

Новини
Отново безплатни обучения за читатели на Библиотеката
ОТНОВО БЕЗПЛАТЕН КУРС ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА НАЧАЛНИ КОМПЮТЪРНИ УМЕНИЯ В РБ „АПРИЛОВ – ПАЛАУЗОВ“ – ГАБРОВО

снимка: Община Габрово, Архив
За поредна година Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“ – Габрово организира безплатно обучение за придобиване на начални компютърни умения за регистрирани потребители на библиотеката.
В рамките на три дни пожелалите да се възползват от образователната услуга ще придобият основни умения за работа с операционна система, текстообработваща програма, ползване на електронна поща, както и за търсене на информация в Интернет.
Обучението ще се проведе на 23, 24 и 26 август от 9.30 до 12.30 ч. в обучителния център, оборудван с компютърна и периферна техника, предоставена по Програма „Глоб@лни библиотеки – България“.
Желаещите да се включат в него или в предстоящите до края на календарната година обучения могат да се запишат на място, в информационния център на библиотеката – пл. Възраждане № 23 или на телефон 066 806269, като единственото изискване е да са регистрирани читатели на библиотеката.
Обученията за граждани са сред традиционните инициативи на Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, които се радват на голям интерес. Тази образователна услуга библиотеката предлага като възможност за възрастните хора да преодолеят психологическата бариера от новите компютърни технологии и да продължат активния си социален живот, ползвайки съвременните средства за комуникации и търсене на информация.
Обучението се провежда в съответствие с целите на Програма “Глоб@лни библиотеки – България” – превръщането на библиотеките в съвременни информационни центрове, място за учене през целия живот и приобщаване на хората от всички възрасти към глобалното информационно общество.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Новини
Социалистите се събират на Бузлуджа за традиционния събор

На 2 август (събота) ще се проведе традиционният национален събор на БСП на Историческата поляна под връх Бузлуджа. Събитието, което ежегодно събира хиляди симпатизанти и членове на партията, тази година ще отбележи 134-ата годишнина от началото на организираното социалистическо движение в България.
През 2025 г. няма да липсват емоции, музика и празнична атмосфера. За всички гости ще бъде организиран фермерски пазар с автентични български продукти – храни, вина и разнообразни кулинарни изкушения. Музикалната програма ще включва изпълнения на обичаната народна певица Мария Чакърдъкова, Етрополската духова музика, както и танцови състави от различни краища на страната.
Организаторите от Българската социалистическа партия са осигурили безплатен транспорт до върха и обратно. Автобусите ще тръгнат на 2 август в 08.00 часа от площад „Възраждане“ в Габрово.
Предварителното записване е силно препоръчително, за да се гарантира място за пътуване. За записвания желаещите могат да се свържат с БСП – Габрово на телефон: 0886 031 737.
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.