

Любопитно
Криско сред най-желаните мъже в България
Криско, Вълчо Арабаджиев, Мартин Иванов и Ники Михайлов са най-желаните мъже в България

снимка: www.ergennagodinata.bg
На традиционната Нощ на ергените в най-актуалния морски клуб по Южното Черноморие – Hacienda Beach в Лозенец, бяха обявени резултатите от класацията ЕРГЕН НА ГОДИНАТА. Тя се провежда за трети път, а най-желаните мъже бяха избрани от водещите лайфстайл журналисти в България, които гласуваха чрез специални анкетни карти. Над 80 бяха актуалните български мъже, разпределени в категориите Шоубизнес, Бизнес, Политика и Спорт. Информация и снимки на всички, които бяха номинирани, са публикувани на официалната страница на конкурса www.ergennagodinata.bg.
Ергените бяха селектирани сред най-популярните свободни мъже в България, тези, за които всички говорят в публичното пространство. Победител в категория Шоубизнес стана хип-хоп сензацията Криско, за първи път призьор в категория Спорт е футболистът Николай Михайлов, в категория Бизнес първото място е за младия и успешен бизнесмен Вълчо Арабаджиев, а в категория Политика за втора поредна година най-много гласове събра депутатът Мартин Иванов. Всички победители от класацията ЕРГЕН НА ГОДИНАТА получиха своите кристални статуетки и записаха послания към своите фенове.

снимка: www.ergennagodinata.bg
Моделката Велина Узунова връчи наградата на Криско и му пожела още много успехи на музикалната сцена и в личния живот. Ники Михайлов, един от най-успешните родни футболисти и национал, не успя да дойде в Лозенец. Няколко дни преди да замине за Турция, където ще продължи кариерата си, той получи своята статуетка и благодари на всички гласували за него.

снимка: www.ergennagodinata.bg
Г-жа Димана Василева – генерален мениджър на Quintessentially Lifestyle за България, имаше удоволствието да връчи статуетката и шест месечна клубна карта на победителя в категория Бизнес – Вълчо Арабаджиев. 19-годишният възпитаник на швейцарския колеж „Льо Розе“ е един от най-младите и успешни предприемачи у нас, наследник на най-известната хотелиерска фамилия в България. Вълчо, който е завършил право в Лондон, помага в семейния бизнес и реализира успешни собствени проекти. Заедно с партньори той създаде дискотека „Мегами“ в Хотел Маринела – София, която се превърна в най-актуалния клуб в столицата. Амбициозният и чаровен бизнесмен не спира с предизвикателствата и смята да реализира още свои проекти.
Тази година официален партньор на класацията ЕРГЕН НА ГОДИНАТА е Quintessentially Lifestyle. Това е най-успешният клуб в света, предоставящ луксозни консиерж услуги на своите членове. Определен от „Файненшъл Таймс” като „Империя за удовлетворяване на желания“, той осигурява индивидуални и проактивни услуги на най-взискателните, влиятелни и заможни хора в света. Неговият успех е определен като „безпрецедентен“ от „Сънди Таймс” и има над десет награди за постиженията си в луксозния начин на живот. Компанията е основана през 2000 г. в Лондон. Founding director e Бен Елиът – бизнесмен, филантроп и племенник на Камила Паркър. Той е добре позната фигура в лондонския светски живот.
Членовете на Quintessentially Lifestyle в България ползват всички предимства и услуги на елитния клуб, чийто принцип е „Абсолютно всичко е възможно”. Всеки от тях има достъп до хиляди привилегии по целия свят. Като ексклузивен партньор на ЕРГЕН НА ГОДИНАТА, елитният клуб ще раздаде клубни карти и на някои от най-популярните ергени в бизнес средите, които ценят лукса и удобството.
Ето и Топ-5 на най-желаните ергени в отделните категории:
Категория ШОУБИЗНЕС
ЕРГЕН НА ГОДИНАТА – Криско
2. Орлин Павлов
3. Слави Трифонов
4. Бойко Кръстанов
5. Калин Врачански
Категория СПОРТ
ЕРГЕН НА ГОДИНАТА – Ники Михайлов
2. Григор Димитров
3. Кубрат Пулев
4. Пламен Константинов
5. Валери Божинов
Категория БИЗНЕС
ЕРГЕН НА ГОДИНАТА – Вълчо Арабаджиев
2. Борислав Комсийски
3. Демир Доган
4. Димитър Тодоранов
5. Кристиан Кръстев
Категория ПОЛИТИКА
ЕРГЕН НА ГОДИНАТА – Мартин Иванов
2. Антони Тренчев
3. Живко Тодоров
4. Росен Петров
5. Ангел Джамбазки
Някои от най-желаните господа в България се събраха на станалата вече традиционна Нощ на ергените и се забавляваха до ранни зори в клуб Hacienda Beach в Лозенец.
Още информация за ЕРГЕН НА ГОДИНАТА, видео, както и всички снимки от събитието можете да видите оттук.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Севлиево е първият град от турнето на актьора Димитър Маринов


Известният актьор Димитър Маринов, който през 2019 г. стана първият български актьор, качил се на сцената на “Оскар”-ите по време на 91-вата церемония, след като филмът „Зелената книга“, в който той участва, спечели наградата за най-добър филм, ще гостува в Севлиево на 7-ми май.
Той пристигна преди няколко дни в България, за да участва в дует с Дивна, която влезе в образа на Хилда в „Като две капки вода“. Както винаги, актьорът представи едно към едно образа на своя учител – големият Тодор Колев.
През 2020 г. Димитър Маринов спечели място във формата „Като две капки вода“, но благородно отстъпи мястото си, защото (както той казва), “няма нужда от награди, а желание да раздава своите знания”. Към момента популярният в Холивуд актьор е преподавател по актьорско майсторство в САЩ. Срещата с него е по инициатива на Община Севлиево и включва представяне на пътеводителите по актьорска подготовка, чиито автор е Маринов. Книгите му “Към сцената“ и „Към екрана“ излязоха в края на 2024 г. под знака на издателство „АЗ-БУки“, печатът е на www.artniton.com.
Официалната премиера на заглавията започва от Севлиево – в 17.30 часа в сградата на Общината.
„Нашата форма на работа е строго индивидуална в партньорство. Актьорството е точно този съзнателен избор, който идва от вярата вътре във вас. То е начин на живот. Имам класове в САЩ, в които работят по четири сесии и им казвам директно кой става и кой не, според мен. Актьорлъкът е дарба – той е вид мислене. Аз не мога да ви науча на актьорско майсторство – никой не може. Ние можем само да ви придадем похвати, практики, с които да ви помогнем да откриете себе си”, споделя пред младите хора Димитър Маринов. С харизмата си и естественото си поведение, Димитър Маринов пленява всяка аудитория.
Всеки, който има интерес към литературата и киноизкуството ще има чудесна възможност да се запознае лично с актьора и да почерпи вдъхновение от неговия професионален път. Животът му е като филмова лента, с много обрати и събития, но примерът му да не се отказва да се бори е много мотивиращ.


Любопитно
„Семе българско“ – кога, къде, какво?


На 26 и 27 април севлиевци и гостите на града ще преживеят магията на един от най- българските фестивали – „Семе българско“. За неговото единадесето издание организаторите са подготвили пъстра програма, пълна с музика, добро настроение, споделена мъдрост, красота и аромат.
Фестивалните дни ще ни срещнат с майстори на художествени занаяти от близо и далеч, ще ни потопят в далечните времена на създаването на българската писменост, ще се учим да разчитаме древни тайни и да се вслушваме в гласа на корените си.
Богатата музикална програма обещава добро настроение, песни и танци, събрали в себе си усещането за България – такава, каквато я носим в сърцата си. Ще тропнем не едно хоро с ансамбъл „Загоре”, ансамбъл „Развитие”, ФТФ „Боженци”, ТК „Хопни ми, тропни ми”, ще притихнем от омаята на космическия глас на Валя Балканска и на неповторимата мелодия на гайдата на Петър Янев, ще се докоснем до таланта на звездната Йорданка Христова, ще приветстваме младите изпълнители от „Upstreem Voices“ и ще се насладим на изпълненията на Йордан Петев от „Гласът на България” + Live band.
Ще срещнем 11 съвременни будители, сред които: Валя Балканска, Аида Марковска – холистичен и родов терапевт, доц. д-р Катя Узунджалиева – директор на Института по растителни генетични ресурси „К. Малков“ – Садово, основателят на фондация „Искам бебе” – Радина Велчева, учителя по история от Свиленград – Димитър Гилев, Уста Дарин Божков – трето поколение потомствен дърворезбар, наследник на тревненската резбарска школа, Иван Андонов от „Дар Лимец”, режисьорът – историк Любомир Радев – създател на филмовата поредица „Древната Цивилизация”, Миглена Чаталова – майстор-тъкач от Велико Търново и Христо Иванов – Христо Ашламинатора – инструктор по Природа.
Ще преживеем емоцията „11 мига от България” с фотоизлобжа на Радослав Първанов. Ще ни посрещнат зони „ДОБРОдарие”, „Родно”, „Харно”, „Китно”, „Ръкотворие” , Фермерски пазар „ОТ БГ” и др. Ще аплодираме участниците в традиционния конкурс „Никой не е по-голям от хляба”. Ще подкрепим благотворителната кампания, насочена към семейни двойки с репродуктивни проблеми от Севлиево и заедно ще случим добро в името на живота.
А децата ще разгърнат талант в ателиета за рисуване с водната техника „Ебру, за изработка на хвърчила, свещи и Чичкотревичковци, ще месят хляб с „Дар лимец” и още, и още.


Любопитно
Мъжка чанта или раница – кое е по- добре за ежедневието?

В динамичното ежедневие на съвременния мъж, изборът между мъжка чанта или раница не е просто въпрос на стил, а на практичност, комфорт и идентичност. Модата отдавна не е само естетика – тя е език, чрез който изразяваме начина си на живот. Все по-често градските джентълмени търсят функционални аксесоари, които съчетават визия и удобство. Сред тях особено предпочитана е елегантната и винаги актуална мъжка чанта през рамо – аксесоар, който перфектно се вписва в динамиката на съвременния градски стил. Но, ако и вие сте изправени пред дилемата на кой аксесоар да заложите, тази статия ще ви помогне да разберете предимствата и на двата избора.
Как да изберем между мъжка чанта и раница?
Замисляли ли сте се как един аксесоар може не само да улесни деня ви, но и да подчертае стила ви? Изборът между мъжка чанта и раница често зависи от вашето темпо, ежедневни ангажименти и предпочитания към визията. Ако утрото ви започва с бизнес среща, а следобедът преминава в динамика из града, моделите мъжки чанти могат да бъдат идеалният спътник – изчистени, практични и със силно изразен градски характер. Те предлагат не само удобен достъп до най-необходимото, но и добавят нотка на класа към smart casual визията.
В ситуации, в които денят ви е наситен с движение, документи, техника или спортен екип, раницата предлага безспорен комфорт. Благодарение на равномерното разпределение на тежестта, тя щади стойката ви и се вписва отлично в активния начин на живот. Модерните издания се отличават с минималистичен силует и технически материи, което ги прави подходящи не само за уикенд активности, но и за делнични срещи – включително и в офис среда.
В крайна сметка – и двете решения имат своето място в гардероба на съвременния мъж. В асортимента на CCC ще откриете разнообразие от стилове – от класически до модерни, които отговарят на нуждите на мъже с различна динамика и вкус. Продуктите са достъпни както онлайн, така и във физическите обекти на доставчика, което прави пазаруването лесно и удобно. Всичко зависи от това кой сте в своето ежедневие и как искате да бъдете възприемани.
Какви са предимствата на мъжката чанта в ежедневието?
Независимо дали търсите функционален акцент за делова визия, или универсален аксесоар за града, мъжката чанта се утвърди като символ на модерен минимализъм. Тя е предпочитана от мъже, които ценят подредеността, стила и детайла. Моделите варират от елегантни портфейлни форми до по-спортни крос-боди варианти, което позволява стилова гъвкавост в зависимост от повода. Една добре подбрана мъжка чанта през рамо може да бъде ключов акцент в облеклото – особено, когато е изработена от висококачествени материали и с внимание към изработката.
Защо раницата остава предпочитан избор за динамичния мъж?
Раницата е най-предпочитан избор от мъже, които живеят динамично, обичат комфорта и не правят компромис с визията. Благодарение на съвременния дизайн, тя вече не е само спортен аксесоар – модерните модели са стилни, добре организирани и подходящи за различни поводи. С отделения за лаптоп, допълнителни джобове и регулируеми презрамки, мъжките раници са създадени с мисъл за функционалност и комфорт. Те са идеални за ежедневни задачи, пътувания, работа или учене. А когато визията е важна – изчистеният дизайн, комбиниран с качествени материи, гарантира стилно присъствие.
Независимо дали залагате на премерената елегантност на мъжката чанта, или предпочитате свободата и практичността на раницата, важното е аксесоарът да съответства на вашия начин на живот.

-
Новинипреди 6 дни
Над 40 дървета ще бъдат засадени в района на ул.“Христо Ботев“
-
Новинипреди 3 дни
Река Янтра потече бяла след замърсяване (снимки)
-
Културапреди 4 дни
Видео урок за Колю Фичето представя великия майстор пред ученици в цялата страна
-
Новинипреди 6 дни
Камерната зала на Кукления театър в Габрово отново отваря врати
-
Новинипреди 6 дни
„Янтра“ приема „Монтана“ в битка за място в четворката
-
Икономикапреди 3 дни
„Как да направя CV, което работи! – Ще работя през ваканцията 3“
-
Кримипреди 3 дни
Взеха книжката на 57-годишен, „надърпан с пико“
-
Новинипреди 6 дни
Децата сеят бъдеще: Еко уроци в действие