Свържи се с нас

Новини

Гледка на безпаричие и нехайство пред санирания блок в Габрово

Published

on

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Днес, 6 октомври, от 18.00 ч. ще бъде открит първият саниран блок в Габрово, по Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради. Очаква се тържествената церемония да бъде уважена лично от заместник – министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков, който заедно с други официални лица ще прережат лентата на обновената сграда, намираща се на улица „Спортна“ №3 в квартал „Хаджицонев мост“.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Събитието без съмнение ще постави Габрово най-сетне на картата на Националната програма за енергийна ефективност, макар и далеч изоставащо в това отношение от много други по-малки градове, които могат да се похвалят вече с повече от една санирана жилищна сграда.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

За съжаление обаче не може да се скрие и отрече фактът, че енергийно обновеният блок в Габрово ярко контрастира със заобикалящата го градска среда.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

На живеещите в санирания блок, както и на техните гости решили да ги посетят, им се налага да паркират автомобилите си върху прясно насипан чакъл и земни маси. Нещо, което изобщо не подхожда на инвестицията, превръщаща и доближаваща домовете ни до европейските, още повече във времена на дъжд и сняг.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Към апокалиптичната заобикаляща среда може да се отнесе и достигането до самия блок на ул. „Спортна“ №3. На всеки дръзнал да го доближи му се налага да премине по „шах-матно поле“, осеяно с дупки и кратери по пътя, водещ до енергийно обновената сграда.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Съвсем близо се намира и улица „Ягода“, в непосредствена близост до стадион „Христо Смирненски“ приемащ различни групи спортисти от различни националности, която е под всякаква критика.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Единственото, което напомня, че там съществува такава улица е нейната указателна табела, но последният спомен от асфалт по нея по всяка вероятност датира от времето на нейното проектиране.

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата

Published

on

На 19 февруари, от 12.00 часа, с възпоменание Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата Васил Левски.

Общоградското поклонение ще се проведе пред паметната морена в близост до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, където там някога е бил Девическият манастир, давал убежище на Дякона при осъществяване на революционната му дейност и пребиваване в Габрово.

Местни свещеници ще отслужат панихида в памет на Левски, а ученици от НУ „Васил Левски“ ще представят поетичен рецитал, посветен на живота и делото на Апостола. В церемонията ще се включи и ученическият гвардейски отряд при ПТГ „Д-р Никола Василиади“, който ще построи почетен караул, за да почете паметта на Дякона.

Поклонението ще завърши с поднасяне на венци и цветя в знак на признателност към саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски. Защото Левски не е само част от историята – той е мярка за чест, свобода и достойнство, към която се връщаме винаги, когато търсим пътя напред.

Община Габрово отправя покана към всички граждани, институции и обществени организации да се присъединят и да почетат заедно паметта на Апостола на Свободата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица