Свържи се с нас

Новини

Кой е акцентът в първата сесия на местния парламент за 2017-та?

Published

on

снимка: Борис Петков, фоторепортер на "Габрово Нюз"

снимка: Борис Петков, фоторепортер на „Габрово Нюз“

На първото си редовно заседание за тази година, Общински съвет – Габрово ще разгледа предложението за проект на бюджет на община Габрово за 2017 г., отчетите за изпълнението на програмите за 2016 година, свързани с придобиването, управлението и разпореждането с общинска собственост, както и с развитието на туризма, и отчета за изпълнението на Общинския план за младежта за 2016 г.

Предстои да бъдат обсъдени и приети съответните програми за 2017 г. в направленията общинска собственост, развитие на туризма, както и Общинският план за младежта за 2017 г. Заседанието ще се проведе на 26 януари от 13.00 часа в Ритуалната зала на Община Габрово.

Акцент на заседанието ще бъде обсъждането на проекта на бюджет на община Габрово за 2017 г., който беше публично представен пред габровската общественост на 10 януари тази година.

С решение № 8 от 28.01.2016 г. Общински съвет – Габрово прие отпуснатите средства от бюджета на Община Габрово за 2016 г. по Програма „Младежки дейности“ да е в размер на 20 000 лв. В обявената конкурсна сесия на Програмата са подадени 9 проекта, от които 7 са допуснати до участие. От тях са одобрени и финансирани три проектни предложения: „Етърци“ на НЧ „Просвета 2015“, „Impro act фестивал“ на НЧ „Христо Смирненски 1949“ и „Споделено извън чата“ на сдружение „ИМКА“. Реализирането на дейностите по проектите се осъществява в периода от 1 май до 30 октомври 2016 г. Общата стойност на одобрените проекти е в размер на 18 127 лв., а общата сума на изплатените средства за реализираните проекти е 17 713 лв.

Общинската политика за младежта за 2017 г. ще продължи дейностите по приоритетите, отразени в  Общинския план за младежта за 2016 г.

На предстоящото заседание общинските съветници ще разгледат и отчета за изпълнението на Решенията на местния парламент, приети в периода от 28 юли до 22 декември 2016 г. През този период Общински съвет – Габрово е приел общо 105 решения от 6 заседания.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица