Свържи се с нас

Новини

След намесата на „Габрово Нюз“, ВиК ще възстановят градинка

Published

on

16128136_10154955372164776_1363988006_n

След намесата на „Габрово Нюз“ и публикувания материал, във връзка с некачествения ремонт на бул. „Трети март“, реакцията на компетентните институции не закъсня. ВиК – Габрово ще възстанови градинката пред блок 25 в квартал „Дядо Дянко“. Това става ясно от получения на редакционната ни поща info@gabrovonews.bg право на отговор от ВиК, който ние ще публикуваме.

ВиК ще възстанови градинката пред блок 25 в кв.Дядо Дянко.

По повод писмо на жители на кв.Дядо Дянко до вашата редакция, публикувано на 19.01.2017 г., ВиК – Габрово уточнява следното:

За отстраняването на авария на водопровод, захранващ хидрофора за бл.21, 23 и 25 на бул.”Трети март” на 18.01.2017 г. се наложи изпълнение на изкопни работи по дължина на водопровода, при които са засегнати 6 кв.м. асфалт, 4 кв.м. тротоар и ъгъла на обособена зелена площ, заедно с част от ограда. ВиК – Габрово се ангажира да възстанови нанесените щети, когато метеорологичните условия позволяват това.

Използваме случая да напомним, че през последния месец екипите на ВиК работят при тежки зимни условия и в такива моменти апелираме към нашите потребители за повече търпение и толерантност.

Евелина Пенкова, Връзки с обществеността.“

„Габрово Нюз“ поема ангажимента да следи за спазване на поетото обещание!

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица