Крими
Спипаха напушен зад волана по пладне габровец

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Бързо производство е започнато срещу 23-годишен габровец, шофирал след употреба на наркотични вещества, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Случаят е бил хванат вчера, около 14.20 ч., на бул. „Бойката“ в Габрово.
Тогава полицейски служители спрели за проверка лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 23-годишния мъж. Установено било, че той бил седнал зад волана след употреба на наркотици. Техническото средство „DRUG CHECK 3000“, с което бил изпробван, отчело наличие на марихуана.
При последвалия личен обиск, в джоб на връхната му дреха полицаите намерили хартиена свивка със суха листна маса, която при полевия наркотест също реагирала на марихуана. Наркотичното вещество било иззето, а габровецът – задържан за срок до 24 часа.
По случая е образувано бързо полицейско производство.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
За още едно нарушение, хванато на пътя от габровските полицаи, съобщават от пресслужбата на Областната дирекция на МВР. То касае 49-годишен неправоспособен мъж, установен зад волана в рамките на едногодишния срок от наложено му по административен ред наказание за същото деяние.
Габровецът бил спрян от полицейски екип на 28 октомври, около 20.00 ч., на ул. „Лазурна“. По случая е образувано бързо полицейско производство.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Отново бой между група мъже в Габрово, трети пореден само за 2 месеца

Габрово отново се превърна арена на масов бой между група мъже. Инцидентът, станал снощи – 30 юни, е трети подобен случай само в рамките на последните два месеца. Сигналът бил получен чрез спешния телефонен номер 112 около 20.00 часа, за сбиване между група лица, употребили алкохол, в района на беседка на улица „Александър Стамболийски“ в Габрово.
На място незабавно бил изпратен полицейски екип на Областната дирекция на МВР – Габрово. За срок до 24 часа е задържан 43-годишен мъж от Габрово. Медицински екип е прегледал 30-годишен мъж, участник в конфликта, при когото са установени охлузни рани в областта на лицето.
По случая е образувано досъдебно производство, а разследването продължава под ръководството на компетентните органи.
Инцидентът се случва малко повече от седмица след сбиването на 19 юни в района на Централния кооперативен пазар в Габрово, при което участваха четирима мъже на възраст между 30 и 65 години.
Тогава 41-годишен мъж получи фрактура на раменна става, а 65-годишен – фрактура на предмишница, като и двамата бяха откарани за лечение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово.
Трима от участниците бяха задържани за срок до 24 часа, а прокуратурата образува досъдебно производство за причинени средни телесни повреди по хулигански подбуди.
Случаят предизвика широк обществен отзвук и остра реакция сред габровци, а директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, публично заяви, че полицията няма да толерира прояви на саморазправа и нарушаване на обществения ред.
Преди това, на 6 май, друго масово сбиване на ул.“Митко Палаузов“ доведе до обвинение срещу 36-годишен мъж с инициали К.М., който по хулигански подбуди причини счупване на носа на един пострадал и комоцио на друг.
Именно този случай изостри обществените нагласи в града и провокира вълна от недоволство сред жителите на Габрово, които излязоха по улиците и площадите на града.

Крими
Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.
В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.
След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Крими
След сбиването в Габрово: МВР предупреждава срещу насаждане на омраза!

Във връзка със създалото се обществено напрежение по повод възникналия конфликт на 19 юни 2026 г. между група мъже, прераснал в сбиване, старши комисар Илиян Иванов – директор на Областна дирекция на МВР- Габрово, изразява категоричната позиция, че проявите на саморазправа, агресия и нарушаване на обществения ред са недопустими.
Недопустимо е и възникнали междуличностни конфликти да бъдат използвани за насаждане на напрежение, противопоставяне или омраза между отделни групи от обществото, включително и такива на етническа основа.
Под ръководството на Районна прокуратура- Габрово, Областната дирекция на МВР продължава да извършва оперативно-издирвателни мероприятия по установяване на свидетели и разпити на очевидци с оглед изясняване на цялостната фактическа обстановка по конкретния случай.
Основен приоритет за служителите на МВР е пълното и обективно изясняване на фактите и обстоятелствата по всеки един случай на противоправни деяния, установяването на извършилите и предприемането на всички предвидени в закона мерки спрямо тях.
ОДМВР- Габрово продължава да изпълнява своите правомощия безпристрастно и в съответствие със закона, с цел гарантиране на обществения ред и сигурността на всички граждани.

-
Новинипреди 6 дниКВС Янтра Габрово с блестящо представяне на турнир в Бургас
-
Кримипреди 6 дниПолицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата
-
Новинипреди 7 дниЖБД „Майчина грижа“ връчи награди на зрелостници от габровски училища
-
Икономикапреди 7 дниДигиталният клуб Габрово при ГТПП ще продължи работата си
-
Кримипреди 10 часаОтново бой между група мъже в Габрово, трети пореден само за 2 месеца
-
Културапреди 14 часаХумористичният спектакъл „Кантора ф селу“ ще бъде представен в Габрово







