Свържи се с нас

Новини

„Върнете Джо в отбора“

Published

on

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2016 — Gabrovo News. All Rights Reserved

С призив „Върнете Джо в отбора“, оставен с черен спрей на бетонната стена под централната трибуна на стадион „Христо Ботев“, отборът на „Янтра Габрово“ посрещна в неделя лидера на Северозападната „В“ група „Левски 2007“ (Левски), в мач от шестия кръг на първенството, който за огромно съжаление габровци загубиха с 1:2 пред родна публика.

Поводът за надписа на стената по всяка вероятност е провокиран от изваждането от тима на един от най-талантливите и сърцати габровски футболисти Ивайло Илиев, познат на широката спортна общественост в нашия град с прякора си „Джо“.

Илиев бе отстранен от отбора и глобен от клуба след победата предния кръг с 1:0 при гостуването на „Янтра Габрово“ в Червен бряг на местния „Партизан“, а на съотборника му Мирослав Косев бе наложена парична санкция и официално предупреждение от ръководството за напускане на тима, след като двамата бяха замесени в скандал.

Новината с наказанията бе съобщена на съотборниците им по време на първата тренировка на тима за седмицата, след победата в Червен бряг.

Ръководството на „Янтра Габрово“ излезе с информация за двамата наказани играчи, оповестена и в социалната мрежа фейсбук, според която тежките санкции на двамата футболисти са наложени, заради уронване престижа на клуба, с поведение неприсъщо за футболисти от представителния отбор на Габрово.

Екип на „Габрово Нюз“ потърси за мнение и се свърза с изпадналия в немилост основен играч на „Янтра Габрово“ Ивайло Илиев – Джо, който внесе повече яснота относно ваденето му от състава.

Ивайло Илиев, личен архив

Ивайло Илиев, личен архив

„Президентът на „Янтра Габрово“ злоупотреби с властта си. Аз бях отстранен еднолично от него след спор в съблекалнята. Спорът беше породен от неверните неща, казани от него и обидните думи по наш адрес.

Целият проблем идва от това, че в неделя имахме мач срещу Червен бряг, а в събота вечер аз и Мирослав Косев бяхме поканени на рожден ден на наш добър приятел.

Ние отидохме с ясното съзнание, че на другия ден имаме мач. Прибрахме се около 02:30 часа, за да можем да се наспим пълноценно и да не ни се отрази на физическото състояние.

В неделя отидохме в Червен бряг и си свършихме работата. Победихме 1:0 с гол, именно на Мирослав Косев.

Санкциите, наложени ни от президента, са меко казано абсурдни, тъй като получаваме 150 – 200 лв. хонорар, които дори не ни стигат да си покриваме разходите покрай футбола, транспорт, екипировка и лекарства (мазила), лейкопласт, витамини и др.

Санкциите са именно лишаване от хонорари, които сме заслужили като сме тренирали ежедневно, след като сме били на работа, премии от спечелени в мачовете. Глобите са абсурдни на фона на условията, които ни предлагат и на цялата силно казано организация.

Благодаря на момчетата от отбора, които се застъпиха за мен и направиха всичко възможно да ме върнат като протестираха и не тренираха, въпреки че бяха заплашени с глоби и с разпускане на отбора.

Признавам вината си, че не сме спазили подобаващ режим, но не смятам, че сме и прекалили. Искам да се знае каква е истината, защото новината, че бих изхвърлен от отбора заради „пиянски скандал“ обиколи най-известните и четени медии, свързани със спорт в България и името ми беше цитирано и свързано с провокативни неверни неща.

От 13 години съм в „Янтра“ под всичките й форми. Минал съм през всички гарнитури на отбора, давайки всичко от себе си. На всеки се случва да сгреши. Мисля, че имам право на втори шанс. Обичам Габрово и считам, че има още какво да дам на клуба и футбола в нашия град“, коментира за „Габрово Нюз“ изваждането си от отбора Ивайло Илиев.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Нов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков

Published

on

От 19 декември 2025 г. изпълняващ длъжността началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“ при Териториално статистическо бюро – Север ще бъде г-жа Ивета Иванова, която досега заемаше позицията главен експерт в същия отдел.

Новината бе съобщена от досегашния началник на отдела Георги Цветков в писмо, изпратено до медиите в региона. В него той изразява благодарност към журналистите и институциите за дългогодишното партньорство и съвместната работа.

„В навечерието на Коледните и новогодишните празници, дойде моментът да Ви кажа „Довиждане“ като началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“. Изминаха повече от шестнайсет години, през които с Вас и Вашите екипи успяхме да бъдем добри партньори и да допринесем за информираността на гражданите, институциите и бизнеса в областта“, пише Цветков.

Той припомня съвместната работа с медиите и институциите по време на Преброяване 2011 и Преброяване 2021, като изразява надежда, че добрите отношения ще се запазят и в бъдеще.

„Желая на Вас и Вашите екипи здраве, устойчивост и успешно реализиране на поставените цели! Светли Коледни и Новогодишни празници на Вас и семействата Ви!“, завършва посланието си Георги Цветков.

Зареди още

Крими

Откриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец

Published

on

75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин бяха иззети от дома на 34-годишен криминално проявен габровец, който бе задържан при специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, проведена вчера в областния град.

Служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Габрово спрели за проверка 34-годишния местен жител, осъждан за държане на наркотични вещества. В хода на извършените процесуално-следствени действия било установено, че мъжът придобил и държи в себе си свивка със суха зелена листна маса, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

При последвалото претърсване на обитаваното от него жилище полицейските служители намерили и иззели около 75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин. Мъжът е бил отведен в местния арест, където бил задържан за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Новини

Десислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс

Published

on

Рисунката на Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“ в Габрово вече е в централата на Lions International в САЩ, за да участва във финалния кръг на международния лайънс конкурс „Плакат на мира“. Новината съобщи Михаела Банкова, председател на зона „Янтра“ в националното Лайънс движение, при награждаването на победителите и участниците в областния кръг на конкурса.

Тържествената церемония за втора година се провежда с любезното съдействие и домакинство на Областната управа в Габрово. В събитието на 16 декември вечерта участваха деца, изпратили рисунки за конкурса, техните учители по изобразително изкуство, членове на Лайънс клуб Габрово, областният управител Мария Башева.

Темата на 38-ото издание на „Плакат на мира“ за 2025/2026 година е „Заедно като Един” (Together As One). В него се включиха 22 деца на възраст 11 – 13 години от Габрово (ОУ „Христо Ботев“ и ОУ „Неофит Рилски“), Дряново (НЧ „Развитие 1869“) и Севлиево (Детски арт център „Видима“).

„Състезанието е на високо ниво – рисунките на децата са чудесни, каза Михаела Банкова в обръщението си към участниците и гостите. „Излъчихме много достойна творба, която беше оценена на национално ниво от Лайънс България.“

В съобщението на Асоциацията на Лайънс клубовете от Дистрикт 130-България се казва: „България има своята невероятна рисунка, която отлетя с първия полет към Америка за участие в международната надпревара на конкурса. Десислава Кънева и нейната творба бе единодушно избрана от журито. Изпращаме я с любов и стискаме палци за призовите места! Благодарим ти, Деси, за таланта, идеята и реализацията на тази творба, която ще бъде визитката на България пред света!“

Поздравления към участниците и пожелания за успех на Десислава отправи областният управител Мария Башева. Децата бяха поздравени задочно и от Митко Колев, президент на Лайънс клуб Габрово за 2025/2026 година, който не можа да присъства на церемонията.

Освен Голямата награда на Десислава Габрово получава още една –Специална награда на национално ниво за „Любима рисунка на социалните мрежи“. Тя бе връчена Божидара Юлиянова Кожухарова (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, с преподавател Снежана Велчева.

На областно ниво на призовите места се нареждат: Първо място – Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Второ място – Пресияна Красимирова Иванова (13 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Две трети места – Божидара Юлиянова Кожухарова, (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, и Михаела Миленова Стефанова (12 г.), ОУ „Христо Ботев“, Дряново.

Наградите на победителите имат и парично изражение, а всички деца получиха грамоти за участие в конкурса и подаръци от Лайънс клуб Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица