Свържи се с нас

Крими

Велосипедист се наниза при неправилна маневра в паркирана кола

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

20-годишен велосипедист пострада, след като при неправилна маневра на пътя се блъсна в паркиран лек автомобил.

Инцидентът станал в петък сутринта, около 08.00 ч., на ул. „Осми март“ в  Габрово, до кръстовището между улиците „Орловска и „Христо Ботев“, информираха днес от полицията.

20-годишният колоездач, спускайки се по  „Осми март“ в посока „Орловска“, не се съобразил с пътен знак, указващ преминаването покрай остров на пътното платно и преминал неправилно от лявата му страна.

За да се размине с насрещно движещ се автомобил, младежът се отклонил вляво и се ударил челно в паркирано „БМВ“.

След инцидента велосипедистът бил настанен за лечение в МБАЛ-Габрово с комоцио, без опасност за живота.

Изпробван бил за употребата на алкохол, като техническото средство, с което бил тестван отчело нулев резултат.

Местопроизшествието е било посетено и обслужено от екип на пътна полиция.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица