Крими
Кошмарен джигит с 2,2 промила помете паркирана кола

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Шофьор, карал под въздействието на солидни количества алкохол, катастрофира в паркирана край пътя кола.
Кошмарният инцидент по чудо се размина само с материални щети по двата автомобила и без човешки жертви.
Произшествието станало в събота, около 18.40 часа в севлиевското село Кастел, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
47-годишният мъж от. с.Батошево, управлявайки „Опел Астра“ с несъобразена скорост, изгубил контрол над автомобила и се „нанизал“ в паркирана извън платното за движение друга кола.
Водачът бил изпробван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел значимите 2.20 промила. Същият отказал да даде кръв за химически анализ, уточняват от полицията.
По случая в РУ Севлиево е образувано бързо производство по чл.343б ал. 1 НК.
От пресслужбата на Областната дирекция на МВР – Габрово информират за още един пътен инцидент, станал на територията на севлиевската полиция.
Отново в събота, но около 11:45 часа бил получен сигнал за възникнало ПТП на ул. „Стефан Пешев“.
Пристигналият на място полицейски екип установил, че 31-годишен севлиевец, управлявайки „Мицубиши“ в посока ж.к. „Атанас Москов“, блъснал пресичащата пътното платно 82-годишна жена.
След инцидента възрастната дама била транспортирана и настанена в МБАЛ „Д-р Ст. Христов“ с комоцио и фрактура на две ребра, за щастие без опасност за живота.
На местопроизшествието бил извършен оглед. Водачът тестван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел нулев резултат.
По случая в РУ Севлиево е образувано досъдебно производство по чл.343 ал.1 НК.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
34-годишен пострада при падане от близо шест метра

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.
34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.
На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.
Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.
Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.
Извършва се оглед.

Крими
Полицията издирва 75-годишна жена

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.
На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.
Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.
Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.
Жената се издирва по молба на близките ѝ.
Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

-
Кримипреди 5 дниКола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово
-
Любопитнопреди 4 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди 18 часа34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Любопитнопреди 7 дниДетското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево посреща Коледния камион на Кока-Кола
-
Любопитнопреди 7 дниКоледен фермерски пазар на площад „Възраждане“
-
Културапреди 6 дниНовата стихосбирка на Венелин Бараков с премиера в Габрово
-
Новинипреди 5 дниЗдравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати






