Крими
Схемаджии „стоплиха“ баба с покупка на радиатори

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Жена на 72 години от Габрово е поредната жертва на телефонна измама, извършена по познатата схема за закупуване на „битова техника“, съобщават от Областната дирекция на МВР – Габрово.
Сигналът за шмекерията бил получен в събота от възрастната дама, която се оплакала в полицейското управление в града. Тя отчаяно съобщила пред криминалистите, че е „олекнала“ със сумата от 5000 лева.
Неизвестният шарлатанин въвел в заблуждение жената, представяйки се за близък нейн роднина, който й обяснил, че се нуждаел от пари за „закупуване на отоплителни електрически радиатори“. Бабата без много да мисли, събрала спестените пари и ги предала на мошеника.
По случая е образувано досъдебно производство.
От полицията припомнят сценария:
На мобилния или домашен телефон се обажда енергичен глас, който се представя за Ваш роднина, който живее в чужбина или в друг град.
Всъщност, името го научава от Вас самите – в хода на разговора, чрез въпроси от типа на: „Позна ли кой се обажда?“, „Нямаш ли роднина, който живее в чужбина?“, „Май си забравила, че имаш близки в друг град?“ и др. подобни.
Съобщава Ви, че е направил поръчка за изгодна покупка на климатици/телевизори/радиатори, но не му достигат пари и Ви моли да внесете сумата за тази услуга.
Как да реагирате: Препоръчваме Ви да не участвате под никаква форма в договорки, предполагащи даване на пари за капаро за закупуване на техника.
Откажете любезно и позвънете на тел.112 за да продиктувате телефонния номер, от който са Ви се обаждали.

снимка: Пресцентър МВР, Архив
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Хванаха мъж с над половин кило марихуана

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).





Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Крими
Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.
Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.
Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

-
Новинипреди 5 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Кримипреди 3 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Кримипреди 5 дниЧетири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна
-
Икономикапреди 3 дниБез опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово
-
Любопитнопреди 6 дниМотото на Карнавала догодина ще бъде обявено на специална церемония
-
Кримипреди 4 дниИнспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“
-
Новинипреди 5 дниДнес е денят на Свети Мина
-
Любопитнопреди 5 дниГаброво влезе в Петото годишно време: „Краят е близо – да му отпуснем края!“







