Новини
Спортните прояви в Габрово през юни
СПОРТНИ ПРОЯВИ В ГАБРОВО ПРЕЗ МЕСЕЦ ЮНИ 2016
1 юни (сряда)
ХАНДБАЛ
Европейска квалификация за жени
България – Холандия
Спортна зала „Орловец“, начало 18 часа
1-2 юни (сряда – четвъртък)
ФУТБОЛ
Турнир по Футбол`9 повод Деня на детето
Терен с изкуствена трева в СК“Христо Ботев“
3-5 юни (петък – неделя)
ХАНДБАЛ
Държавен финал за юноши до 16 години
Спортна зала „Орловец“
5 юни (неделя)
КОЛОЕЗДЕНЕ
Колокритериум за
Купа „Димитър Пенчев”, Купа „Кольо Михайлов”,
Купа „Руси Михайлов” и Купа „Тодор Ганчев (Мано)”
Старт-финал пред площад „Възраждане“
6-7 юни (понеделник – вторник)
БАСКЕТБОЛ
Зонален турнир за момичета до 14 години
Спортна зала „Орловец“
9-12 юни (четвъртък – неделя)
БАСКЕТБОЛ
Финал на Ученически игри 2016
за момичета V-VII клас
Спортна зала „Орловец“
12 юни (неделя)
БАСКЕТБОЛ
Срещи от Националната аматьорска лига – мъже
Спортна зала „Орловец“, 16 – 20 часа
17-19 юни (петък – неделя)
ХАНДБАЛ
Държавен финал за девойки до 14 години
Спортна зала „Орловец“
19 юни (неделя)
ВОЛЕЙБОЛ
Финален турнир на фирма „Дзалли“
Спортна зала „Орловец“, 15 – 19 часа
21 юни (вторник)
Международен Ден на йога
Спортна зала „Орловец“, 17 – 20 часа
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 6 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 7 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 7 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 5 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 5 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 5 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 16 часаИнцидент във военния завод край Трявна








