Свържи се с нас

Новини

Наградиха победителите в конкурса за Коледни картички

430 творби се бориха за награда в конкурса за Коледна картичка

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

430 творби се състезаваха в четири възрастови категории в конкурса за Коледна картичка, организиран от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните при Община Севлиево и Младежки център – Севлиево.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Авторитетното жури, в състав с председател художника Велизар Захариев и членове: Рени Ковачева, художник и Виктория Христова, ръководител на Младежкия център – Севлиево, имаха не леката задача да определят победителите.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Критериите за оценка бяха: изработване на коледна картичка от един автор; изработване на коледна картичка самостоятелно, без пряка намеса в изработката на ръководител; оригиналност; степен на сложност на изработената творба.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

На 14 декември, съгласно статута на конкурса, бяха излъчени следните победители по категории:

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Първа възрастова категория – 0-6 г.
I място – Преслава Йорданова Христова, 5 г., ДГ „Пролет“ 1 – 3 група
I I място – Северина Сергеева Славчева, 6 г., ДГ „Слънце“ филиал 2
I I I място – Дерия Сабриева Юсеинова, 5 г., ДГ „Пролет“ 1
Поощрителна – Йоан Николов Николов, 5 г., ДГ „Радост“ група Усмивка
Поощрителна – Стелиян Иванов Стоянов, 5 г., ДГ „Радост“ група Усмивка
Поощрителна – Паулина Средков, 6 год., ДГ „Радост“
Поощрителна – Траяна Тихомирова Василева, 6 г., ДГ „Радост“
Поощрителна – Мартин Колев Пенев, 5 г., ДГ „Пролет“ 1 – 3 група

Втора възрастова категория – 7-10 г.
I място – Андрея Андреева Маринова, 8 г.
I I място – Айсу Южмедин Бежкова, 8 г.
I I I място – Виктория Емилова Вичева, 8 г., ОУ „Стефан Пешев“
Поощрителна – Дияна Гечева, 10 г.
Поощрителна – Дария Йонкова, 8 г. ОУ „Стефан Пешев“
Поощрителна – Кремена Георгиева Колева, 10 г.
Поощрителна – Петър Радославов Петров, 8 г.
Поощрителна – Ния Лумпарова, 9 г, ОУ „Стефан Пешев“

Трета възрастова категория – 11-15 г.
I място – Павела Дончева Вачева, 11 г.
I I място – Ренета Иванова Николова, 13 г. СУ „Васил Левски“
I I I място – Рая Радославова Петрова, 11 г
Поощрителна – Десислава Николаева Цонева, 14 г., СУ „Васил Левски“
Поощрителна – Радослава Савчева Станчева, 14 г., ОУ „Хр. Ботев“ с. Добромирка
Поощрителна – Габриела Доброславова Петрова, 14 г., СУ „Васил Левски“
Поощрителна – Ивайла Найденова Илиева, 11 г. НЧ с. Кормянско

Четвърта възрастова категория – 16-19 г.
I място – Ива Филева, 16 г. СУ „Васил Левски“
I I място – Елица Бенева, с. Г. Росица
I I I място – Мария Начева, 16 г., ЦНСТ

Награди за най-оригинално пожелание на коледна картичка:
I място – Павела Дончева Вачева, 11 г., ОУ „Стефан Пешев“
I I място – Емилия Филипова Янкова, 12 г. с. Сенник
I I I място – Надихан Йовчева, 11 г., с. Добромирка

Специална награда на МКБППМН – Община Севлиево
Антон Мартинов Антонов, 6 год. ДГ „Слънце“ филиал 2

Грамоти за най-активно участие в конкурса за коледна картичка от детска градина/ училище се присъждат на:
ДГ „Слънце” – гр. Севлиево
ДГ „Пролет” IV А група
ДГ „Пролет” III група
ДГ „Радост”
ДГ „Радост” група Бърборино
ДГ „Радост” група Усмивка
ДГ „Пролет” група Бърборино
СУ „Васил Левски”
ОУ „Христо Ботев”
ОУ „Стефан Пешев”
ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров”
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Душево

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата

Published

on

На 19 февруари, от 12.00 часа, с възпоменание Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата Васил Левски.

Общоградското поклонение ще се проведе пред паметната морена в близост до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, където там някога е бил Девическият манастир, давал убежище на Дякона при осъществяване на революционната му дейност и пребиваване в Габрово.

Местни свещеници ще отслужат панихида в памет на Левски, а ученици от НУ „Васил Левски“ ще представят поетичен рецитал, посветен на живота и делото на Апостола. В церемонията ще се включи и ученическият гвардейски отряд при ПТГ „Д-р Никола Василиади“, който ще построи почетен караул, за да почете паметта на Дякона.

Поклонението ще завърши с поднасяне на венци и цветя в знак на признателност към саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски. Защото Левски не е само част от историята – той е мярка за чест, свобода и достойнство, към която се връщаме винаги, когато търсим пътя напред.

Община Габрово отправя покана към всички граждани, институции и обществени организации да се присъединят и да почетат заедно паметта на Апостола на Свободата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица