Крими
Шофьорка пострада и рани двама, след като се наниза в светофар

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Млада шофьорка пострада при катастрофа в Габрово, а при инцидента бяха ранени и други двама души, пътували с нея в колата. Пътният инцидент се е случил снощи, около 20.50 часа, на ул.“Брянска“, стана ясно от информация, оповестена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved
22-годишната дама била седнала зад волана на лек автомобил „Дачия Сандеро“. По информация на полицията при движение с несъобразена с пътните условия скорост, при излизане от ляв завой, жената изгубила контрол над автомобила, превозното средство излязло вдясно извън платното и се ударило в пешеходна светофарна уредба и метален стълб.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved
При катастрофата пострадали шофьорката, управлявала автомобила, която е с фрактура на лявото бедро, и пътувалите с нея двама габровци – 18-годишен, който е с изкълчена дясна раменна става и 21-годишен, с контузия на белия дроб.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved
След произшествието тримата ранени били транспортирани и настанени за лечение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, без опасност за живота. На жената е била взета кръвна проба за химически анализ. Местопроизшествието е посетено и обслужено от служители на пътна полиция.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.
По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.
Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.
54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.
*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.
При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

Крими
Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица
Крими
Нормализира се обстановката след взрива в завода за боеприпаси

Нормализира се обстановката след вчерашния взрив в склад за боеприпаси в завод „ЕМКО“ край село Белица, община Трявна, информира кметът на Трявна Денчо Минев. Разследването на причините за пожара продължава.
Горските пожари в землището на село Станчов хан по източния и западния фронт са овладени, като нощта е преминала спокойно и два екипа на пожарната са работили на терен. За това докладва директорът на Главна дирекция „ПБЗН“ главен комисар Александър Джартов по време на сутрешния брифинг днес.

„Още веднъж изказвам своята благодарност към всички екипи на РДПБЗН – Габрово и РСПБЗН – Велико Търново, горско стопанство, на доброволците към Доброволно формирование – Трявна, на всички институции и на работниците на фирма „ЕМКО“ ООД за бързата и адекватна реакция при евакуацията от площадката вчера. Най-важното в този момент е, че няма жертви и пострадали и всички са в безопасност. Няма опасност за населените места и хората могат да бъдат спокойни“, сподели Минев.
Все още има локални огнища, вследствие на разпръснати осколки от взрива. Дежурствата и наблюдението на горските терени продължават и през следващите часове от три екипа на пожарната. Тепърва ще се извършат обходи за установяване на засегнатия периметър от горския пожар в района.

По-късно днес, след разрешение на Окръжна прокуратура – Габрово, ще бъде извършен оглед и в изгорелия склад от назначените експерти и представители на полиция, СОБТ и сухопътни войски за оглед на обекта и извън него за осколки и последващо разследване за установяване на причините за инцидента.
„Последният взрив беше в 14.00 ч., малко преди 14.30 ч. вчера, така че 24 часа след това не може да се влиза“, допълни още гл. комисар Джартов.
„Към момента имаме данни за такъв опасен боеприпас, който предстои действително да бъде обезвреден днес на място“, информира директорът на ОД на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов.

В Плачковци вчера бе разположена мобилна станция на РИОСВ – Пловдив за измерване на качеството на въздуха. Очакват се днес официалните данни и от тяхна страна, като първоначалните такива от замерването на пожарната през изминалия ден показаха, че въздухът е в норма и няма отклонения и опасност за населението.
Районът на завода за боеприпаси край село Белица остава отцепен и граждани не се допускат в периметър от един километър. Всички пътища са отворени за движение, няма населени места без електрозахранване и водоснабдяване.

-
Кримипреди един денПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди един денБорбата с боровата процесионка продължава
-
Новинипреди един денГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 4 часаКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Новинипреди 4 часаОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори






