Свържи се с нас

Новини

Нова отоплителна инсталация в ПМГ и газ за ясла „Зора“

Published

on

 Детска ясла „Зора“ , снимка: Община Габрово

Детска ясла „Зора“ , снимка: Община Габрово

Приключиха строително-монтажните работи по изграждане на котелно помещение за природен газ в детска ясла „Зора“ и подмяна на отоплителната инсталация в Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“, съобщиха от Община Габрово.

Новите придобивки в двете заведения са реализирани по проект „Норвежки опит за Габрово в сферата на енергийната ефективност (НАГОРЕ)“ със средства от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

В ясла „Зора“ е подменена горивната база с нов комбиниран котел с мощност 300 KW, който е монтиран в новоизградена пристройка към основния корпус на сградата. Основно ще се ползва природният газ, а течното гориво ще е алтернативно. Съоръжението е свързано чрез разпределителни колектори към съществуващата отоплителна инсталация.

Циркулацията на топлоносителя се обезпечава от самостоятелна циркулационна помпа с автоматична настройка. Изграден е площадков подземен газопровод. Сигурността на работа на газоснабдителната инсталация се осигурява от датчик и газсигнализираща централа, свързани с аварийната вентилационна система. Стойността на строително-монтажните работи е 90 995 лв., изпълнител е габровската фирма „Илстрой“ ЕООД.

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Във всички корпуси на ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ са подменени старите чугунени радиатори с алуминиеви. Изградена е нова тръбна мрежа от стоманени тръби с открит монтаж. В сутерена на учебния корпус е запазена топлообменната станция, свързана със съществуващото котелно, което е в корпуса на физкултурния салон и басейна.

Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“

Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“

В абонатната има нови разпределителни колектори, към които са подвързани новоремонтираните отоплителни клонове с автономна циркулационна помпа. Предвидено е автоматично управление с възможност за работа на противозамръзващ режим. Изпълнител на дейностите е „Технострой България” ЕООД, гр. София, стойността на строително-монтажните работи е 275 355 лв.

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Строителен надзор на обектите е упражняван от местната фирма ЕТ „Интерстрой – Милчо Кръстев“.

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

С подобряването на ефективността на отоплителната система в гимназията и монтажа на нов високоефективен газов котел в детската ясла Габрово ще намали емисиите на въглероден диоксид в атмосферата с 28 тона годишно, а спестената енергия от конвенционални източници ще е 98,8 мегаватчаса на година.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица

Published

on

Днес, 12 август, в периода от 13.00 до 16.00 часа на територията на завод Емко в с. Белица край Трявна ще се извърши контролирано взривяване на боеприпаси.

Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Дейностите по взривяване ще извършат специализирани екипи.

Зареди още

Новини

Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Published

on

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.

В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.

Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.

Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Зареди още

Новини

С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Published

on

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.

Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.

След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.

Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.

В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.

Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.

Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица