Новини
Читател до Топлофикация: Радиаторите вкъщи „треперят“ от студ!

снимка: toplo-gb.com
Във връзка с очакваното възстановяване на нормалното топлоподаване във вторник от страна на „Топлофикация“ – Габрово до своите абонати, читател на „Габрово Нюз“ алармира, че освен че за пореден път са стояли на студено, от рано тази сутрин радиаторите отново са ледени, поради поредната авария на основен топлоизточник.
Според автора на сигнала през вчерашния ден ТЕЦ – Габрово са опитали да „замажат“ очите на абонатите си, пускайки топла вода в радиаторите колкото те да не замръзнат.
Опитите на хората да получат отговор каква е причината топлоподаването в домовете им отново да бъде намалено не се увенчали с успех, а за компенсация в месечните сметки и дума не можело да става.
Хората негодуват и от факта, че когато подобен проблем съществува в столицата например, цялата държава разбира за него и се търсят всевъзможни решения, а когато стане въпрос за провинциален град като Габрово, безизходицата продължава, гарнирана с по-висока сметка за ток.
В писмото до „Габрово Нюз“ пише:
„Здравейте, искам да споделя с вас, че вчера от ТЕЦ-Габрово решиха да ни замажат очите, пускайки ни малко топло (водата в радиаторите едва се усещаше, че е топла) и тази сутрин с най-голяма „изненада“ разбирам, че радиаторите вкъщи „треперят“ от студ.
На посочените телефони за контакт никой не отговаря, само една инкасаторка, която милата нищо не знаела и чете само в сайта. А като дойдат сметките… какво правим?!
Всеки месец сметките са поне по 85 лв. за един радиатор, отделно за дните, като тези, плащаме и поне по 60 лв. ток, като топлината, която произвеждат електрическите уреди се отразява и на топломерите.
Омръзна ми да се мълчи по тази тема-табу в нашия град, а като пуснем телевизора какво виждаме – на софиянци им било студено, ами не са само те и други хора има!
Тайно се надявам, че поне медиите в нашия град ще реагират, ще се шуми повече по този въпрос и някой ще се застъпи за нас потребителите, които в тази сага нямаме никакви права“, пише в сигнала до нас.
Днес отново има авария, а според сайта на Топлофикация е създадена необходимата организация за възстановяване на нормалното топлоснабдяване. Кога ще стане това и дали отново габровци ще бъдат залъгвани с „едва усещаща се топла в радиаторите“ предстои да видим.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 6 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 7 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 7 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 7 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 5 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Кримипреди 5 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Любопитнопреди 5 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 20 часаИнцидент във военния завод край Трявна







