Свържи се с нас

Новини

„Гипсострой 08“ със запомнящи се мачове в Неделната

„ФК Стеф“ отново поведе колоната

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През изминалата седмица се проведоха девет мача от програмата на Английска неделна лига по футбол на Габрово. Най-запомнящите срещи изиграха момчетата от „Гипсострой 08“. Без капитана си Траян Вилхелмов, но с вездесъщия Ганчо Коларов, футболистите на тима измъкнаха точка от „ФК Старо Село 777“ и победиха друг от лидерите, отбора на „Laziale“.

В отложена среща, играна в четвъртък, Добрин Петров даде аванс от два гола за „ФК Старо Село 777“, но със сърцата игра и красиви голове на Радослав Драганов и Ивайло Валентинов „ФК Гипсострой 08“ достигна до равенството. В неделя, в много емоционален мач, с постоянна гонитба в резултата, бе постигната и хубава победа над „Laziale“, с 5:4. Ганчо Коларов този път бе на вратата, показвайки присъщите за него класа и спокойствие, дали сили и увереност на съотборниците му, за да стигнат до победата. Ивайло Валентинов, Станимир Димитров, Тихомир Любенов, Галин Илиев и Радо Драганов бяха точни за победителите.

Във втория мач в четвъртък, „Копакабана“ и „Laziale“ завършиха със зрелищно реми, 3:3. Бисер Стефанов даде аванс от два гола и изпусна дузпа за вицешампионите през първото полувреме, но с голове на Климент Велев, Павел Велчев и автогол на Ивайло Тодоров, „Копакабана“ стигна до обрат, но не удържа преднината и двата тима си поделиха точките.

В неделя, в първата среща за деня, „Боди Груп Експрес“ и „Eagles“, завършиха с равенство, 2:2. Капитанът Станимир Лилов бе точен на два пъти за символичните домакини, а за селекцията на Борил Борисов, точни бяха Станислав Цанков и Виктор Христов.

Магазинът „Катрин“ постигна победа в опашкарското дерби, над „Лестър Сити“, с 5:0. На два пъти се разписа Мирослав Цочев.

Очакваният като дерби мач между „ВАС Етъра“ и „Копакабана“, се превърна в монолог на Христо Минчев – Джими. Той отбеляза четири гола за „макароните“, постигнали убедителна победа с 6:2.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

В другото дерби от кръга, „ФК Стеф“ надигра „Палаузово“/Интерпауър/, с 4:2. Над всички бе обичайният заподозрян Иван Лесев, отчел се с хеттрик за селекцията на Павлин Колев.

Тимът на „Приятели“ продължава възходящата си линия и стигна до нови три точки. С голове на Павел Лолев, Георги Маврев и Стефан Стефанов, с 3:2 бе победен  „Идеал Стандарт Видима“.

В последната среща от кръга, очаквана с интерес, заради емоционалния си заряд, „ФК Старо Село 777“ победи „FC Fresh“, с 6:1. Добрин Петров бе неудържим в състава на Кирил Каменополски и наниза цели пет гола в мача. Последното попадение бе на Даниел Дочев.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Наградите си за най-бърз и най-красив гол на предходния кръг получиха Станимир Лилов от „Боди Груп Експрес“ и Ивайло Валентинов от „Гипсострой 08“. Единият ще пие ракия в Булгаверна Старо Село, а другият ще яде вкусна пица в пицария Fresh.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През следващата седмица отново предстои много минифутбол на спортен комплекс Трендафила. В четвъртък ще се изиграят две отложени срещи, а в неделя е поредният кръг от АНЛ – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Щъркеловото гнездо на габровската пожарна е възстановено и обновено

Published

on

Щъркеловото гнездо на габровската пожарна е възстановено и обновено след санирането на сградата, птиците вече имат и три малки щъркелчета, съобщи БТА – Габрово.

Семейството щъркели отново отгледаха поколение. Комисар Пламен Генчев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) в област Габрово, каза че с усилията на огнеборците гнездото е обновено, подобрено и върнато на първоначалното си място – пожарната кула.

„Разсейваме мненията, че гнездото е унищожено, напротив, свалихме го преди санирането, като се съобразихме с отлитането на щъркелите на юг, бе извършен ремонт, направихме с общи усилия нова скара и върнахме гнездото. Истинска радост е, че тази пролет щъркелите отново се завърнаха в своето гнездо на пожарната кула в Габрово и вече имат поколение от три нови щъркела“, обясни още директорът на РДПБЗН Габрово Пламен Генчев.

По думите му щъркелите са избрали пожарната кула преди седем-осем години. Оттогава всяка година се връщат, но след спечелен проект за саниране сградата логично се стига до казуса с гнездото. Цялата статия можете да прочетете оттук.

Зареди още

Любопитно

Горски срещи на Градище отново се превръща в базар за употребявани вещи

Published

on

За трета поредна година традиционният базар „Продай непотребното“ продължава и това лято на поляната на Горски срещи на Градище, защото ненужното за един, е необходимо на друг!

А всички имаме по някоя вещ вкъщи, с която не знаем какво да правим и вече само ни заема място. Така че – ето начин да /си/ помогнем. Да намерим нови приятели, да споделим, да допълним семейния бюджет, да освободим място за новото в живота си, да прекараме време сред природата, да срещнем нови хора и да създадем нова подкрепяща се общност.

Участието в базара става с предварително записване на телефон 0889 965 020.

В „Продай непотребното“ можете да намерите всичко, без части за коли, които не се допускат за продажба. За участие в базара се допускат дрехи, бижута, малки електроуреди, играчки, книги, игри, съдове и стъклария, украса за дома и още, и още неща, които са изгубили стойност за вас, омръзнали са ви, вече не ви стават или просто искате да се освободите от тях, но са запазени и използваеми.

Ако искате да продавате – заповядайте в 10.30, а ако искате да купувате, в 11.00 часа участници в базара ще Ви очакват.

Елате в неделя, 13 юли, на поляната на Градище, където да направим заедно разнообразна и усмихната „гаражна разпродажба“!

За да разберете кога ще бъде следващия базар за употребявани вещи през август, следете фейсбук страницата на Горски срещи на Градище, където качваме информация за всички предстоящи събития, а през август и септември сме Ви подготвили много предизвикателства.

Зареди още

Новини

Държава ще отпусне средства за нова многофункционална зала

Published

on

„В най-кратки срокове през програмата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще бъдат отпуснати средствата за реконструкция на един от стадионите в Габрово, както и за изграждането на нова многофункционална зала.“ Това увери министърът на младежта и спорта Иван Пешев при посещението си в Габрово.

Поводът за посещението му бе организираната от Областна администрация- Габрово среща със спортните клубове в региона и местната власт. По думите му средствата за спорт и младежка политика през 2025 г. са увеличени с 42 025 400 лева, което с 31% повече от миналата година.

В “Спорт за учащи и спорт в свободното време“ сумата е с 36 102 600 лева повече или 19,6%. По направлението спорт за високи постижения средствата са 111 983 800 лева, където се наблюдава увеличение от 22,6 %.

До края на месец август ще приключат процедурите по двете програми на Министерството на младежта и спорта за спортна инфраструктура, като се очаква всички подадени през 2024 г. проекти да бъдат финансирани. През септември ще бъдат отворени за кандидатстване новите процедури, разясни още Пешев.

“Поканихме всички около 80 спортни клуба от региона, представители на Министерството на младежта и спорта и на местната власт, за да дискутираме важните теми за спорта в региона. Защото спортът не е само тренировки и състезания, спортът е начин на живот. Вярвам, че днес всички ние сме от един отбор и имаме обща цел- да превърнем област Габрово в място, в което спортът се развива все по-добре“, с това пожелание областният управител Мария Башева се обърна към присъстващите в срещата, като пое ангажимент да съдейства на клубовете за решаване на належащите проблеми.

„Над 24 млн. лв. е общата стойност на проектите от област Габрово за спортна инфраструктура, които са включени в Приложение № 3 на МРРБ “, обясни народният представител Михаил Митов, който бе и модератор на срещата.

“Спортът за някои от нас е хоби, за други работата и начин на живот. В спорта има място за хора, които вършат работа и произвеждат резултати. Ако с тази среща успеем да допринесем за подобряване на условията, то тогава срещата може да се квалифицира като успешна“, допълни още депутатът.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица