Свържи се с нас

Крими

Рецидивист, счупил пръст на полицай при акция, влиза в пандиза

Рецидивист, нанесъл телесна повреда на полицай, е осъден по споразумение с Окръжна прокуратура – Габрово

Published

on

Снимката е илюстративна.

Снимката е илюстративна.

Наказание от две години и три месеца „лишаване от свобода“ при строг режим ще изтърпи рецидивист, нанесъл средна телесна повреда на полицай при задържането му. Споразумението постигнато с Окръжна прокуратура –Габрово, е одобрено от съда.

Ивайло Д. се призна за виновен и е осъден за това, че на 20 януари т.г. в Габрово, при условията на опасен рецидив, чрез нанасяне на удар с ръка, причинил на полицейски орган средна телесна повреда, счупване на палеца на лява ръка, при изпълнение на службата му.

32-годишният рецидивист с 14 присъди е бил обявен за издирване по досъдебно производство на РУ – Павликени.

При задържането му от полицейските служители оказал съпротива, по време на която счупил палеца на ръката на единия полицаи. Деянието било извършено при условията на опасен рецидив.

Споразумението има последици на влязла в сила присъда, информират още от Апелативна прокуратура – Велико Търново.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово

Published

on

76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.

Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.

На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.

Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Полицията с мерки за предстоящите почивни и празнични дни

Published

on

Във връзка с предстоящите празнични и почивни дни Областна дирекция на МВР-Габрово предприе мерки за охрана на обществения ред и безопасността на движението по пътищата.

От днес – 30 април, до 7 май полицейски екипи ще бъдат позиционирани в рискови участъци, пътни възли, основните входно-изходни артерии на градовете.

На територията на област Габрово ще се проведат специализирани полицейски операции по безопасност на движението. Ще се осъществява активен контрол, насочен към установяване на водачи, нарушаващи Закона за движение по пътищата, водачи, управляващи МПС след употреба на алкохол, наркотици, както и интензивен контрол на скоростните режими.

От Пътна полиция призовават всички участници в движението да спазват стриктно Закона за движение по пътищата, водачите на МПС да шофират внимателно и отговорно.

С цел недопускане на инциденти, нарушаване на обществения ред и повишаване сигурността на гражданите ще бъде засилено полицейското присъствие на местата, където ще се организират обществени мероприятия.

Зареди още

Крими

Четирима се озоваха в ареста след сбиване в Габрово

Published

on

Четирима мъже бяха задържани след сбиване в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Екшънът се разиграл в събота, в района на ул.“Капитан Дядо Никола“ в областния град. Тогава в полицията бил получен сигнал, че в частен имот е възникнал скандал, прераснал в сбиване.

На място незабавно били изпратени полицейски екипи, които преустановили мелето и задържали четирима мъже.

Заведена е преписка за престъпление по чл.325 ал.1 от Наказателния кодекс. За случая е уведомена Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица