Свържи се с нас

Крими

Нагъл домоуправител измами съседите си с над 5 000 лева

Съдят домоуправител, присвоил пари на етажната собственост

Published

on

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Районна прокуратура – Севлиево внесе в съда обвинителен акт срещу 51-годишен домоуправител, присвоил пари на етажната собственост.

Обвинението срещу Станимир С. е за това, че в периода от 26.07.2011г. до 18.08.2014г. в Севлиево, при условията на продължавана престъпна дейност, в качеството си на домоуправител на вход в блок на ул. „Иван Устабашиев“, противозаконно присвоил чужди движими вещи – общо 5139,68 лв., собственост на етажната собственост – представляващи вноски за месечни наеми и плащания за ползвана електроенергия по договор между „Макс Телеком“ ООД и членовете на етажната собственост, които владеел, като присвояването било извършено чрез тегления с карта в брой от АТМ терминали и чрез плащания на покупки с карта на ПОС терминали.

Обвиняемият бил домоуправител и представляващ етажните собственици на входа за времето от 15.11.2010г. до 04.12.2015г. За същия период, друго лице било касиер, което събирало ежемесечно определена сума от живущите, като с тези пари се плащали сметките за стълбищно осветление и електроенергия за асансьора.

През ноември 2010 г. представители на „Макс Телеком“ ООД се свързали с обвиняемия и предложили да инсталират телекомуникационна антена на покрива на сградата. След съгласие на етажните собственици, обвиняемият в качеството си на представляващ етажната собственост, подписал наемния договор. Наемната цена била уговорена в размер на 90 евро без ДДС. Сумите за наем и електроенергия следвало да бъдат плащани по банков път, като обвиняемият посочил номера на собствената си банкова сметка.

Етажните собственици били уведомени за сключения договор, но не им била предоставена точна информация за наемната цена, начина на плащане и другите клаузи по договора, както впоследствие не получавали информация и за изпълнението му.

Причината за това била идеята на обвиняемия да използва парите за свои лични нужди, като по този начин ги присвои. В изпълнение на замисленото, той започнал да тегли от дебитната си карта, сумите, превеждани от „Макс Телеком“ ООД. Така извършил общо 97 тегления и две плащания на покупки.

Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Тъмни облаци надвиснаха над друсания и без книжка, катастрофирал при гонка с полицията

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово 20-годишен мъж бе задържан за  шофиране след употреба на амфетамин и метамфетамин, без свидетелство за управление на МПС и за държане на наркотични вещества.           

Младежът, с инициали В.Р., е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 5 декември, в севлиевското село Горна Росица, около 02.00 часа, без надлежно разрешително по ЗКНВП, държал у себе си високорисково наркотично вещество канабис. Той е обвинен и за това, че на същата дата управлявал автомобил без съответно свидетелство за управление и в едногодишен срок от наказването му по административен ред за същото деяния, като наказателно постановление е било влязло в сила на 04.10.2025 г.

Освен това В.Р. е управлявал автомобила след употреба на наркотични вещества – амфетамин и метамфетамин, установено по надлежния ред с техническо средство. Обвиняемият управлявал лек автомобил, въпреки че не е правоспособен водач на МПС.

Автопатрулен полицейски екип се е опитал да го спре за проверка, подавайки му светлинен и звуков сигнал, но В.Р. не се подчинил и продължил движението си с автомобила, което наложило да бъде преследван от полицейските служители.

Докато шофирал в района на с. Горна Росица, обвиняемият се блъснал в парапета на моста над р. Росица. При извършената на място проверка от последвалите го полицейски служители В.Р. бил тестван с техническо средство, което отчело употреба на наркотични вещества амфетамин и метамфетамин.

Установено било и че същият не е правоспособен водач на МПС и е бил наказан по административен ред за управление на МПС без съответно свидетелство за управление. При извършения оглед на местопроизшествие в автомобила било намерено и наркотично вещество канабис.    

С постановление на Районна прокуратура-Габрово от 15.12.2025 г. обвиняемият В.Р. е задържан за срок до 72 часа. Той е осъждан за извършено престъпление против собствеността и спрямо него РП-Габрово е внесла в съда още два обвинителни акта за кражби.

Поради това  прокуратурата е внесла искане в Районен съд-Севлиево, което е уважено и спрямо лицето е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“. Действията по разследването продължават.

Зареди още

Крими

Откриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец

Published

on

75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин бяха иззети от дома на 34-годишен криминално проявен габровец, който бе задържан при специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, проведена вчера в областния град.

Служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Габрово спрели за проверка 34-годишния местен жител, осъждан за държане на наркотични вещества. В хода на извършените процесуално-следствени действия било установено, че мъжът придобил и държи в себе си свивка със суха зелена листна маса, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

При последвалото претърсване на обитаваното от него жилище полицейските служители намерили и иззели около 75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин. Мъжът е бил отведен в местния арест, където бил задържан за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Дрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията

Published

on

Истински екшън, завършил с белезници за 20-годишен младеж и за щастие разминал се без жертви, се разигра в малките часове на 15 декември.

Всичко започнало през нощта в понеделник, когато автопатрулни екипи на Областната дирекция на МВР–Габрово подали светлинни и звукови сигнали за спиране на лек автомобил „Рено Меган“.

Водачът му вместо да отбие, не се подчинил и ускорявайки продължил движението си, като впоследствие предизвикал пътнотранспортно произшествие в района на село Горна Росица.

При инцидента за щастие нямало пострадали лица.

При извършената проверка от органите на реда било установено, че водачът – 20-годишен, криминално проявен и осъждан, бил неправоспособен и управлявал колата в едногодишния срок от наложеното му по административен ред наказание за същото нарушение.

На място бил тестван и за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за амфетамин и метамфетамин. Издаден му бил талон за медицинско изследване, като дрогираният 20-годишен младеж отказал да даде кръвна проба за химически анализ.

При последващите действия у водача била намерена и суха зелена листна маса, с тегло около 5 грама, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

По случая е образувано бързо производство за престъпления по чл. 343, ал. 3, чл. 354а, ал. 3, т. 1, чл. 343в, ал. 2 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица