Новини
Кирил Добрев пита Лукарски стрелял ли е по плакати на Румен Радев

Кирил Добрев пита Лукарски стрелял ли е по плакати на Румен Радев по време на лов. Снимка: Епицентър.бг
На 12 ноември т.г., в деня за размисъл, икономическият министър и шеф на СДС Божидар Лукарски заедно с приятелска дружинка са били на лов в ловно стопанство около Костенец. в местността „Пчелински бани“ и се целили в „главата“ на Радев.
Бил ли е министър Лукарси на лов на 12 ноември т.г., в коя местност, с какъв билет е присъствал и има ли регистриран от него отстрелян дивеч в този ден.
Такъв актуален въпрос е депозирал тази сутрин в деловодството на парламента депутатът от Габрово Кирил Добрев към земеделския министър Десислава Танева, научи Епицентър.бг.
Поводът е излязла публикация във в. „Галерия“, в която се твърди, че по време но лов на диви прасета Божидар Лукарски е стрелял по предизборни плакати на Румен Радев в деня за размисъл.
Всичко това трябва да го има на справка – да е отбелязано в ловния билет – къде е бил, кога с кого, какво е отстрелял, поясни преди Епицентърб.бг Кирил Добрев.
Случката е следната. На 12 ноември в деня за размисъл икономическият министър и шеф на СДС Божидар Лукарски заедно с приятелска дружинка са били на лов в ловно стопанство около Костенец в месността „Пчелински бани“.
Не се знае какво са отстреляли, но седнали да хапнат и да пийнат, и после налепили по дърветата плакати на кандидат – президента Румен Радев и почнали да си го стрелят. Местните хора били възмутени от поведението на министъра.
Ако е стрелял по плакати, то плакатите се лепят на определени за тази цел места, които са в населено място. Първият въпрос е дали Лукарски не е стрелял в населено място, пита Кирил Добрев, притеснен за психическото здрави на министъра на икономиката.
Вторият въпрос е – ако не е стрелял в населено място, укорима ли е постъпката му да стреля по дървета, на които са налепени плакати на живи хора.
Всички десни, на които Лукарски е шеф, се възмутиха, когато в шоуто на Слави Трифонов един от сценаристите му скъса снимката на президента Плевнелиев – виеха като санарнски мечки, подчертава Добрев. Сега питам, когато техният лидер стреля по плаката на Радев – това укорима постъпка ли е? Морална ли е? Нека да кажат – нищо повече не искам, подчертава депутатът от БСП.
Старите ловджии казват, че поведението на Лукарски не е нормално, защото по време на лов не може да се стреля така напосоки. Цевта се насочва само, когато застанеш на пусия. Ловците спазват строги правила и никой не може да ходи през гората и да си стреля по дърветата.
Постъпката на Лукарски е като престъпление – все едно да стреляш по птица, която не е литнала, подчертават истинските ловци.
Източник: Епицентър.бг.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.
На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.
Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.
„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.
Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.
„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.
След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Новини
Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите
Крими
Ще ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?

*Снимка: Радослав Първанов.
Решение на този въпрос, в навечерието на Карнавала в Габрово – 16 май, ще търсят представители на институции, организации и членовете на регионалния Съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси, по време на среща, свикана от областния управител Асен Даскалов.
Тя ще се проведе днес, 11 май, от 13.00 часа в сградата на Областната администрация, откъде разпространиха информацията за нея, определяйки я като спешна.
„По време на срещата ще бъдат обсъдени конкретни мерки за гарантиране на обществения ред и недопускане на ескалация на напрежението, както и възможности за дългосрочни решения чрез образователни инициативи, активен диалог и социална подкрепа.
Целта е институциите да изработят общ подход и дълготраен механизъм за реакция при подобни ситуации, основан на законността, обществения интерес и междуетническата толерантност“, пише в писмото до медиите.
В срещата са поканени да участват представители на Община Габрово, Регионалната дирекция „Социално подпомагане“ в Габрово, Регионалното управление на образованието в Габрово, Отдел „Закрила на детето“, ОДМВР – Габрово и Зонално жандармерийско управление – Плевен, Детска педагогическа стая, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, неправителствени организации, и Съюза на българските журналисти в Габрово, посочват още от администрацията на губернатора.
Междувременно в социалните мрежи габровци се обявиха, че всяка вечер до деня на карнавала – 16 май, ще се събрат на площад „Възраждане“, за да изразят публично своята позиция, по повод инцидента на 6 май, случил се на ул.“Митко Палаузов“. При него група нападнаха и биха две семейства. В мелето пострадаха двама души. След това полицията и прокуратурата дадоха съвместен брифинг.
В коментарите под постовете във фейсбук някои потребители дори призоваха да се бойкотира очакваната габровска фиеста. В мрежата се появи и видео, показващо мъж и жена, танцуващи кючеци, за което се твърди, че това са двама от участниците в мелето, които изобщо не са се покаели или съжалили от случилото се, и не осъзнавайки, че чрез него ще нагнетят още повече общественото напрежение.
В Габрово все по-упорито, макар и неофициално, се говори, че във връзка с конфликта напрежението се покачва. Позиция на компетентните институции по въпроса, изкарал хората по улиците и площадите, липсва и все още няма. Гражданите са обезпокоени за сигурността и спокойствието си, и подлагат на съмнение провеждането на едно голямо мероприятие, каквото е Карнавалът, за който в града се очакват да дойдат стотици от цялата страна.
От деня на първия протест, в областния град се наблюдава засилено полицейско присъствие, като и екипи на Жандармерията са разположени в целия град. Тази вечер футболния отбор на Габрово ще домакинства важен двубой срещу тима на Сандански, като се очаква той да предизвика сериозен зрителски интерес. Предполага се, че след последния съдийски сигнал футболните фенове ще се отправят към централния градски площад, където ще се влеят протеста.

-
Кримипреди 4 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Културапреди 7 дниЗора Колева и нейните ученици с нови върхове на музикалната сцена
-
Любопитнопреди 5 дниГотови ли сте за истинска италианска пица?
-
Кримипреди 4 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Новинипреди 4 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Новинипреди 5 дниНови свидетелства за отразяването на Априлското въстание в световния печат
-
Новинипреди 7 дниЯнтра се изкачи до втора позиция след ценен успех в София над ЦСКА II
-
Културапреди 5 дниГала Савчева с ново престижно отличие и музикален проект




