Свържи се с нас

Новини

„ФК Старо Село 777“ и „2+2“ взеха дербитата на седмицата

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

„ФК Старо Село 777“ и „2+2“ спечелиха дербитата през изминалата седмица, съответно срещу „Палаузово“/Интерпауър/ и „Копакабана“.

„ФК Старо Село 777“, подсилен от севлиевците Павлин Иванов и Добрин Петров, победи в много драматичен мач от междинния кръг „Палаузово“/Интерпауър/, с 3:1. Два гола реализира Добрин Петров, а един добави Даниел Дочев. За „палаузовци“ точен бе Пенко Стефанов – бате Пенко.

„2+2“ постигна две победи през изминалата седмица. В междинния кръг бе победен Магазинът „Катрин“ със 7:1, след хеттрик на Радослав Гутев и два гола на Нено Караджов. В дербито на неделния ден селекцията на Тошко Гутев, победи и шампионите от „Копакабана“ с 4:2. Два гола за успеха реализира отново Радо Гутев.

„Laziale“ завърши и двата си мача с резултат 4:2. Първо бе записана загуба от „Идеал Стандарт Видима“, след два гола на Тодор Стоянов и по един на Мартин Трифонов, и Александър Тодоров, за севлиевци. В неделя тимът на Никола Атанасов победи трудно „Eagles“, след голове на Денислав Симеонов, Васил Нанков и два на Бисер Стефанов.

В мач, предшестващ участие в Лига България, „ВАС Етъра“ се справи с „Приятели“ с 6:2. Младокът Веско Караколев се отличи с хеттрик, а за „Приятели“ и двата гола отбеляза Стефан Стефанов.

„Палаузово“/Интерпауър/ направи втора погрешна стъпка през изминалата седмица, изпускайки да победи „Гипсострой 08“ в неделния си мач. За равенството, 1:1, с основна заслуга е защитникът на „Гипсострой 08“ Ганчо Коларов, който в този мач бе на вратата и донесе точката за своите с редица впечатляващи спасявания.

„ФК Стеф“ продължава да е начело без загубена точка, но в този кръг победата дойде много трудно. „Идеал Стандарт Видима“ поведе чрез Мартин Трифонов и изпусна още куп положения, след което през второто полувреме Ивайло Илиев, Теодор Пенчев и автогол на Тошко Стоянов, донесоха обрата, за крайното 3:1 в полза на „ФК Стеф“.

В среща между двата отбора без спечелена точка до момента, „Приятели“ и „Лестър Сити“, момчетата от Габрово постигнаха първа победа. За крайното 5:2, най – деен бе Цветомир Йовчев, отбелязал четири гола.

„Ceratizit“ постигна победа над „FC Fresh“ с 6:2. Николай Раев отбеляза хеттрик, а два гола добави и Румен Коцев за победата на своите.

В много драматичен мач „Боди Груп Експрес“ постигна късна победа над Магазинът „Катрин“, с 3:2. Два гола вкара Галин Димитров, а един добави капитана Станимир Лилов.

През изминалата седмица започна и груповата фаза от турнира Лига България. Единственият отбор „ВАС Етъра“, представящ Габрово, се класира първи в своята група, провела се в Троян. В срещата с „Медика Русе“, габровци завършиха 1:1, след изравнително попадение в последните секунди на мача, дело на Станислав Колев.

При дузпите Веско Караколев, Сашо Аспарухов и Пламен Ацаров показаха точен мерник и изведоха габровци начело в класирането. Във втората си среща „ВАС Етъра“ спечели служебно с 5:0 срещу неявилия се тим на „АПФК Пловдив“. Така Тихомир Петков и съотборниците му вече чакат жребия за преките елиминации, които ще се играят през пролетта на 2017.

В Габрово също се проведоха срещи от Лига България. В изключително равностойната група А, не се знаеше кой ще се класира до последната секунда на третия мач. В първата среща „А Отборът“ от Русе и „Куршумите“ (Троян) завършиха 1:1, след много здрав и равностоен мач.

При второ си стъпване на терена на спортен комплекс Трендафила русенци бяха убедителни и спечелиха с 3:1 срещу „Words“ Бургас, след два гола на Аднян Джелилов. Победа, с която си гарантираха преминаването във фазата на елиминациите.

Последната среща от турнира се оказа и пряка битка за второто място. В нея „Words“ Бургас победи троянци с 3:2, в много равностоен и интересен двубой. Два гола за бургазлии отбеляза Петър Кънчев, а в герой за тях се превърна Атанас Камбуров, донесъл победата и класирането на своите с гол в последните секунди на мача.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През изминалата седмица своите награди от пицария ФРЕШ и Булгаверна Старо Село, пица по избор и бутилка ракия, за най – бърз и най – красив гол получиха Нено Караджов от „2+2“ и Чавдар Чанков от „Идеал Стандарт Видима“.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През тази седмица отново предстои много минифутбол на спортен комплекс Трендафила. През делничните дни ще се доиграе междинният, седми кръг от АНЛ – Габрово, а в неделя е поредният, девети кръг. Също в неделя, ще се изиграят и мачовете от група С на турнира Лига България, с участието на „Победа“ (Бургас), „ТМ Технолоджи“ (Русе) и „Pirates“ (Чирпан).

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

ОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“

Published

on

Отборът на ОУ „Неофит Рилски“ спечели първото място в традиционното ученическо състезание „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“, проведено в парк „Маркотея“ в Габрово. Събитието бе заключителен етап на Националната програма „Работата на полицията в училищата“ и събра ученици от девет учебни заведения от областта.

Второто място зае ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“, а третото – отборът на СУ „Райчо Каролев“. В надпреварата взеха участие и ученици от ОУ „Ран Босилек“, ОУ „Христо Ботев“, ОУ „Иван Вазов“, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, ОУ „Васил Левски“ – с. Шумата и ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Душево.

Участниците демонстрираха знания и умения в осем тематични зони, обхващащи безопасността на движението, превенцията на рисковото поведение и правилната реакция при извънредни ситуации. На събитието присъстваха комисар Андрей Хайтов – началник на сектор „Охранителна полиция“ при ОДМВР – Габрово, и заместник областният управител Андрей Николов, които подчертаха важността на знанията за безопасно поведение в ежедневието и по време на ваканцията. Наградите на победителите бяха връчени лично от кмета на Габрово Таня Христова.

След края на състезанието децата имаха възможност да разгледат специализирана техника и оборудване на полицията и пожарната. Организатори на инициативата бяха ОДМВР – Габрово и Превантивно-информационният център по зависимости, с подкрепата на Община Габрово и редица регионални институции.

Зареди още

Крими

Полицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба

Published

on

Полицай Станимир Братов – командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ към сектор „Охранителна полиция“ при Районно управление – Габрово, навършва пределна възраст за работа в МВР и след 39 години безупречна служба се оттегля в заслужен отдих.

Професионалният му път в системата на МВР започва на 23 април 1987 година. Длъжността командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ изпълнява от 1 април 1999 година.

През годините многократно е награждаван за постигнати високи професионални резултати и за съществен принос при изпълнението на служебните си задължения. Със своята отговорност, професионализъм и всеотдайност към службата той се утвърди като пример за подражание и заслужи уважението на поколения служители в Районно управление-Габрово.

За своя дългогодишен принос и достойно изпълнение на професионалните задължени, със заповед на министъра на вътрешните работи е удостоен с отличие „Почетен знак на МВР“ – III степен.

Днес, 5 юни, Станимир Братов беше изпратен с признателност и уважение от своите колеги. Те му благодариха за годините отдаденост, за професионалната подкрепа и за примера, който оставя след себе си.

Ръководството и служителите на ОДМВР-Габрово му пожелават крепко здраве, спокойни и щастливи дни, удовлетворение от постигнатото и много лични поводи за радост. Нека новият етап от живота му бъде изпълнен с обичта на близките, заслужено спокойствие и сбъднати мечти.

Зареди още

Култура

Футболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС

Published

on

В навечерието на Мондиал 2026: футболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на Музея на хумора и сатирата. Фонд „Карикатура“ на Веселата къща се обогати с 22 оригинални творби на карикатуриста Илия Липавцов (1926-2007). Дарението е направено от неговата внучка Габриела Липавцова и представлява ценен принос към съхраняването и популяризирането на творческото наследство на автора.

До този момент в музейната колекция се съхраняваха седем карикатури на Илия Липавцов, създадени през 1973 и 1975 година. Новопостъпилите произведения значително разширяват представянето на художника във фонда и дават по-пълна представа за неговото творчество.

„Моят любим дядо беше невероятен човек – винаги готов да развесели всички с уникална история или страхотен майтап. Чрез това дарение бих искала да споделя част от неговия хумор с Вас и Вашите посетители. Вярвам, че така ще почета паметта му и това наследство няма да остане само мое, а ще бъде достъпно за всички“, споделя Габриела Липавцова.

Особен интерес представлява фактът, че в дарението преобладават карикатури на спортна тематика, голяма част от които са посветени на футбола. Символично те постъпват в музейната колекция в навечерието на Световното първенство по футбол през 2026 г., което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Илия Липавцов е сред утвърдените български карикатуристи на XX век. Първата му карикатура е публикувана през 1945 г. във вестник „Народен спорт“. През следващите десетилетия той създава хиляди карикатури, предимно на спортна тематика, публикувани в множество периодични издания, сред които и вестник „Стършел“.

Негови творби са публикувани и извън България, включително в Чехословакия, Франция, Швеция и Съветския съюз. Музеят на хумора и сатирата благодари на наследниците на Илия Липавцов за направеното дарение и за възможността творбите на автора да станат част от музейния фонд.

Благодарение на подобни дарения колекцията на музея продължава да се развива и да съхранява паметта за значими български художници и карикатуристи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица