Свържи се с нас

Новини

Ранната превенция намалява риска и щетите от бедствия

Published

on

снимка: МВР

снимка: МВР

„Ранната превенция е в основата на намаляването на риска и щетите от природни бедствия и кризисни ситуации.“ Това заяви днес в Габрово Директорът на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението“, който участва в заключителна среща за финализирането на проект за почистване на речните корита на реките Янтра, Синкевица и Паничарка на територията на областния град.

Постигнатите резултати – подобрена проводимост на речните легла, намален риск от излизане на реките от коритата им и от наводняване на прилежащите терени, станаха повод участниците в срещата отново да очертаят основните механизми за намаляване на социалните и имуществени поражения, които нанасят природите стихии.

Освен премахване на предпоставките за възникването им, почистване на речните корита, ограничаване на замърсяването и т.н., водещ акцент в прилагането на превантивните мерки трябва да бъде обучението и подготовката на населението, особено на младите хора, подчерта гл. комисар Николов.

Проблемите при бедствия, аварии и катастрофи са тежки и именно в такива ситуации всички ангажирани организации трябва да демонстрират ясна воля и решителност за справяне с трудностите и последиците от тях.

„През последните няколко години институциите в Габрово показаха, че имат достатъчно опит и могат да работят заедно при овладяването на възникнали бедствени ситуации. Тези добри практики трябва да се популяризират“, коментира директорът на ГДПБЗН.

Гл.комисар Николов изрази благодарност към всички служители на Районната дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово и Областната дирекция на МВР – Габрово за готовността и своевременната подкрепа, която оказват на местната власт при овладяването на различни критични ситуации, възникнали през последните няколко години в габровска община.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица