Свържи се с нас

Новини

Рекордна победа за „2+2“ на Неделната по футбол

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

През изминалата седмица се изиграха цели 11 мача от Английската неделна лига по футбол на Габрово на спортен комплекс „Трендафила“. В тях паднаха много голове, като рекордьор бе тимът на „2+2“. Нено Караджов отбеляза 13 гола, а Радослав Гутев и Петър Недялков добавиха по четири, за победата с 22:1 над „Лестър Сити“. От дузпа се разписа и вратарят Станислав Князов.

„ФК Стеф“ продължава и след шестия кръг без загубена точка. В четвъртък, селекцията на Павлин Колев разби „ВАС Етъра“ с 8:2, след шест гола на Иван Лесев и два на Мирослав Косев. В неделя бе победен и Магазинът „Катрин“ с 5:0. Хеттрик наниза отново Иван Лесев, а другите два гола отбеляза Никола Камбуров.

Шампионите от „Копакабана“ записаха победа през седмицата, с 10:1, над „Гипсострой 08“. С по три гола се отличиха Петко Златев и Петко Моровяков.

„Laziale“ също бяха убедителни, побеждавайки „Лестър Сити“, с 10:2. Пет гола вкара Бисер Стефанов, а хеттрик добави Георги Павлов. Дербито между шампиона и вицешампиона от миналото първенство, което трябваше да се играе в неделя, бе отложено.

Дебютантите от „ФК Старо Село 777“, също върви уверено към челото. В неделния ден те победиха „Приятели“ с 5:1, след два гола на лидера си Даниел Дочев и по един на Иван Георгиев, Спас Станчев и Николай Дончев.

В много зрелищен мач „ВАС Етъра“ направи пълен обрат срещу „Боди Груп Експрес“. Мартин Соколов, Сашо Аспарухов и Петър Костадинов, заличиха двата гола на Ангел Толмазов и Галин Димитров, за крайното 3:2.

„Eagles“ записа първи три точки в първенството, надигравайки „Гипсострой 08“ с 2:1, след голове на Дойно Тихов и Виктор Христов. В междинния кръг, селекцията на Борил Борисов, загуби драматично от „Ceratizit“, с 4:6. За победителите, по два пъти се разписаха Николай Раев и Цветан Димитров.

В неделната си среща обаче „Ceratizit“ допусна загуба от „Палаузово“/Интерпауър/, с 1:7. Християн Стоянов се отличи с два гола за „палаузовци“. Двубоят по традиция бе изгледан от многобройните и гласовите привърженици на „Палаузово“, които не спряха да подкрепят своите момчета през целия мач, а любимците им се отблагодариха с канонада от голове и красива игра.

Втора победа записа и тимът на „Идеал Стандарт Видима“, надделявайки над „FC FRESH“, с 5:0.Дежурният си гол отбеляза Тодор Стоянов, един добави Тихомир Мангелов, а с два се отличи защитникът Чавдар Чанков.

Наградите си за най – красив и най – бърз гол получиха и отличилите се в 4 и 5 кръг на АНЛ – Габрово.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Бутилка ракия от „Булгаверна Старо Село“, предоставена с любезното съдействие на собственика Кирил Каменополски, спечелиха Даниел Дочев от „ФК Старо Село 777“ и Ивайло Тодоров от „Laziale“, за своите спиращи дъха изпълнения, завършили с гол.

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Пица по избор от пицария „FRESH“, предоставена от Теодора Добрева, ще хапнат двама състезатели на „Палаузово“/Интерпауър/. Иво Георгиев и Радослав Христов, бяха най – съобразителни в началото на мачовете на своя тим, бележейки още в първата минута на срещите.

През тази седмица предстои нова порция минифутбол. Във вторник и четвъртък ще се изиграят първите четири срещи от междинния седми кръг на АНЛ Габрово. В неделя е осмият кръг, а зрителите ще имат възможност да наблюдават и футбол от републиканските турнири. В неделя, на спортен комплекс Трендафила, ще се изиграят и три срещи от Лига България, с участието на отбори от Русе, Троян и Бургас.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

Нова ера при таксуването в обществения транспорт на Габрово

Published

on

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците.

Вместо гласене на дребни монети и чакане за билет, таксуването ще става с безконтактна карта, информираха от местната общинска администрация. Методът е познат и лесен – пътникът ще я доближава до устройството при входа на автобуса и таксата ще се отчита веднага, подобно на плащане с банкова карта в магазин.

С въвеждането на това интегрирано цифрово решение ще се подобри ефективността на обществения транспорт, убедени са от Общината. Чрез него ще има по-бързо качване, няма да се образуват опашки и нито ще търси точна сума. Картата за всички пътувания ще бъде една, като по този начин ще се осигури по-съвременно обслужване в билетния център.

Внедряването на решението е по график, след пускането в употреба ще има и тестов период.

По време на прехода досегашните билети и карти ще останат валидни, така че никой пътник да не остане без възможност да си купи билет. Засега за пътниците не се променя нищо, а информация за това откъде и кога ще могат да се сдобият с новите карти предстои да бъде обявена.

Зареди още

Икономика

„Мисия 15“ на Дигитален клуб към ГТПП

Published

on

Дигиталният клуб при Габровската търговско-промишлена палата (ГТПП) се включва в инициативата „Мисия15″. Идеята е да се помогне на поне 15 души да направят първата крачка към своите дигитални умения.

Целта на „Мисия15″ включва три основни елемента: поне 15 души от региона да се престрашат и да заявят електронен ваучер, да преминат безплатно обучение за дигитални умения и да сертифицират успешно придобитите знания.

В инициативата могат да се включат всички: родители, баби, дядовци, съседи, както и приятели, работещи и безработни хора, които ще могат по-уверено да използват технологии, електронни услуги и дигиталните възможности за връзка помежду си.

Организаторите канят габровци да изпратят своите приятели и познати в Дигиталния клуб, където ще им бъде оказано съдействие за включване в обучения за дигитални умения.

Всеки преминал обучение ще получи сертификат. Обученията са безплатни. Те се финансират по Националния план за възстановяване и устойчивост чрез Агенцията по заетостта.

Дигиталният клуб при Габровската търговско-промишлена палата се намира на ул. „Брянска“ №30 в Габрово (сградата на НТС, партер). Клубът работи всеки ден от 09.00 до 12.00 ч. и от 13.00 до 17.00 ч. Въпроси могат да бъдат зададени на електронна поща office@chamber-gabrovo.com или на място в клуба.

Зареди още

Култура

Монографията „Борис Димовски“ ще бъде представена в Музея на хумора

Published

on

На 17 юни, в последния ден на ретроспективната изложба „Борис Димовски – 100 години от рождението“, Музеят на хумора и сатирата ще представи монографията „Борис Димовски“, с автор изкуствоведа Красимир Илиев, куратор на експозицията.

Изданието е резултат от съвместната работа на автора и музея и има за цел да съхрани и популяризира творческото наследство на един от най-значимите български художници и карикатуристи.

Монографията проследява живота и творческия път на Борис Димовски и откроява връзката му с Габрово – град, който през 1983 г. го удостоява със званието „Почетен гражданин“.

Книгата съдържа 340 страници и над 600 изображения на карикатури, илюстрации и фотографии. Тя предлага задълбочен поглед към живота, творчеството и обществената роля на Борис Димовски – художник, чието име остава неразривно свързано с нашия град.

Борис Димовски е не само един от най-значимите български карикатуристи, но и сред хората, които заедно със Стефан Фъртунов стоят в основата на превръщането на габровския хумор в културен символ, разпознаваем далеч отвъд пределите на България.

Неговите образи и идеи продължават да живеят в символите на града и в историята на музея. Заповядайте на среща с автора Красимир Илиев – човекът, който посвети година на това да върне Борис Димовски на заслуженото му място в историята на българското изкуство.

Входът е свободен.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица