Свържи се с нас

Новини

Габрово ще бъде домакин на Международен баскетболен лагер

Published

on

basketball(1)

снимка: Община Габрово

Община Габрово ще бъде домакин на Международен баскетболен лагер /International basketball camp/, който ще се състои от 15-ти до 23-ти август 2016 г.

Официалното откриване на събитието, на 15 август от 17.00 часа в спортна зала „Орловец“, ще уважат председателят на Държавната агенция за закрила на детето г-жа Офелия Кънева и кметът на община Габрово г-жа Таня Христова.

Това е първото издание на International basketball camp в страната и има за цел да разшири познанията на състезатели и треньори с помощта на утвърдени специалисти от Европа и САЩ.

Участниците International basketball camp ще бъдат на възраст от 8 до 18 години. Главен организатор на тренировъчния лагер е спортният специалист Владимир Искров, съвместно с баскетболен клуб „Чардафон-Орловец“, Община Габрово и Sigma Sports Agency Italy. Очаква се събитието да уважи и президентът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков. В рамките на международния лагер ще се състои и демонстрационен мач по баскетбол за хора с увреждания.

Междувременно от 19-ти до 21-ви август в Габрово ще се проведе Националният финален турнир по баскетбол за аматьори, организиран от Българско Баскетболно Общество.

Целта на тези инициативи е да насърчат повече млади хора да се посветят на спорта и да следват мечтите си в професионалния баскетбол.

ПРОГРАМА НА ОФИЦИАЛНИТЕ СЪБИТИЯ

ПО ВРЕМЕ НА МЕЖДУНАРОДНИЯ БАСКЕТБОЛЕН КАМП

И НАЦИОНАЛНИЯ ФИНАЛЕН ТУРНИР ПО БАСКЕТБОЛ ЗА АМАТЬОРИ

15 – 22 АВГУСТ, ЗАЛА „ОРЛОВЕЦ“

15 август 2016 г., 17:00 – Откриване на Международен баскетболен камп

19 август 2016 г., 18:30 – Откриване на Национален финален турнир по баскетбол за аматьори

20 август 2016 г., 17:00 – Демонстрационен мач по баскетбол за хора с увреждания

21 август 2016 г., 17:00 – Закриване на Национален финален турнир по баскетбол

за аматьори с награждаване

22 август 2016 г., 18:30 – Закриване на Международен баскетболен камп

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица