват по-добри условия както за служителите на районното управление, така и за гражданите, ползващи административните услуги.

Особено внимание в проекта е отделено на достъпността на обществената сграда. Създадени са условия за безпрепятствен достъп на хора с увреждания чрез изграждане на подходяща инфраструктура и обособяване на тактилна пътека за хора със зрителни затруднения.

Реализираните мерки гарантират по-добра ориентация, самостоятелност и равнопоставен достъп до административни услуги за всички граждани.

Зареди още

Крими

Погват свърталища в Габрово, проверяват и общинските жилища

Published

on

Директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов проведе среща, инициирана от граждани, по повод възникналото обществено напрежение и последвалите протестни действия, свързани със скандал, прераснал в сбиване вечерта на 6 май 2026 г.

В хода на разговора ст. комисар Иванов представи част от предприетите от страна на ОДМВР-Габрово мерки за гарантиране обществения ред, спокойствието и сигурността на гражданите.

Директорът посочи, че са привлечени допълнителни сили от Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.

Към момента се извършват проверки по отношение на адресни регистрации в общински жилища, като се предприемат и съответните законови действия спрямо лица без регистрация.

Беше отбелязано още, че служители на Районно управление-Габрово осъществяват засилен контрол и регулярни проверки на обществени места и райони с концентрация на хора, както и ежедневни обходи в различни части на града.

Предстоят и срещи с домоуправители с цел подобряване на комуникацията и своевременното подаване на сигнали.

В срещата участие взе и старши инспектор Иван Халкин – началник на Районно управление -Габрово, който разясни дейността на полицейските служители по различни направления, както и конкретните им правомощия при изпълнение на служебните задължения.

По време на срещата бяха обсъдени и конкретни казуси, по които ще бъдат извършени необходимите проверки и предприети действия в рамките на компетентността на органите на МВР.

Зареди още

Крими

Полицията работи по сигнал за поискан рушвет в габровската болница

Published

on

Изясняват се факти и обстоятелства по получен сигнал за поискани парични средства след извършена медицинска манипулация в лечебно заведение, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Сигналът е подаден във вечерните часове на 16 май.

По първоначална информация здравно неосигурено лице е потърсило помощ в Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово, като след извършената медицинска манипулация му е била поискана определена парична сума.

Впоследствие е възникнал скандал, съпроводен с отправяне на обиди и заплахи.

За случая е уведомен дежурен прокурор. Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства продължава.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица