Крими
„Шофьор“ без книжка си спретна гонка с полицаи

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
19-годишен младеж си спретна див екшън с полицията и се озова в ареста. Случката се разиграла през нощта в четвъртък.
Около 00.40 ч., на ул. „Бенковска“ в Трявна, полицейски служители подали знак за спиране със стоп-палка на водач на лек автомобил „Сеат Ибиза“. Водачът обаче не спрял и продължил движението си в посока Дряново.
Информация за случая веднага била подадена към дежурната част на дряновската полиция, като били предприети незабавни действия за установяване на автомобила и водача.
Превозното средство било засечено в село Царева Ливада, но водачът му отново не спрял на подадения му от униформените служители знак със стоп-палка.
Малко по-късно автомобилът и шофьорът му, 19-годишният дряновец, били задържани на входа на Дряново.
Младежът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело нулев резултат. Проверка в информационните масиви на МВР установила, че младият дряновец бил неправоспособен, а за шофиране без съответното свидетелство вече бил наказан по административен ред.
Задържан е за срок до 24 часа. По случая е образувано незабавно полицейско производство.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.
По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.
Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.
54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.
*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.
При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

Крими
Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица
Крими
Нормализира се обстановката след взрива в завода за боеприпаси

Нормализира се обстановката след вчерашния взрив в склад за боеприпаси в завод „ЕМКО“ край село Белица, община Трявна, информира кметът на Трявна Денчо Минев. Разследването на причините за пожара продължава.
Горските пожари в землището на село Станчов хан по източния и западния фронт са овладени, като нощта е преминала спокойно и два екипа на пожарната са работили на терен. За това докладва директорът на Главна дирекция „ПБЗН“ главен комисар Александър Джартов по време на сутрешния брифинг днес.

„Още веднъж изказвам своята благодарност към всички екипи на РДПБЗН – Габрово и РСПБЗН – Велико Търново, горско стопанство, на доброволците към Доброволно формирование – Трявна, на всички институции и на работниците на фирма „ЕМКО“ ООД за бързата и адекватна реакция при евакуацията от площадката вчера. Най-важното в този момент е, че няма жертви и пострадали и всички са в безопасност. Няма опасност за населените места и хората могат да бъдат спокойни“, сподели Минев.
Все още има локални огнища, вследствие на разпръснати осколки от взрива. Дежурствата и наблюдението на горските терени продължават и през следващите часове от три екипа на пожарната. Тепърва ще се извършат обходи за установяване на засегнатия периметър от горския пожар в района.

По-късно днес, след разрешение на Окръжна прокуратура – Габрово, ще бъде извършен оглед и в изгорелия склад от назначените експерти и представители на полиция, СОБТ и сухопътни войски за оглед на обекта и извън него за осколки и последващо разследване за установяване на причините за инцидента.
„Последният взрив беше в 14.00 ч., малко преди 14.30 ч. вчера, така че 24 часа след това не може да се влиза“, допълни още гл. комисар Джартов.
„Към момента имаме данни за такъв опасен боеприпас, който предстои действително да бъде обезвреден днес на място“, информира директорът на ОД на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов.

В Плачковци вчера бе разположена мобилна станция на РИОСВ – Пловдив за измерване на качеството на въздуха. Очакват се днес официалните данни и от тяхна страна, като първоначалните такива от замерването на пожарната през изминалия ден показаха, че въздухът е в норма и няма отклонения и опасност за населението.
Районът на завода за боеприпаси край село Белица остава отцепен и граждани не се допускат в периметър от един километър. Всички пътища са отворени за движение, няма населени места без електрозахранване и водоснабдяване.







