Свържи се с нас

Крими

Условна за шофьор, отнел живот на пътя край Ряховците

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Условна присъда от една година получи мъж от село Кормянско за причинени смърт и телесна повреда при пътнотранспортно произшествие.

Съдът го призна за виновен в това, че на 5 юни 2009 г., на главен път София–Варна в района на разклона за село Ряховците нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост причинил смъртта на 58-годишен мъж от Русе и средна телесна повреда на жена от село Игнатово, обл. Варна.

Инцидентът настъпил след като извършвайки завой наляво в посока Ряховците, подсъдимият навлязъл с управляваното от него превозно средство в лентата за движение на насрещно пътуващ таксиметров автомобил. В опит да избегне удар, водачът на другата кола изгубил контрол над управляваното от него МПС и катастрофирал.

Пострадалият мъж се намирал на банкета встрани от пътното платно, тъй като малко по-рано управляваното от него превозно средство претърпяло ПТП с други два автомобила. Пострадалата жена е пътувала в таксиметров автомобил.

Присъдата на Окръжен съд – Габрово подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Водачът на таксиметровия автомобил е осъден с присъда на Окръжен съд – Габрово от 18 юни 2010 година.

По отношение на подсъдимия от село Кормянско наказателното производство е било спряно за продължителен период от време, тъй като същият е бил извън пределите на страната.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово

Published

on

76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.

Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.

На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.

Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Полицията с мерки за предстоящите почивни и празнични дни

Published

on

Във връзка с предстоящите празнични и почивни дни Областна дирекция на МВР-Габрово предприе мерки за охрана на обществения ред и безопасността на движението по пътищата.

От днес – 30 април, до 7 май полицейски екипи ще бъдат позиционирани в рискови участъци, пътни възли, основните входно-изходни артерии на градовете.

На територията на област Габрово ще се проведат специализирани полицейски операции по безопасност на движението. Ще се осъществява активен контрол, насочен към установяване на водачи, нарушаващи Закона за движение по пътищата, водачи, управляващи МПС след употреба на алкохол, наркотици, както и интензивен контрол на скоростните режими.

От Пътна полиция призовават всички участници в движението да спазват стриктно Закона за движение по пътищата, водачите на МПС да шофират внимателно и отговорно.

С цел недопускане на инциденти, нарушаване на обществения ред и повишаване сигурността на гражданите ще бъде засилено полицейското присъствие на местата, където ще се организират обществени мероприятия.

Зареди още

Крими

Четирима се озоваха в ареста след сбиване в Габрово

Published

on

Четирима мъже бяха задържани след сбиване в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Екшънът се разиграл в събота, в района на ул.“Капитан Дядо Никола“ в областния град. Тогава в полицията бил получен сигнал, че в частен имот е възникнал скандал, прераснал в сбиване.

На място незабавно били изпратени полицейски екипи, които преустановили мелето и задържали четирима мъже.

Заведена е преписка за престъпление по чл.325 ал.1 от Наказателния кодекс. За случая е уведомена Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица