Свържи се с нас

Новини

ФК“Янтра“ загуби гостуването си на „Левски“ след скандално съдийство

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Отборът на ФК“Янтра“ отстъпи в гостуването си в „Левски“ с 2:1, след тенденциозно съдийство. Двубоят беше  игран в неделя на стадиона в град Левски. Мачът трябваше да бъде прекратен при резултат 1:1 в 75 минута, след като вратаря на домакините се опита да задуши с голи ръце страничния съдия. От показания му втори жълт картон напрежението ескалира и последва саморазправа, в която се намеси и четвъртият съдия, който беше повален на земята и отнесе няколко шута от футболисти на „Левски“. Но тези предпоставки, не се сториха достатъчно аргументиращи за главния рефер да прекрати срещата и мачът се доигра.

През първото полувреме всяко влизане на футболист от „Янтра“ в краката на свой съперник се отсъждаше нарушение, а на домакините се позволяваше по свободна игра. Бързите атаки на габровските футболисти бяха спирани по непозволен начин, с остри влизания и задържания за фланелките. Като цяло опасности пред габровския страж липсваха, но при единствена възможност открила се пред домакините, Александър Витанов спаси по великолепен начин.

Второто полувреме започна по обещаващ начин за момчетата на Радия Дойчев. В 49 минута Миро Косев изведе съотборниците си напред в резултата. Той получи извеждащ пас от Теохарис Ракиджис зад гърба на защитата и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0. В 57 минута, вратарят на „Янтра“ спаси страховит удар отправен към горния десен ъгъл на вратата му и запази преднината на отбора. В 65 минута „Левски“ възстанови равенството в мача. Домакините изпълниха пряксвободен удар, топката се отби от стената и попадна в мрежата на Витанов. В 71 минута дойде и най-сериозният пропуск за габровските футболисти. Мирослав Косев беше изведен на стрелкова позиция с пас от дълбочина, пуснат от Александър Маринов, но нападателят не успя да преодолее противниковия страж. В 75 минута дойде и най-спорният момент в срещата. Вратарят на „Левски“ изпусна нервите си и последваха баталните сцени. В крайна сметка голкийпърът напусна с червен картон и домакините доиграха мача в намален състав. В даденото продължение на мача габровските футболисти пропуснаха да си тръгнат с трите точки от гостуването си. Светлин Иванов настигна една топка по левия фланг и центрира към капитана на „Янтра“ – Ники Василев, но ударът му се спря в ръцете на вратаря. Все пак домакините отбелязаха попадение в добаването време и главният рефер побърза да свири последния съдийски сигнал. За отбелязване са две страхотни спасявания, които направи Александър Витанов. На два пъти футболисти на „Левски“ се озоваваха очи в очи с него, но загубиха сблъсъците си.

След изиграната среща футболистите на „Янтра“ заемат пета позиция във временното класиране с актив от 47 точки.

Крими

Полицията предотврати телефонна измама за 13 000 евро и злато

Published

on

Благодарение на бързата реакция на полицията бе предотвратена телефонна измама в Трявна, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

До щастливата развръзка се стигнало, след като вчера, 5 юли, в тревненската полиция постъпил сигнал от 66-годишен мъж, който заявил, че е станал обект на телефонна измама.

Първоначално мъжът получил обаждане от чуждестранен телефонен номер и непознато за него лице, което му съобщило, че негов близък роднина е пострадал при взрив на бойлер и за лечението му са необходими спешно парични средства.

Малко по-късно получил и второ телефонно обаждане, при което непознатият се представил за началник в габровската полиция, като и заявил, че се провежда операция по установяване и задържане на извършители на телефонни измами.

Под предлог, че оказва съдействие на полицията, на 66-годишния мъж били дадени указания да събере наличните си пари и ценности, и да ги остави на предварително определено място.

Потърпевшият повярвал, че участва в ареста на измамниците, изпълнил указанията, като оставил около 13 000 евро и златни накити.

Благодарение на своевременната реакция на служителите от РУ-Трявна парите и ценностите били открити и върнати на собственика. По случая е образувано досъдебно производство.

В същия ден в РУ-Трявна били получени и други сигнали за опити за телефонни измами по идентичен сценарий. Потърсените по телефона били проявили необходимата бдителност, разпознавайки опита за измама и незабавно сигнализирали на ЕЕН 112.

Благодарение на адекватното им поведение не са били причинени имуществени вреди.

Във връзка с отчетеното активизиране на телефонните измамници, ОДМВР-Габрово отново отправя апел към гражданите да бъдат изключително внимателни и при най-малко съмнение за измама незабавно да уведомяват органите на реда.

Най-често потърпевши са възрастни хора, като извършителите целенасочено се възползват от тяхната загриженост за здравето и сигурността на деца, внуци и други близки.

Измамниците използват различни сценарии, представяйки се за полицейски служители, лекари или близки роднини, но във всички случаи настояват за незабавно предоставяне на парични средства.

За да възпрепятстват проверката на информацията, те често държат жертвите на телефонната линия до приключване на измамата.

Призовават се гражданите да разговарят със своите по-възрастни родители, близки и роднини и да ги предупредят за различните схеми на телефонни измами.

Сред най-често използваните сценарии са: оказване на съдействие на полицията при провеждане на акция по задържане на извършители; тежко пътнотранспортно произшествие с близък човек; необходимост от спешна операция или лечение; други извънредни ситуации, свързани със здравето или живота на роднини.

ОДМВР – Габрово напомня:
Полицията не търси съдействие на гражданите за залавяне на телефонни измамници, изисквайки от тях да предоставят пари и ценности! Не предоставяйте лични данни или информация за свои близки на непознати лица! Не предавайте пари, ценности или други вещи на лица, представящи се за посредници, куриери и други непознати! При подобно обаждане незабавно прекратете разговора, свържете се с близките си, за да проверите информацията, и сигнализирайте на телефон 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Бдителността и навременният сигнал до полицията са най-сигурният начин да бъдат предотвратени телефонните измами!

Зареди още

Крими

Заплашиха с бомба прокуратурата в Габрово

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в Окръжната и районната прокуратура вдигна полицията на крак в Габрово.

Днес, 6 юли, на спешния телефон 112 били получени сигнали, че на служебните електронни пощи на Окръжна прокуратура и Районна прокуратура –Габрово били изпратени имейли, съдържащи заплахи за поставени взривни устройства.

Незабавно били предприети необходимите действия и сформиран екип на Областна дирекция на МВР-Габрово, който извършил обстойна проверка на сградата.

При извършената проверка не са били установени съмнителни предмети или устройства. За резултата е съставен констативен протокол.

Зареди още

Новини

СК „Равен старт“ донесоха 9 медала на България от Европейските игри в Бърно

Published

on

За втора поредна година най-добрите плувци на СК „Равен старт 2020″ облякоха фланелката на националния отбор на България и защитиха честта на страната ни на Европейските игри за хора с дефицити, които се проведоха в чешкия град Бърно.

И отново габровските таланти не разочароваха. Напротив, изведоха представителния ни тим до едно от най-силните му резултати на форума. Общо 120 плувци с различни дефицити от цяла Европа премериха сили в басейна в Бърно, а българският отбор се завърна у дома с внушителните 18 медала – 6 златни, 5 сребърни и 7 бронзови.

От тях солиден дял е дело именно на плувците от Габрово, които според клуба определят надпреварата като най-силната, в която досега са участвали. Безспорна звезда на българския тим бе Стефан Николайчев, който не остави никакви шансове на съперниците си. Той доминира категорично и се прибра с два златни медала – на 50 и на 100 метра, потвърждавайки статута си на един от най-силните плувци в дисциплината на континента.

Григор Станчев също се качи на най-високото стъпало, като спечели титлата на 50 метра бруст – състезание с изключително висока конкуренция, в което габровецът показа, че формата му е на европейско ниво.

Матей Томов не изостана от съотборниците си и завърши турнира с два медала: сребро на 50 метра свободен стил и бронз на 50 метра бруст, показвайки стабилност и отлични времена и на двете дистанции.

Силен международен дебют направи и най-младото попълнение в отбора – Бориса Мирчева, която донесе на България и Габрово два медала още при първото си участие на подобна сцена: сребро на 25 метра гръб и бронз на 25 метра свободен стил.

Двоен бронзов успех отбеляза и Иван Иванов, който в изключително силна конкуренция се пребори за две трети места – на 50 и на 100 метра свободен стил.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица