Свържи се с нас

Крими

Шофьор помля пешеходка, счупи й таза

Published

on

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Възрастна жена пострада при пътен инцидент в Габрово, информират от пресцентъра на полицията.
Произшествието е станало в петък, около 11.00 часа, на ул. „Варовник“.

Лек автомобил „Фиат“, управляван от 52-годишен габровец, блъснал пресичащата пътното платно 84-годишна жена от същия град.

Пострадалата баба била настанена в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с фрактура на таза. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело нулев резултат.

На местопроизшествието бил извършен оглед. Причините за инцидента са в процес на изясняване, а по случая е образувано досъдебно производство.

Към полицейската сводка от последните дни, от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово съобщават още, че 31-годишен севлиевец е бил установен да шофира под въздействието на алкохол.

Водачът бил спрян за проверка в събота около 21.20 часа в района на кръстовището между улиците „Акация“ и „Васил Левски“ в Севлиево. При проверката за алкохол, водачът на „Фолксваген Голф“, дал положителна проба, „отчитайки“ се на дрегера с 1,37 промила.

По случая е образувано бързо полицейско производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

61-годишен мъж загуби живота си след катастрофа с мотор

Published

on

61-годишен мъж от севлиевското село Шумата загуби живота след като катастрофира с мотор.

Тежкият инцидент е станал в събота, 1 август, около 10.00 часа в прохода Шипка. По данни на полицията мотористът е самокатастрофирал.

На място незабавно е бил изпратен полицейски екип, който установил самоличността на водача. Той е бил транспортиран в габровската болница, където по-късно починал.

Според първоначалната информация водачът се е ударил в крайпътната мантинела.

Причините за инцидента са в процес на изясняване.

Зареди още

Крими

Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.“Стефан Караджа“

Published

on

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.

Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.

Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.

Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.

След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.

При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.

Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Крими

Отново конфликт между две групи в Габрово

Published

on

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.

Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.

На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.

В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.

По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица